در نشست ماهانه جامعه اسلامی مهندسین؛

ضرغامی: در زمینه ایجاد پیام رسان های داخلی با سرعت، کم کاری کردیم

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: ما در زمینه ایجاد پیام رسان های داخلی با سرعت، کم کاری کردیم؛ دولت هم کاری نکرده و نمی دانم چرا همچنان طلبکارند.

به گزارش پایگاه خبری اقتدار ملارد به نقل از خبر گزاری مهر / :عزت الله ضرغامی عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی عصر امروز(شنبه) در نشست ماهانه جامعه اسلامی مهندسین اظهار داشت: کسانی مدیریت را خوب می فهمند و می توانند به طور متعادل با کمترین آسیب ها جلو ببرند که یا مهندس باشند یا مهندسی بلد باشند.

وی با اشاره به فضای مجازی گفت: فضای مجازی برای جمهوری اسلامی موهبت است. حالا اینکه دوتا سایت ضدانقلاب می توانند ما را به چالش بکشند، مشکل جای دیگری است. فضای مجازی برای نجات جمهوری اسلامی آمده تا نظارت همگانی ایجاد کند.

ضرغامی تصریح کرد: در طول چهل سال گذشته همه ما محافظه کار شدیم. همین الان اگر بخواهیم حرفی بزنیم باید مراقب باشیم دو نفر دیگر ناراحت نشوند؛ اینگونه است که کشور قفل می کند. خطوط قرمز پشت سر هم وجود دارد؛ در حالیکه هیچ کدام این ها خط قرمز نیست.

وی تاکید کرد: ما دیر فضای مجازی را به رسمیت شناختیم. اینکه متاسفانه دولت ها به ویژه دولت اخیر کم کاری کرده و نتوانسته فضای لازم برای فعالیت پیام رسان های داخلی را فراهم کند، مشکل جای دیگری است.

رییس اسبق رسانه ملی گفت: اگر برخی آقایان برخورد سیاسی می کنند و می گویند که مردم به دلیل عدم اعتماد به برخی نهادها، از پیام رسان های داخلی استفاده نمی کنند و مثلا دستگاه های اطلاعاتی اطلاعات شما را درمی آورند، درست نیست.

وی تصریح کرد: مگر شما زنگ نمی زنید؟ مگر شما پیام نمی دهید؟ من یک بار در جلسه ای به آقای مصلحی وزیر سابق اطلاعات گفتم که اگر بخواهید مکالمه من و همسرم را شنود کنید باید از ابتدا تا انتهای آن را بوق بگذارید!

ضرغامی با اشاره به شعار استقلال خواهی در انقلاب گفت: مفهوم استقلال، امروز صرفا به معنی سرزمینی آن نیست. امروز تعریف استقلال گسترده شده است. وقتی شما تمام حیثیت خود را در اختیار بیگانه قرار دادید، استقلال زیر سوال می رود.

وی ادامه داد: ما در زمینه ایجاد پیام رسان های داخلی با سرعت، کم کاری کردیم؛ دولت هم کاری نکرده و نمی دانم چرا همچنان طلبکارند.

ضرغامی گفت: امیدواریم دولت به مصوبات شورای عالی فضای مجازی و قانون حمایت از پیام رسان های داخلی عمل کند و این قوانین در حد شعار باقی نماند تا همه اطلاعات در اختیار دشمن قرار نگیرد.

رییس اسبق رسانه ملی گفت: فضای مجازی باعث شده که دیگر نشود به راحتی با مردم برخورد کرد. تک تک آدم ها صاحب رای شده اند. شما ببینید چند درصد از مردم تحت تاثیر جامعه اسلامی مهندسین هستند و چند درصد تحت تاثیر فردی که من نمی خواهم از وی نام ببرم؟

رییس اسبق رسانه ملی با اشاره به ادعای برخی برای گفتگوی ملی گفت: برخی به من می گویند که قصه این صبحانه هایی که با چهره ها می خوری چیست؟ هیچ قصه ای ندارد؛ ما داریم حرف میزنیم؛ حرف زدن که اشکال ندارد. گفتگوی ملی، اعمالی است نه اعلامی. پس از دوم خرداد سال ۷۶ ما در مجلس به شما سلام می کردیم، جواب سلام ما را نمی دادید چون فکر می کردید از شما چیزی می افتد!

وی افزود: بسیاری از شما مشی اصلاح طلبی ندارید؛ شما گروهی دارید اما می خواهید فقط آن را حفظ کنید. امروز بسیاری از مفاهیم، پوست انداخته است؛ اینکه رهبری امروز میفرمایند من انقلابی ام، این انقلابی بودن ما را به برخی از اصالت ها بازمی گرداند.

رییس اسبق رسانه ملی با اشاره به تحزب گفت: چون کار حزبی تاثیر خود را دارد. کار حزبی نیازمند اعتقاد عمیق و عشق و علاقه است؛ برخی کار حزبی را نمایش می دانند.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا برای انتخابات مجلس آینده برنامه ای برای حضور دارید گفت: به هیچ وجه برای انتخابات مجلس برنامه ای ندارم.

ضرغامی درباره حضورش به عنوان یکی از گزینه های جمنا برای انتخابات ریاست جمهوری گفت: در انتخابات ریاست جمهوری، دوستانم از جبهه انقلاب از من دعوت کردند؛ من هم قبول کردم؛ بعد هم یک جلسه ای در فروردین گذاشتند که من نباشم. من با نظر دوستان آمدم و با نظر دوستان رفتم. شاید اگر دوستان از من دعوت نمی کردند، نمی آمدم.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *