زلزله ایلام به تاسیسات آب و برق خسارت وارد نکرده است

اقتدارملارد-مدیرکل دفتر مدیریت بحران و پدافند غیرعامل وزارت نیرو از نبود مشکل در حوزه‌های آبرسانی و برق‌رسانی در استان ایلام پس از وقوع زلزله‌ای که ساعاتی پیش رخ داد خبر داد و گفت: تمام فیدرهای فشارهای قوی تا فشار ضعیف برق دارند و در آبرسانی نیز مشکلی به وجود نیامده است.

به گزارش پایگاه خبری اقتدار ملارد ،میثم جعفرزاده با اشاره به این که احتمالا پس‌لرزه‌های زلزله ایلام که مرکز آن در مورموری ادامه پیدا خواهد گفت: با توجه به زلزله‌ای که در کم‌تر از یک ماه گذشته در ایلام آمده، نیروهای ما آمادگی لازم را داشته و دارند و اکنون استان خوزستان به عنوان استان معین آماده‌باش است و اکیپ‌های امدادی نیز در منطقه مستقر هستند.

او با اشاره به این که سیستم‌های حوزه آب و برق که به سیستم ژئوفیزیک متصل هستند ساعت ۱۷:۰۳ وقوع زلزله را ثبت کردند و در ساعت ۱۷:۳۰ به کل نیروهای آب و برق آماده‌باش داده شده است.

مدیرکل دفتر مدیریت بحران و پدافند غیرعامل وزارت نیرو با تاکید بر این که براساس نخستین خبر که نتیجه بررسی شرایط در ساعت ۱۸ است، شرایط آبرسانی و برق‌رسانی مساعد است، گفت: این در حالی‌ است که نیروهای امدادی ۱۲ پس‌لرزه را ثبت کردند که وقوع پس‌لرزه‌ها به قدرت ۴٫۳ ریشتر نیز رسیده است.

جعفرزاده با تاکید بر این که نیروهای عملیاتی تا صبح فردا آماده‌باش کامل هستند گفت: استان‌های معین نیز در صورت نیاز ورود پیدا می‌کنند گرچه انتظار می‌رود نیازی به این کار نباشد.

مشکلی وجود ندارد مگر اینکه پس لرزه‌ها خسارت وارد کنند

وی با اشاره به این که در حال حاضر شرایط نرمال است گفت: مشکلی وجود ندارد مگر این که پس‌لرزه‌ها به تاسیسات آب و جداره‌های چاه‌ها خسارت جزیی برسانند.

مدیرکل دفتر مدیریت بحران و پدافند غیرعامل وزارت نیرو با اشاره به این که تعداد پس‌لرزه‌ها در ایلام زیاد است گفت: باید آمادگی خود را حفظ کنیم و مطمئنا پس لرزه‌ها ادامه خواهند داشت.

جعفرزاده با تاکید بر این که در محلی که زلزله رخ داده است تاسیسات آبی بزرگ مانند سد وجود ندارد گفت: در حال حاضر مردم با نصب چادر در خیابان‌ها مستقر شده‌اند و به تمام نیروها تا صبح آماده‌باش داده‌ایم.

او در پایان خاطرنشان کرد: با توجه به نزدیکی محل وقوع زلزله به استان خوزستان، در مرحله اول این استان به عنوان استان معین تعیین شده است. با توجه به قدرت ۵٫۶ ریشتری زلزله کنونی، این حادثه زلزله فرعی زلزله اصلی که چندی پیش رخ داده بود است.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *