امام جمعه ملارد

شهید حججی با صلابت و شجاعت در مقابل دشمن، به ایران عزت بخشید/ نمایندگان باید برای عمل نادرست خود از پیشگاه ملت رشید ایران عذر خواهی کنند

امام جمعه ملارد گفت:شهید محسن حججی با صلابت، شجاعت و عزت در مقابل دشمن به ایران و ایرانی عزت بخشید و موجی از غرور صلابت و شجاعت و ایستادگی را به ارمغان آورد . نمایندگان باید برای عمل نادرست خود از پیشگاه ملت رشید ایران عذر خواهی کنند .

به گزارش پایگاه خبری اقتدار ملارد ، حجت الاسلام سید حسین حسینی نوری امام جمعه شهر ملارد در خطبه دوم نماز جمعه این هفته با اشاره به شهادت شهید محسن حججی در میدان نبرد منطقه سوریه گفت : در این ایام دو عکس بیش از پیش در رسانه ها منعکس و مردم مشاهده کردند که با دو مضمون مورد توجه بسیاری قرارگرفت. یک عکس از شهیدی به نام شهید محسن حججی که لحظه اسارت و شهادت وی به تصویر کشده شده بود و دیگری تصویر عکس گرفتن برخی از نمایندگان با دشمن ایران اسلامی که آن هم رسانه ای شد با ایت تفاوت که عکس اول مایه عزت و افتخار ما و عکس دوم مایه شرمساری و خجالت برای ما است .

وی افزود : تصویر شهید محسن حججی که با اینکه به دست دشمن اسیر است اما گویی دشمن در دست این جوان رزمنده و پاسدار ما اسیر بود  برای ما عزت و افتخار است. با شهادت این شهید عزیز یک وحدت و همدلی عجیبی در کشور حاصل شد . اما یک عده از نمایندگان ما با گرفتن عکس با دشمن ایران اسلامی عزت ایرانی را زیر سوال بردند . متاسفم برای این نمایندگانی که نمایندگی ملت رشید ایران را به یدک می کشند .

حسینی نوری اذعان کرد: شهید محسن حججی با صلابت، شجاعت و عزت در مقابل دشمن به ایران و ایرانی عزت بخشید و  موجی از غرور صلابت و شجاعت و ایستادگی را به ارمغان آورد . نمایندگان باید برای عمل نادرست خود از پیشگاه ملت رشید ایران عذر خواهی کنند .

وی افزود: آمریکا برای نفوذ و جلوگیری از گسترش انقلاب اسلامی کارهایی را از اول انقلاب انجام داد . جنگ راه انداخت ام هیچ غلطی نتوانست بکند . بعد آن در عراق، افغانستان و کشور های منطقه جنگ راه انداخت و امروز نیز داعش را به مدرن ترین سلاح های روز تجهیز کرده است اما امروز شاهد هستیم که گریبان گیر حامیان خودشان شده است.

امام جمعه ملارد با اشاره به ۳۰ مرداد روز جهانی مساجد تشریح کرد: حکومت پیامبر گرامی اسلام از مسجد شروع شد .مرکز حکومت امیر مومنان علی (ع) نیز مسجد کوفه بود و حتی جرقه و هدایت انقلاب اسلامی ما نیز از مسجد صورت پذیرفت و این ها همه نشانه اهمیت مسجد است.

وی با اشاره به جایگاه مسجد در انقلاب اسلامی تصریح کرد: مسجد باید همچنان سنگر اول در جمهوری اسلامی ایران باشد . مسجد باید انقلابی، شور آفرین ، مرکز جذب جوانان و مرکز بصیرت افزایی باشد .

حسینی نوری اظهار کرد: این در ۳۰ مرداد سال ۴۸ وقتی صهیونیست ها به مسجد الاقصی حمله کردند و آن را اتش زدند به پیشنهاد ایران اسلامی به کشورهای اسلامی این روز را ب عنوان روز جهانی مساجد نام گذاری کردند.

وی با اشاره به علل حمله دشمن به مساجد به خصوص حمله رژیم صهیونیستی به مسجد الاقصی گفت:  دشمن از مساجد می ترسد لذا ما باید این مکان مقدس را به عنوان پایگاه دین برای مردم حفظ کنیم . باید امام جماعت و هیئت امنا و نمازگذاران ما جوری برخورد کنند که همه مشتاق به سمت مسجد باشند .

امام جمعه ملارد تاکید کرد: مسجد خانه خداست لذا باید تلاش کنیم مسجد را حفظ کنیم . مسجد امروز باید سنگر اول در میدان جنگ نرم باشد . امروز هم حکومت در ساخت و تجهیز مساجد وظیفه دارد اما خیرین عزیز هم باید در ساخت و تجهیز مساجد همت بیشتری داشته باشند .

انتهای پیام

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *