سخنی کوتاه با دستگاه های اجرایی و دولتی شهرستان ملارد

مسئولین کمی همت کنید، مشکلات شهرستان ملارد حل شدنی است

با وجود پتانسیل های بسیار زیاد و مفید در شهرستان ملارد ، همچنان با کسری برخی از سرانه ها روبه رو هستیم. ای کاش به جلسات متعدد ،آستین هارا بالا بزنیم و بهبیشتر به درد مردم رسیدگی نماییم

به گزارش پایگاه خبری اقتدار ملارد، پس از گذشت سالیان سال از تبدیل شدن ملارد از شهر به شهرستان ، هنوز برخی از مسئولین از خواب برنخواسته اند و حال هوای مدیریت روستایی دارند ، امروز در یادداشتی قصدداریم تا برخی از کاستی های شهرستان ملارد را برای مسئولین یاد آور شویم.

 

آقاین مسئول و متولیان دستگاه های اجرایی و دولتی ، سلام

سالیان سال است از تبدیل شدن شهر ملارد به شهرستان بسیار بزرگ ملارد میگذرد و این بزرگی با افزایش جمعیت و کاهش خدمات همراه بوده است زیرا با گذر زمان و پیشرفت فیزیکی ملارد هنوز سرانه آموزشی ، تفریحی ، بهداشتی ، ورزشی ، فضای سبز و دیگر سرانه ها با کسری های بسیار شدیدی همراه بوده است . در شهرستان های همجوار اگر باغ ویلایی از اراضی ملی ساخته میشود یا تخلف ساخت و ساز داشته باشد به سرعت و قدرت جلوگیری میشود ولی در شهرستان ملارد هم سرعت کم است  و هم قدرت ضعیف شده است . البته خارج از لطف است که جلوگیری از ساخت منازل شب ساز را یادآور نشویم و جای تشکر و قدر دانی دارد که شهرداری و دستگاه قضائی با اتحاد میزان این ساخت و ساز ها را به صفر نزدیک کرده اند ولی هنوز این فعالیت ها رونق خود را دارد .

در بخش فرهنگی ، تعدا فرهنگسراها ، کتابخانه ها ، مراکز فرهنگی ، با تعداد جمعیت همخوانی ندارد و شایان ذکر است شهرستانی با بیش از 480 هزار نفر جمعیت یک صندلی سینما یا تئاتر ندارد و برای رفع برخی از این نیاز ها میبایست شهروندان به کرج ، فردیس یا اندیشه و شهریار مراجعه نمایند که همین تردد ها خودش یک هزینه اضافی به گردن مردم دارد. در سرانه های فضای سبز کسری های محسوسی رویت میشود  اما با ساخت دو بوستان با فضای بسیار بزرگ فقط متراژ را به رخ مردم میکشیم ولی آیا این بوستان ها بجز مهندسی و معماری نوین از امکانات تفریحی برای تمام اقشار مردم برخوردار است؟مردم برای رفع نیاز های اداری خود در شهرداری و سایر ادارات تا کی باید حضوری رفع نیاز کنند ؟ پس ارائه خدمات الکترونیکی به ارباب رجوع گجاست؟

یکی از مشکلات مهم شهرستان ملارد کم بودن سرانه امنیتی  است که متاسفانه کمبود نیروی انسانی در ناجا و کمبود تجهیزات و ادوات ، دست نیروی انظامی را خالی گذاشته و باتلاش شبانه روزی این سبز پوشان ، همجنان آمار سرقت و تهیه و توزیع مواد مخدر در ملارد آمار جالبی ندارد که با همیاری شهرداری ها و شورا ها و حتی بخشداری ها میتوان این کمبود هارا رفع نمود.

مردم در پی یک شهر نوین

شهرستان ملارد با وجود راه های منتهی به چند استان و شهرستان همجوار و خطرات پیش رو همچنان به دنبال یک تخت بیمارستانی است . هرچند با پیش بینی مسئولین در سال جاری این بیمارستان به افتتاح خواهد رسید اما واقعا تمامی نیاز های شهروندان در زمینه بهداشت و درمان رفع میشود و یا باید منتظر افتتاح فاز های بعدی این بیمارستان در سال های بعد باشیم . آقایان مسئول بیایید کمی واقعیت هارا با چشمی باز تر ببینیم و بجای جلسات بیهوده ، به میدان بیایید و آستین ها را بالا بزنید و برای مردم تلاش بیشتری بکنید.

بخش صفادشت

در بخش بسیار بزرگ صفادشت و وجود روستاهای متعدد و زیبا ، انگیزه جوانان بسیار ضعیف است. با وجود شهرک های صنعتی بسیار گسترده  و حمایت از واحد های تولیدی ، حیات را به خانواده کارگران و واحد های صنفی برگردانید .

شهرستان ملارد که محل شهادت بزرگ مردان موشکی است تبدیل شده به محل مهمانی های شبانه  امن برای برخی از سوداگران و حتی برخی از آقا زاده ها در کشور که با زدو بند با برخی از کار چاق کن ها اقدام به ساخت ویلاهای میلیاردی در بخش های خوش آب و هوای این شهرستان میکنند .

چرا  باید شهرستان ملارد این همه مسئول بی کفایت و نالایق که دستشان به بیت المال آلوده شده را تقدیم دستگاه قضائی نماید و به جرم رشوه خواری و زمین خواری و زدو بند و دیگر جرایم دستگیر شوند و مقابل میز قانون قرار گیرند ، پس دستگاه های نظارتی چه میکنند که وضعیت به این شکل  شده است. در بخش روستایی مشکلات مردم بیداد میکند ، سرانه حمل و نقل و بهداشتی بسیار ضعیف است و کارد را به استخوان رسانده است . بعد از این همه مشکلات که نقل شد و تماما پیام های مردمی بود  که از طریق مردم شریف شهرستان ملارد به واسطه رسانه ها که پل ارتباطی مردم و مسئولین است به نظر شما متصدیان اجرایی رسید ، حالا این شما و این میدان .

 

به نوشته محمود احمدیان /.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *