روز بهزستی در ملارد ; از برگزاری همایش نظافت و پاکسازی تا بازدید از مراکز توانبخشی و اجتماعی به مناسبت هفته بهزیستی

همزمان با روز بهزیستی ، ویژه برنامه هایی شامل برگزاری همایش نظافت و پاکسازی خیابان های شهرستان ملارد توسط معلولین و بازدید از مرکز کودکان کار و مراکز توانبخشی و اجتماعی در شهرستان ملارد توسط اداره بهزیستی این شهرستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری اقتدار ملارد، همزمان با روز بهزیستی ، ویژه برنامه هایی شامل برگزاری همایش نظافت و پاکسازی خیابان های شهرستان ملارد توسط معلولین و بازدید از مرکز کودکان کار و مراکز توانبخشی و اجتماعی در شهرستان ملارد توسط اداره بهزیستی این شهرستان برگزار شد.

برگزاری همایش نظافت و پاک‌سازی خیابان‌های شهرستان ملارد توسط معلولین به مناسبت هفته بهزیستی

همایش پیاده‌روی فرهنگ‌سازی و آشنایی مردم بانظافت و پاکیزگی معابر شهری با شعار نگاهی نوشهری پاک، با حضور بهمن خطیبی فرماندار شهرستان ملارد ، مجتبی شاهقلیان معاون سیاسی انتظامی فرمانداری ، معصومه بیات رئیس امور اجتماعی فرمانداری ، رضا سلیمی رئیس اداره هلال‌احمر ، مرتضی قربانی رئیس بهزیستی ، فیروزه یارمحمدی رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی  و رئیس و اعضای موسسه خیریه شهید ناصر قربانی به همراه جمعی از شهروندان برگزار شد.

در این همایش هر یک از روسا و شهروندان با در دست داشتن کیسه‌های زباله و جمع‌آوری زباله‌های سطح شهر با شعار “نگاهی نوشهری پاک” فرهنگ‌سازی کرده و با این کار باعث آشنایی شهروندان با پاکیزگی معابر شهری شدند.

بازدید از مرکز کودکان کار(خانه مهر) به مناسبت هفته بهزیستی  در شهرستان ملارد

به مناسبت گرامیداشت هفته بهزیستی، بازدیدی از مرکز کودکان کار(خانه مهر) شهرستان ملارد صورت گرفت.

مرتضی قربانی رئیس بهزیستی شهرستان ملارد و بتول مددی کارشناس مسئول امور اجتماعی  بازدیدی را از مرکز کودکان کار(خانه مهر) انجام دادند.

در طی این بازدید مرتضی قربانی ضمن تبریک هفته بهزیستی و تشکر از زحمات و تلاش‌های مرکز جهت آموزش‌وپرورش کودکان به موارد و کارهایی اشاره نمودند که سبب درآمدزایی فرزندان شده تا بتوانند از استعدادها و حرفه‌های خود در جهت مناسب استفاده کرده و همچنین باعث پیشرفت و ایجاد انگیزه در آن‌ها شود.

انجمن حامیان کودکان کار و خیابان از سال ۱۳۸۱ در راستای کمک و توانمندسازی کودکان محروم، نیازمند و خصوصاً خارج از بستر آموزش آغاز به کار نموده است. این انجمن از سال ۱۳۹۵ دارای مقام مشورتی از سازمان ملل متحد(ECOSOC) می‌باشد. در حال حاضر این انجمن در مراکز سوادآموزی و حرفه‌آموزی خود سالانه یاری‌رسان ۷۰۰ مددجوی دختر و پسر و خانواده‌های آنان در حوزه‌های گوناگون است.

بازدید از مراکز به مناسبت هفته بهزیستی در شهرستان ملارد

همزمان با هفته بهزیستی و به همین مناسبت، روسا و مسئولین شهرستان از مراکز توان‌بخشی و اجتماعی شهرستان ملارد بازدید کردند.

بهمن خطیبی فرماندار شهرستان ملارد ، مجتبی شاهقلیان معاون سیاسی انتظامی فرمانداری ، معصومه بیات رئیس امور اجتماعی فرمانداری ، رضا سلیمی رئیس جمعیت هلال‌احمر ، فیروزه یارمحمدی رئیس نهاد کتابخانه‌های عمومی  و مرتضی قربانی رئیس بهزیستی شهرستان ملارد بازدیدی از مراکز علی ابن ابیطالب(خیریه نگهداری از ایتام)،رادمهر(پسران ذهنی بالای ۱۴سال) و نیایش(دختران ذهنی زیر۱۴ سال) انجام دادند.

در خلال این بازدید فرماندار و تیم همراه به دیدار مددجویان و توان‌خواهان مراکز رفته و ضمن تبریک هفته بهزیستی به مسائل و دغدغه‌های آنان پرداختند.

بهمن خطیبی در طی این بازدید در خصوص توجه ویژه به مراکز و مددجویان و لزوم استفاده از تمامی امکانات جهت به ثمر رساندن آنان و هموار کردن مسیر برای پیشرفت و پیشبرد اهداف سازمان صحبت کرد.

همچنین مجتبی شاهقلیان نیز در خصوص یاری و کمک مضاعف تمامی نهادها و همکاری ادارات شهرستان برای ساختن آینده هرچه بهتر توان‌خواهان تأکید داشت.

لازم به ذکر است مسئولین فنی و مربیان مراکز نیز از کارهای انجام‌شده و در دست اقدام برای توان‌خواهان، پیشرفت آنان درزمینهٔ های مختلف ورزشی، نمایشی و هنرهای دستی صحبت کرده و ضمن تشکر از زحمات فرمانداری، بهزیستی و سایر ارگان‌ها خواستار کمک و توجه بیشتر برای دستیابی به اهداف پیشرو شدند.

انتهای پیام/

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *