ظریف: کلید رسیدن به توافق انتخاب بین فشار و تحریم

وزیر خارجه ایران با بیان اینکه در مسیر رسیدن به راه‌حل‌های قابل قبول پیشرفت داشته‌ایم، ولی هنوز باید در مورد چند موضوع مهم کار کنیم، گفت:‌کلید رسیدن به توافق انتخاب راهبردی بین فشار و تحریم یا تعامل و توافق از سوی طرف مقابل است.

به گزارش پایگاه خبری اقتدار ملارد، محمدجواد ظریف در صفحه فیس بوک خود بار دیگر عید را تبریک گفت و نوشت: این روزها برنامه‌ام بسیار فشرده است و علاوه بر مذاکرات، زمان زیادی را برای پیگیری و رایزنی پیرامون مشکلات منطقه‌‌ای ناشی از اقدامات خطرناک و عجولانه حامیان گروه‌های تندرو و تکفیری که منطقه ما و جهان را تهدید می‌کند، اختصاص داده‌ام. امیدوارم با همفکری و همکاری همسایگانمان بتوانیم با واقع بینی و دوراندیشی روند خطرناک جنگ و تفرقه را متوقف کنیم.

ظریف افزود: مذاکرات هسته‌ای در چند روز گذشته هم سخت و سنگین و فشرده بود و با ورود تدریجی وزرای خارجه بقیه کشورهای عضور ۱+۵ پیچیده‌تر شده است. امروز علاوه بر دو دور مذاکره با آقای کری، گفت‌وگوهای جدی ولی مثبتی با آقایان اشتاین مایر و فابیوس، وزرای خارجه آلمان و فرانسه داشتیم.

وی خاطرنشان کرد: در مسیر رسیدن به راه‌حل‌های قابل قبول پیشرفت داشته‌ایم، ولی هنوز باید در مورد چند موضوع مهم کار کنیم. کلید رسیدن به توافق انتخاب راهبردی بین فشار و تحریم یا تعامل و توافق از سوی طرف مقابل است.

ظریف افزود: متأسفانه مجموعه گرفتاری‌ها، وقت کافی برای نوشتن یک گزارش جدی برای تقدیم خدمت شما نگذاشته است. ولی فکر کردم خیلی زود است که بدقولی را شروع کنم و به وعده آغاز سال همدلی و همزبانی عمل ننمایم. لذا این چند خط فقط برای وفای به عهد.

شاد و سربلند باشید.

انتهای پیام

منبع : افکارنیوز

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *