گفتگوی اختصاصی با دهیار قپچاق

خوش نشین ها آب خوش را از مردم روستا دریغ مینمایند

حسین رمضانی دهیار جوان قپچاق : اگر برخی از ادارات شهرستان و مسئولین استانی نگاه ویژه تری به منطقه ما داشته باشند ، قطعا روستای قپچاق یکی از بهترین مناطق گردشگری و تفریحی غرب استان خواهد بود .

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اقتدار ملارد، در گفتگوی اختصاصی با حسین رمضانی دهیار جوان روستای قپچاق شهرستان ملارد از توابع بخش مرکزی شما را به رویت فعالیت ها و مشکلات این دهیاری دعوت مینماییم.

حسین رمضانی در ابتدای سخنانش گفت : مجموعه دهیاری ما خدمات و تدابیر خاصی برای رفاه روستائیان اندیشه نموده است و حتی از ابتدای شیوع ویروس منحوس کرونا با اقدامات پیشگیرانه ای موفق شدیم تا هیچ یک از ساکنین روستا به این ویروس مبتلا نگردد و حتی شاهد فوت هیچ شهروندی هم نبودیم. رمضانی درادامه اشاره نمود که عملیات ضد عفونی معابر اصلی و پر تردد روستا از ابتدای اسفند ماه با مواد ضد عفونی کننده آغاز شد و پس از 70 روز با کاهش محسوس  میزان ابتلا در کشور زمان عملیات ضد عفونی را از روزانه به هفتگی کاهش دادیم و حالاهم که درصد شیوع بیماری مجدد افزایش یافته و بازهم با مواد مورد نیاز و تمام توان به جنگ این ویروس میرویم و تا آخرین روز تمام توان و تلاش خود را برای مردم به کار خواهیم گرفت .

قطعی مکرر و افت شدید آب شرب ساکنین روستا

با شروع فصل گرما و بالا رفتن میزان استفاده مردم در تمام نقاط کشور  ،از آب که نعمتی الهی است ، کاهش محسوس افت فشار آب و یا قطعی های مکرر را شاهد هستیم که اگر مراجع قضایی در شهرستان ملارد حمایت های لازم را انجام دهند و دست مشترکین غیر مجاز آب شرب را از خطوط مجاز قطع نمایند ، میزان قطعی ها به حداقل نزدیک خواهد شد و مردم روستا رضایت کافی را خواهند داشت . در روز های آخر هفته با حجوم خوش نشین ها به این منطقه  برای تفریح و استراحت در باغ ویلا هایشان و پر کردن استخر ها با آب شرب ، تا 72 ساعت موجب قطعی آب میشوند و یا با استفاده از پمپ های آب بسیار قوی آب را از منازل مسکونی روستائیان به ویلاهای خودشان میکشند . اگر فرماندار جهادی ملارد به طور مستمر با طرح حذف انشعابات غیر مجاز همراه باشد ، دگر شاهد سرقت غیر مجاز آب نخواهیم بود .

خدمات روستایی

دهیار قپچاق در ادامه گفت : تمام توان اجرایی و منفعت ارزش افزوده روستایی را برای مردم به میدان آورده ایم تا بتوانیم رضایت شهروندان را نسبت به اعتماد مجموعه دهیاری جلب نماییم و در همین راستا توانستیم سوله ورزشی روستارا تکمیل نماییم و در دو طبقه برای ورزشکاران مهیا سازیم و در جوار مجموعه دهیاری هم یک مجموعه چند منطوره تجاری ،  فرهنگی در حال احداث است که انشاا… در هفته دولت این مجموعه به بهره برداری خواهد رسید .در مجموعه دهیاری قپچاق برای به روز رسانی سیمای روستا از طرح ها و نماد های درخور مردم منطقه استفاده نموده ایم و حتی با خرید سطل های زباله جدید به ظاهر روستا توجه ویژه تری داشتیم و حتی با همفکری نسبت به زیر ساخت های عمرانی و روشنایی برخی نیاز های روستا را رفع نمودیم.

 

سرانه های بهداشتی و حمل و نقل

با توجه به تراکم بالای جمعیت منطقه و نبود سرانه بهداشتی و درمانی مناسب در مسکن مهر که همجوار با روستای قپچاق است ، تمام مسائل بهداشتی و درمانی مسکن مهر در قپچاق رفع میگردد و در روز های پیک بیماری ظرفیت روستا جوابگوی جمعیت حاشیه روستا نخواهد بود که رفع این مشکل نیاز به همفکری مسئولین شهرستان و یا ورود نمودن بخش خصوصی  در مرتفع نمودن این نیاز را دارد . در مشکل حمل و نقل هم با توجه به نظریه کارشناسی مجموعه سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری ملارد ، تاکنون زیر ساخت استانداردی برای ایجاد یک مسیر امن و به دور از خطرات احتمالی و یا خودرو مناسب  برای این روستا پیش بینی نشده است و با توجه به بالا بودن جمعیت و اهمیت داشت مبحث حمل و نقل درنظر داریم تا درآینده ای نزدیک این موضوع را هم به طور اساسی و کارشناسی حل نماییم .

تقدیر پایانی

حسین رمضانی در خاتمه گفتگو اش با خبرنگار اقتدار ملارد گفت : جادارد فرصت رو مقتنم بدونم وهمین جا از فرماندار پرتلاش شهرستان مهندس برنجی وهمچنین بخشداربادرایت ودلسوزسرکار خانم مشعشعی قدردانی کنم این موفقیتهاوخدمات صادقانه با کمک وهمراهی دوستانم در مجموعه شوراوهمکاران خودم دردهیاری میسر بوده که خداراشاکرم

 

انتهای پیام/احمدیان

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *