بیش از 400 نیروی شبکه بهداشت در خط مقدم کرونا بودند

وضعیت بحران کرونا در ملارد بسیار آرام بود

دکتر عسگری رئیس شبکه بهداشت شهرستان ملارد: احتمال کاهش شیوع ویروس منحوس کرونا در گرمای تابستان زیاد است

به گزارش پایگاه خبری اقتدار ملارد، بیش از 60 روز از شیوع ویروس کرونا در کشورمان و بخصوص شهرستان ملارد میگذرد و به پاس قدردانی از فرشتنگان سفید پوش شبکه بهداشت و درمان شهرستان ملارد به سراغ دکتر عسگری رفتیم و پس از تبریک به ایشان و سایر همکارانشان ، وضعیت شهرستان را جویا شدیم.

دکتر عسگری در ابتدای سخنانش  از کادر درمانی شهرستان ملارد که از دقایق اولیه اعلام شیوع ویروس کرونا در شهرستان به طور رسمی اعلام شد تشکر ویزه ای نمود و گفت با وجود خطر ابتلا به این ویروس خطرناک ، کادر پزشکی در تمامی قسمت ها به طور شبانه روزی در خدمت مردم بودند و تا از بین رفتن این ویروس خطرناک در کنار شهروندان خواهند بود .

دکتر عسگری در ادامه تاکئید نمود : با وجود تراکم جمعیت بسیار بالای شهرستان ملارد ، کمبود مراکز بهداشتی و حتی نبود یک تخت بیمارستانی ، آمار ابتلای بسیار پایینی به ویروس کرونا را در شهرستان ملارد ثبت نموده ایم و حتی تا به امروز هم آمار مراجعه مردم فهیم شهرستان به درمانگاه ها و مراکز درمانی بسیار کم شده است .در سامانه کشوری غربالگری وب سایت سیب که مخصوص کسبه و اصناف بود ، کارشناسان شبکه بهداشت خوش درخشیدند و همچنان در حال رصد این عزیزان هستیم و تا سفید شدن وضعیت شهرستان این پالایش ادامه خواهد داشت.

عسگری در ادامه گفت: بیشترین مبتلایان در شهرستان ملارد مربوط به بخش شهری بوده اند و در بخش های روستایی آمار بسیار ناچیزی را شاهد بودیم. در زمان بحران کرونا بیش از ۴۰۰ نیروی شبکه بهداشت و درمان شهرستان ازجمله پزشکان ، پرستاران ، نیروهای اورژانس ، کارشناسان بهداشت ،بهورزان ، ماماها و دیگر همکاران ما در خط مقدم مبارزه با کرونا بودند و هستند و تا آخرین روز در خدمت مردم خواهند بود.

رئیس شبکه بهداشت شهرستان ملارد به موضوع غربالگری شهرستان ملارد اشاره نمود و گفت : در بخش غربالگری در دانشگاه علوم پزشکی کشور ، شهرستان ملارد رتبه اول را کسب نموده و توانسته با بهترین کیفیت غربالگری را انجام دهد و این کار به زودی در فاز دوم که به نوعی تخصصی تر هم میباشد انجام خواهد شد و از همین جا هم از نیرو های بسیج که در این امر مارا یاری نمودند قدردانی مینماییم . در فصل تابستان و شروع گرما انتظار داریم با توجه به تحقیقات کارشناسان میزان شیوع ویروس کاهش یابد زیرا ویروس کرونا در مقابل گرما مقاومت چندانی نخواهد داشت و در مقابل هم با آغاز فصل پاییز و زمستان و شروع فصل سرما اگر نکات بهداشتی را مردم جدی نگیرند ، این ویروس احتمالا مجدد با قدرت بیشتری برگردد و مجدد کشور را با قدرت بیشتر درگیر خود کند.

عسگری در پایان گفت: در مبحث آموزشی در مرکز بهداشت و درمان شهرستان با حضور کارشناسان خبره توانستیم محتوای بسیار عالی و پیشگیرانه ای تولید کنیم و در سطح شهرستان به همت فرمانداری ، شهرداری ها و دهیاری ها و بخشداری ها این محتوا هارا توضیع نمودیم و حتی در غالب محتوای پیامی و تصویری یا صوتی مطالب خود را با مردم شریف شهرستان ملارد به اشتراک گذاشتیم و در حال حاضر با تدابیر  ایجاد شده وضعیت شهرستان مطلوب است و در پایان از مردم عزیز شهرستان درخواست میکنم تا با رعایت نکات بهداشتی و توجه به فاصله هوشمند اجتماعی از کرونا فاصله بگیرند و با توجه به نکات بهداشتی حافظ سلامت خود و خانواده خود باشند.

انتهای پیام /احمدیان