تصویب قاطع مادر تحریم‌ها؛

روحانی: شما زبان دنیا را نمی‌فهمید/ تحریم‌ها برداشته شده و دیگر بازنمی‌گردد + فیلم

رئیس مجلس نمایندگان آمریکا درباره اعمال این تحریم‌ها مطرح می‌کند: «لایحه ای که ما امروز با اکثریت آرا تصویب کردیم یکی از گسترده ترین بسته‌های تحریمی در طول تاریخ است.»

به گزارش پایگاه خبری اقتدار ملارد، هر روز حلقه محاصره تحریم‌های جدید آمریکا به دور توافق برجام تنگ‌تر می‌شود و دولتمردان نیز تنها نظاره‌گر این وقایع هستند و بیان می‌کنند که حق پاسخگویی به این کارشکنی و عهدشکنی‌های آمریکا را برای خود محفوظ می‌دانند.

این درحالی است که همواره رفتار سیاسی آمریکا در نقض برجام نشان داده که عدم پاسخ‌گویی مناسب به طرف مقابل سبب گستاخ تر شدن وی و تشدید فشار تحریم‌ها می‌شود. این درحالی است که دولتمردان مدعی هستند زبان دیپلماسی را به خوبی بلدند و نام این دولت را «دولت دیپلماتیک» گذاشته‌اند که با روی کارآمدن این دولت تحریم‌ها رخت بر بسته است.

اما این‌بار در مجلس نمایندگان آمریکا طرح جامع تحریم‌های ایران، روسیه و کره‌شمالی را تصویب شد که حرف و حدیث جداگانه‌ای در خصوص تشدید تحریم‌های ایران دارد. نمایندگان آمریکا با ۴۱۹ رای موافق و فقط ۳ رای مخالف، طرح تحریم‌های ایران، روسیه و کره شمالی را تصویب کردند.

رئیس مجلس نمایندگان آمریکا درباره اعمال این تحریم‌ها مطرح می‌کند: «لایحه ای که ما امروز با اکثریت آرا تصویب کردیم یکی از گسترده ترین بسته‌های تحریمی در طول تاریخ است.»

این در شرایطی است که حسن روحانی در دوران تبلیغات انتخاباتی ریاست جمهوری دوازدهم وعده و قول دیگری به مردم داده بود و حتی در این زمینه رقیب را نیز تخریب کرده بود و دست به رقیب‌هراسی زد.

وی در جریان سفر تبلیغاتی‌اش به شهر اردبیل سخنان شدید الحنی با محتوای هسته‌ای و تحریم‌ها علیه رقیبت گفت و افزود: «کاسبان تحریم بدانند که تحریم ها برداشته شده و دیگر بازنمی‌گردد. شما می خواهید با دنیا مذاکره کنید؟ شما بلد هستید که با دنیا مذاکره کنید و آیا زبان دنیا را می دانید؟ در حالی که در فهم زبان ملت خود گرفتار هستید.»[۱]

روحانی در جمع هوادارانش در ورزشگاه تختی اهواز نیز با بیان اینکه همواره از حقوق مردم ایران دفاع کرده ایم بیان کرد: «در طول این مدت همه دست به دست هم دادیم تا تحریم را از سر ایران برداریم و حصر ایران را بشکنیم. ما نمی گذاریم تحریم‌ها دوباره به ایران برگردد و دست به دست هم از حقوق ایران دفاع کردیم.»[۲]

حال باید از روحانی و دولتش پرسید که در مقابل نقض سخنانشان چه تدبیری کرده‌اند وچه پاسخی به مردمی دارند که به آنها اطمینان داده‌ بودند که زبان طرف مقابل را به خوبی بلدند و دیگر تحریم‌هایی باز نمی‌گردد.

[۱] http://www.asriran.com/fa/news/539477

[۲] http://www.irna.ir/kerman/fa/News/82532704/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *