تا پایان برنامه ششم ۱۰ کتابخانه در ملارد ساخته خواهد شد

ساخت۱۰ کتابخانه در ملاردتا پایان برنامه ششم

فرماندارملارد: تا پایان برنامه ششم ۱۰ کتابخانه در ملارد ساخته خواهد شد+تصویر

به گزارش پایگاه خبر یاقتدار ملارد به نقل از روابط عمومی فرمانداری شهرستان ملارد/ : خطیبی فرماندار شهرستان ملارد در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی این شهرستان که با حضور نیکنام مدیر کل نهاد کتابخانه های عمومی استان تهران برگزار گردید.

با اشاره به جمعیت حدود ۴۰۰هزار نفری این شهرستان و فعالیت ۶کتابخانه در آن، اظهار داشت: سرانه فضای استاندارد کتابخانه در کشور به ازای هر ۱۰۰ نفر ۸ مترمربع  ولی متاسفانه درشهر ملارد به ازای هر ۱۰۰ نفر کمتر از ۱ متر مربع می باشد.  خطیبی افزود: ایجاد کتابخانه های جدید و مجهز از نیازهای فرهنگی شهرستان است و همه باید برای گسترش فرهنگ کتابخوانی از ظرفیت دانشگاه ‌ها، مدارس، مساجد و سایر مکان‌های عمومی استفاده کنیم. خطیبی با بیان اینکه شهرداری ها بر اساس قانون مکلف به پرداخت نیم درصد از محل درآمدهای خود به نهاد کتابخانه هستند گفت: توسعه و ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در جامعه مهم بوده از این رو نیاز است تا با تخصیص زمین مناسب از سوی شهرداری ها و دهیاریها و اعتبار لازم کتابخانه جدید در این شهرستان ساخته شود. فرماندار ملارد اظهارداشت: سیاست کلی مسئولان شهرستان بر این است تا پایان برنامه ششم به ازای هر ۲۵ هزار نفر یک کتابخانه ساخته شود که در مجموع نیازمند ساخت و راه اندازی ۱۰ کتابخانه در سطح شهرستان هستیم. وی با تاکید بر نقش کتابخانه ‌ها در رشد و گسترش فرهنگ کتاب و کتابخوانی در روستاهای این شهرستان گفت: زمینه ‌سازی و ایجاد بسترهای لازم برای حضور پررنگ نوجوانان و جوانان در کتابخانه‌ ها، نیازمند تلاش و همت دوچندان مسئولان و همراهی و مشارکت نهادهای مردمی است.
ساخت ۴ باب کتابخانه در بخش ملارد، ۴ کتابخانه در بخش صفادشت و ۱ کتابخانه در مسکن مهر از دیگر مصوبات این جلسه بود که مقرر شد این کتابخانه ها از نیم درصد شهرداری ها و با کمک دهیاریها در شهر ملارد و صفادشت و تعدادی از روستاهای بخشهای مرکزی و صفادشت ساخته شود.
نیکنام مدیر کل نهاد کتابخانه های استان تهران نیز در این جلسه از خرید بیش از ۱ میلیارد ریال کتاب برای شهرستان ملارد خبرداد.
در ادامه مصوبات جلسه قبل پیگیری و مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *