فرماندار ملارد خبر داد

راه‌اندازی شعبه خیرین در حوزه حمایت از خانواده‌های معتادین در ملارد

فرماندار شهرستان ملارد از راه‌اندازی شعبه خیرین در حوزه حمایت از خانواده‌های معتادین در این شهرستان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری اقتدار ملارد، هفتمین نشست شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر این شهرستان در سال جاری به ریاست فرماندار شهرستان و با حضور معاون سیاسی انتظامی فرماندار، مدیر عامل مجمع خیرین استان تهران در حوزه حمایت از خانواده‌های معتادین و دیگر اعضای این شورا در محل سالن جلسات فرمانداری ملارد برگزار شد.

در این جلسه ضمن بررسی مصوبات جلسات قبل در خصوص راه‌اندازی شعبه مجمع خیرین استان تهران در حوزه حمایت از خانواده‌های معتادین در این شهرستان بحث و تبادل نظر صورت گرفت.

بهمن خطیبی در این جلسه بر راه‌اندازی شعبه خیرین در حوزه حمایت از خانواده‌های  معتادین در شهرستان ملارد تأکید کرد.

وی اظهار کرد: جامعه همان‌طور که به خیرین مدرسه‌ساز، سلامت و سایر خیرین حوزه‌های دیگر نیاز دارد در بحث بازدارندگی و پیشگیری از اعتیاد به خیرین حمایت از خانواده‌های معتادین نیز نیاز دارد و باید اهتمام ویژه در راه‌اندازی این انجمن صورت گیرد.

فرماندار و رئیس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان ملارد در این خصوص افزود: باید در حوزه حمایت از خانواده‌های معتادان یا خانواده‌های در معرض خطر اعتیاد نیز مجمع خیرین تشکیل شود تا بتواند از ابتلا سایر خانواده به این بلای خانمان‌سوز جلوگیری کند.

وی در ادامه به نیازمندی‌های شهرستان در مسیر مبارزه با مواد مخدر اشاره و ابراز کرد: دولت به‌تنهایی نمی‌تواند با این معضل اجتماعی مقابله کند و این امر نیازمند مشارکت تمام نهادهای حمایتی و مردم است.

خطیبی با ابراز گلایه از برخی از دستگاه‌ها در عدم پیگیری مصوبات گفت: تمام دستگاه‌ها مکلف به همکاری با شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان بوده و با دستگاه‌هایی که بخواهند کوتاهی کنند برخورد جدی صورت خواهد گرفت.

در ادامه مسؤولان کمیته‌های شورای فرعی هر یک به بیان عملکرد خود و مشکلات و نیازمندی‌ها در راستای مبارزه با مواد مخدر پرداختند.

پیگیری راه‌اندازی کمپ ماده ۱۵ بانوان در شهرستان، برگزاری کلاس‌های آموزشی و پیشگیری در مدارس سطح شهرستان، انهدام تعدادی از باندهای عرضه مواد مخدر، اجرای طرح‌های پاک‌سازی و جمع‌آوری معتادین در سطح شهرستان و کشف بیش از ۸۰۰ کیلوگرم انواع مواد مخدر سال جاری نمونه‌ای از گزارش‌های کمیته‌های سه‌گانه درمان و کاهش آسیب، فرهنگی و پیشگیری و مقابله با عرضه مواد مخدر در این جلسه بود.

مجتبی شاهقلیان معاون سیاسی انتظامی فرماندار شهرستان ملارد نیز در این جلسه با اشاره به راه‌اندازی خط تلفن ملی مشاوره اعتیاد سازمان بهزیستی به شماره ۰۹۶۲۸ تصریح کرد: این خط طبق اعلام ستاد شورای هماهنگی  مبارزه با مواد مخدر استان به‌عنوان خط کمکی برای راهنمایی مردم و مراجعه آنها به نزدیک‌ترین مرکز درمانی اعتیاد یا معرفی خدمات مورد نیاز آنها طراحی‌ شده است.

انتهای پیام

روابط عمومی فرمانداری شهرستان ملارد،

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *