سیاست دولت توجه به مناطق کمتر توسعه یافته است/ راه کار بازگشت به شرایط قبل از برجام پیش بینی شده است

معاون پارلمانی رئیس جمهور گفت: توجه به مناطق کمتر توسعه یافته و بهره مندی همه مردم کشور به خصوص بخش روستایی از امکانات کشور سیاستی است که دولت پیگیری می نماید.

حسینعلی امیری معاون پارلمانی رئیس جمهور در گفت و گو با پایگاه خبری اقتدار ملارد با اشاره به اقتصاد مقاومتی و پتانسیل درونی کشور گفت: یکی از مطالبات مقام معظم رهبری اقتصاد مقاومتی ، تکیه به درون و تکیه بر استعداد ها ، نیروی انسانی و امکانات داخلی است . کشور ما دارای تنوع اقلیمی و ذخایر زیر زمینی فراوانی و همچنین دارای امکانات معنوی و نیروی انسانی خلاق ، مبتکر و پرنشاط است که باید مورد توجه قرار گیرد.

وی با اشاره به سفر به شهرستان ملارد و بازدید از پروژه وطرح های انجام گرفته اظهار کرد: امروز در شهرستان ملارد با همت مسئولین محلی و مردم پروژه های قابل توجهی در سه سال گذشته شروع و به اتما م رسیده وبخشی نیز در آینده به بهره برداری خواهد رسید . در هفته دولت شاهد هستیم ۶۲ پروژه با اعتباری بالغ بر ۲۲۰ میلیارد تومان  در این شهرستان رونمایی شد که بسیار قابل توجه است.

امیری با اشاره به پروژه ای افتتاح شده در شهرستان ملارد گفت : از جمله این پروژه ها می توان به پروژه گازرسانی به بخشی از روستا های این شهرستان اشاره نمود. نگاه دولت به روستا نگاه به قاعده نظام سکونت است.

وی تصریح کرد: توجه به مناطق کمتر توسعه یافته و بهره مندی همه مردم کشور به خصوص بخش روستایی از امکانات کشورسیاستی است که دولت پیگیری می نماید.

معاون پارلمانی رئیس جمهوراذعان کرد: توجه ویژه بخش روستایی ، باعث ایجاد انگیزه در مردم روستا نشین می کند تا کماکان مولد و مولد توسعه بمانند .در حال حاضر ملارد تمام امکانات لازم برای توسعه را دارد . با برنامه ریزی هایی که دولت انجام داده است این شهرستان در مسیر توسعه قرار دارد .

وی در پاسخ به خبرنگار ما در خصوص اثرات برجام گفت: یکی از آثار برجام این است که ما در جامعه جهانی حضور پیدا کردیم و در حال بازیافت بازار های صادراتی خود هستیم .

امیری افزود: در حال حاضر موضوع حمل کالا حل شده و مبادلات بانکی در حال انجام است. همچنین تعداد قابل توجهی از شرکت های تجاری و تجار مناطق مختلف دنیا علاقه مند به سرمایه گذاری در ایران هستند. این ها همه معنا دار است و از جمله نتایج برجام است .

این مقام مسئولین اهار کرد: مقام معظم رهبری در دیدار با هیئت دولت فرمودند گله من از تیم مذاکره کننده نیست بلکه گله من از بدقولی طرف مقابل است . ریاست محترم جمهور بارها اعلام کردند ما به آمریکا بدبین هستیم اما به برجام خوش بین هستیم .

وی افوزد: برجام دارد به نتایج بسیار خوبی می رسد . در برجام راه کار ها و فیلتر هایی پیش بینی شده است تا هر زمانی که با بد عهدی طرف مقابل مواجه شدیم بتوانیم به مسیری که صلاح کشور است برگردیم.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *