رونمایی از ۶۲ پروژه به مناسبت هفته دولت در شهرستان ملارد/ معاون پارلمانی رئیس جمهور: بیش از ۷ هزار و ۵۰۰ واحد تولیدی احیا شده است

با حضورمسئولین کشوری و شهرستانی از ۶۲ پروژه عمرانی با اعتباری بالغ بر ۲۲۰ میلیار تومان در شهرستان ملارد رونمایی شد.

به گزارش پایگاه خبری اقتدار ملارد، ششمین روز از هفته دولت در شهرستان ملارد با برگزاری مراسم افتتاح بازار روز دلناز شهر ملارد با ۲۰۰ غرفه و اعتبار ۱۳۸ میلیارد ریال ،افتتاح  مدرسه ۲۱ کلاسه حضرت زینب(س) در مارلیک با اعتباری بالغ بر ۳۰ میلیارد ریال، افتتاح کارگاه تولید اسپان قارچ با اشتغالزایی ۳۰ نفر و اعتبار چهار میلیارد ریال اعتبار و بهره برداری از خط انتقال آبرسانی به دو روستای بخش صفادشت، بهره برداری از پمپ بنزین صفادشت، و همچنین افتتاح طرح گازرسانی به روستاهای محمودآباد، حاجی آباد و چهار باغ  دهستان اخترآباد این شهرستان با ۱۵ کیلومتر طول و پوشش ۴۵۰ خانوار با مجموع اعتبار ۳۴ میلیارد ریال و همچنین عملیات اجرایی ساخت تصفیه خانه فاضلاب شهر ملارد و مسکن مهر صفادشت با ظرفیت ۳۶ هزار و ۱۷۰ مترمکعب و ۲۳۵ هزار نفر جمعیت با حضور حسینعلی امیری معاون پارلمانی رئیس جمهوری همراه بود.

حسینعلی امیری معاون پارلمانی رئیس جمهور در همایش تشریح دستاوردهای دولت تدبیر و امید در ملارد با اشاره به ترور شهیدان رجایی و با هنر گفت : کسانی که به دنبال زنده کردن منافقین این گروه خون آشام هستند و برای آن ها کنگره و سمینار برگزار می کنند، از این موضوع غافل هستند ملت ایران درتاریخ انقلاب اسلامی هیچگاه جنایات و خیانات آن ها را که دستشان به خون ۱۷هزار نفر از مردم و کوچه و بازار آلوده است ، فراموش نمی کنند .

IMG_2466

وی با اشاره به نیاز الگوگیری از شهیدان رجایی و باهنر افزود : شهیدان رجایی و باهنر محصول اسلام ناب هستند . باید با الگو گیری از این شهیدان آینده مدیریتی و شخصیتی خود را تنظیم نماییم .

معاون پارلمانی رئیس جمهور با اشاره به دستاورد های دولت تشریح کرد:تحلیل درست و تبیین آنچه در این دولت اتفاق افتاده مستلزم بازنگری شرایط دولت در زمان رسیدن آن به دست دولت تدبیر و امید است. در سال ۹۲ وحدت در اوج و در حد انتظارنبود و حوادث انتخابات ۸۸ یک انشقاقی را بین نیروی های نظام ایجاد کرده بود.

IMG_2472

وی تصریح کرد: در آن دوران تورم در شرایط بسیار بالایی یعنی ۴۵ درصد وجود داشت و نرخ ارز در کشور غیر قابل پیش بینی بود . در تحریم بودیم و قطعنامه های ظالمانه متعددی بر علیه ما صادر شده بود و مبادلات بانکی انجام نمی شد . حتی وزارت خارجه در پرداخت حقوق کارمندان وزارت خارجه از طریق بانک نیز با مشکل روبرو بود .

امیری افرود: بازار نفت را ازدست داده بودیم و کسی نفت ما را نمی خرید و مجبور بودیم تجارت نفت را از طریق واسطه انجام دهیم . برای اداره کشاورزی کشور مجبور بودیم سم را از واسطه ها خریداری کنیم و کالاهای پزشکی را با قیمت بالایی تهیه نماییم.

وی اذعان کرد : آقای روحانی در اوایل انتخابات مسائلی را بیان کردند که یکی از آن موضوعات بحث برداشتن تحریم ها وحل بزرگترین و مهم ترین پرونده نظام در محافل بین المللی ، مسئله هسته ای بود . موضوعی که ما سال ها درگیر آن بودیم و در شرایط نابرابر قطعنامه های ظالمانه ای علیه ما صادر شده بود .که این موضوع با تلاش تیم مذاکره کننده و همت آقای رییس جمهور و با رهنمود ها و هدایت های مقام معظم رهبری به نتیجه رسید .

این مقام مسئول با اشاره به موضوع اشتغال و اقتصاد مقاومتی اظهار کرد: در مدت عمر دولت در شرایطی که در تحریم بودیم تورم بیش از ۴۰ درصد امروز تبدیل به رشد ۴/۴ درصد شده است. امروز شاهد آن هستیم که صادرات ما بر واردات پیشی می گیرد.

وی با اشاره به احیای واحد های تولیدی توسط دولت گفت: بیش از ۷ هزار و ۵۰۰  واحد تولیدی احیا شدند .البته واحد های دیگری هستند که دولت تلاش دارد آن ها را نیز احیا کند. این اتفاق در شرایطی صورت گرفت که قیمت جهانی نفت به شدت پایین آمد .این موضوع حکایت از آن است که سیاست دولت در موضوع اقتصاد کارشناسی بوده است .

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *