رئیس ستاد اقامه نماز کشور:

سخنرانی طولانی‌مدت دیگر جوابگو نیست/ نهی‌ازمنکر از حوزه‌ آغاز شود

یزد ـ رئیس ستاد اقامه نماز کشور ضمن توصیه‌هایی به طلاب جوان حوزه علمیه مصلای یزد گفت: سخنرانی‌های طولانی دیگر جوابگو نیست و طلاب باید استدلال‌های کوتاه برای بیان مطالب داشته باشند.

به گزارش پایگاه خبری اقتدار ملارد به نقل از خبرگزاری مهر،حجت‌الاسلام محسن قرائتی صبح امروز در مدرسه مصلای یزد در جمع طلاب شهرستان یزد اظهار داشت: طلاب باید بر اساس مقتضیات زمان و نیازهای جامعه پیش بروند و توجه داشته باشند که در آینده باید بتوانند مشکلی از مشکلات جامعه را حل کنند.

وی با بیان اینکه نخستین نکته از سخنرانی‌ها آغاز می‌شود، افزود: باید توجه داشت که امروز دیگر سخنرانی‌های طولانی مدت جوابگو نیست و طلاب باید تلاش کنند مطالب خود را با استدلال‌های کوتاه بیان کنند.

قرائتی تصریح کرد: مردم امروز به دنبال مطالب کوتاه و مفید هستند و طلاب نیز باید تلاش کنند به سمت سخنرانی‌های کوتاه و بیان مطالب مفید به حال دین و دنیای مردم بروند.

رئیس ستاد اقامه نماز کشور همچنین بر توجه جدی طلاب به مطالب مطرح شده در کلاس‌های درس تاکید کرد و بیان داشت: یادداشت‌ برداری یکی از مهم‌ترین مسائلی است که طلاب باید به آن توجه داشته باشند زیرا یادداشت برداری در زمان مطالعه سبب می‌شود که در کهنسالی مطالب مهم و ارزشمند مطالعه شده و شنیده شده توسط اساتید مورد استفاده قرار گیرد و به دست فراموشی سپرده نشود.

وی تاکید کرد: روحانیون و طلاب باید در زمان طلبگی خود از زمان بهترین استفاده را ببرند و اوقات خود را هدر ندهند زیرا به طور قطع اگر اینگونه باشد، در آینده حسرت خواهند خورد.

قرائتی تصریح کرد: طلاب از تعطیلات خود کم کنند و بیشتر به امر مطالعه و تبلیغ دین بپردازند و در کنار درس نماز شب را نیز فراموش نکنند و در مستحبات پیش قدم باشند.

رئیس ستاد اقامه نماز کشور خاطرنشان کرد: طلاب و روحانیون باید قرآن را محور همه امور خود قرار دهند و برای انجام هر کاری، قرآن را تراز عمل خود بدانند.

وی با بیان اینکه بزرگترین منکر روحانیون و طلاب هدر دادن عمر است، عنوان کرد: طلاب در زمان تحصیل علوم حوزوی باید دروس حوزه را خوب بخوانند، ورزش کنند، برای زندگی خود برنامه ریزی داشته باشند و این سال‌های طلایی عمر خود را بیهوده هدر ندهند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *