فرمانداری ملارد

ساختمان فرمانداری ملارد پیشرو در مناسب سازی برای معلولین و سالمندان

بر اساس اعلام دبیرخانه کمیته مناسب سازی و شورای سالمندان شهرستان ملارد ، ساختمان فرمانداری این شهرستان با رعایت استانداردها و دستورالعمل های مربوط به تسهیل در رفت و آمد معلولین و سالمندان ، یکی از ادارات برگزیده و پیشرو دراین باره معرفی گردید .

به گزارش پایگاه خبری اقتدار ملارد به نقل ازروابط عمومی فرمانداری شهرستان ملارد ، بر اساس اعلام دبیرخانه کمیته مناسب سازی و شورای سالمندان شهرستان ملارد ، ساختمان فرمانداری این شهرستان با رعایت استانداردها و دستورالعمل های مربوط به تسهیل در رفت و آمد معلولین و سالمندان ، یکی از ادارات برگزیده و پیشرو دراین باره معرفی گردید .

مرتضی قربانی رئیس اداره بهزیستی شهرستان ملارد با برشمردن تعدادی از این دستورالعمل ها همچون ساخت مسیر شیب دار در ورودی ساختمان برای افراد توانخواه ، نصب دستگیره و محافظ ، جانمائی محل ویژه پارک خودرو معلولین و اصلاح ارتفاع معابر گفت دستورالعمل های لازم برای سایر ادارات هم ابلاغ گردیده که امیدواریم با الگوبرداری از ساختمان فرمانداری به تذکرات داده شده توجه نموده و اصلاحات لازم راانجام دهند. مجتبی شاهقلیان معاون سیاسی انتظامی فرمانداری شهرستان ملارد در جلسه مشترک این کمیته و شورای سالمندان شهرستان ملارد ، کلی گوئی و ارائه توصیه و ارشادات تکراری را از جمله آسیب های جلسات  اداری برشمرده و از حاضرین خواست تا در حوزه دستور جلسه اظهار نظر نموده و با آمادگی لازم در جلسات حضور بهم رسانند . وی با تاکید بر پایش و پیگیری دقیق و مسئولانه  مصوبات جلسات افزود نباید از کنار وظایف تعیین شده یا کارهای محوله به راحتی عبور کرده و بی تفاوت باشیم . شاهقلیان در ادامه تصریح کرد تمامی خدمات و فعالیت هائی که برای افراد توانخواه و یا سالمند ارائه میشود باید قانونمند و در چارچوب وظایف حقوقی و قانونی دستگاهها باشد. به گفته شاهقلیان ادارات و دستگاههای دولتی همچون شهرداریها ، بهزیستی و تامین اجتماعی دراین باره وظایف و تکالیف معینی دارند که انتظار میرود برای رفع نواقص و کوتاهی ها اقدام عاجل نمایند. ضرورت ارائه خدمات و رسیدگی به سایر نیازمندیهای سالمندان در حوزه های  مختلف فردی و اجتماعی ، امکان استفاده از فایل ها و کتاب های صوتی در کتابخانه های سطح شهرستان، در نظر گرفتن محل ویژه پارک خودرو معلولین در اماکن عمومی ، جابجائی ساختمان تامین اجتماعی و شعب اقماری که تردد سالمندان و معلولین به آن  به خاطر چند طبقه بودن با سختی صورت میگیرد و همچنین امکان ارائه خدمات به نابینایان در بانکها از دیگر مواردی بود که در این نشست مطرح و مورد بحث و بررسی قرار گرفت. در این جلسه همچنین نمایندگانی از کانون بازنشستگان شهرستان ملارد و سازمان های مردم نهاد فعال در حوزه افراد توانخواه این شهرستان دعوت شده بودند که به بیان نقطه نظرات، انتقادات و پیشنهادات خود پرداختند که بررسی تخصصی و حل و فصل آنها به دستگاههای مربوطه ابلاغ و ارجاع گردید. گفتنی است به گزارش شبکه بهداشت و درمان شهرستان ملارد بیش از ۱۹ هزار از سالمندان این شهرستان در سامانه سیب وزارت بهداشت و درمان ثبت نام شده اند که خدمات مراقبت سلامت و ویزیت های دوره ای رایگان دریافت می نمایند .

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *