رئیس اتحادیه میوه و تره بار:

سود ۵ برابری واردکنندگان میوه قاچاق/ گرانفروشی میوه فروشان پیگرد قانونی دارد

رئیس اتحادیه میوه و تره‌بار گفت: میوه‌های قاچاق مثل زغال اخته، پرتغال، گلابی، آواکادور، لیموترش و … است که معمولاً از ترکیه، مصر، ارمنستان، چین و برزیل وارد کشور می‌شوند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حسین مهاجران در گفتگو با خبرنگار «رازق» در ارتباط با تفاوت قیمت در میدان تره بار با میوه فروشی‌ها اظهار کرد: بازاری‌ها خرید خود را با فاکتور انجام می‌دهند، سود خرده فروشی‌ها نیز تا ۳۵ درصد است و اگر کسی بیشتر از ۳۵درصد سود خود را افزایش دهد، گرانفروشی کرده و پیگیرد قانونی دارد.

وی در ادامه با بیان اینکه قاچاق میوه کمتر شده، گفت: ما اخطار دادیم که هرگونه خرید و فروش میوه قاچاق ممنوع است و اگر کسی جرات چنین کاری را دارد، باید جریمه شود.

رئیس اتحادیه میوه و تره بار ادامه داد: میوه‌های قاچاق مثل زغال اخته، پرتغال، گلابی، آواکادور، لیموترش و … می‌باشد که معمولا از ترکیه، مصر، ارمنستان، چین و برزیل وارد کشور می‌شوند.

مهاجران تصریح کرد: میوه‌های قاچاق برای وارد کننده، ۵ برابر قیمت خرید سود دارد، امّا؛ فردی که میوه را از واردکننده می‌خرد، با سود مختصری آن را می‌فروشد چون همه سود را واردکننده برده است.

انتهای پیام/ح

منبع:دانا

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *