فرماندار ملارد: یکی از ابزارهای مهم رسیدن به قدرت داشتن رسانه قوی است

فرماندار ملارد گفت: یکی از ابزار های مهم حکومت ها در جهان امروز رسیدن به قدرت ، داشتن رسانه قوی و علمی است.

 به گزارش پایگاه خبری اقتدار ملارد،بهمن خطیبی ‘ عصر سه شنبه در جمع خبرنگاران شهرستان ملارد گفت: متأسفانه امروز در کشور ۴۲ خبرگزاری در زمینه های مختلف فعالیت دارند و هر سازمان و نهادی تا توانسته برای خود یک خبرگزاری ایجاد کرده و این هزینه زیادی را در بردارد.
وی افزود: در کشورهای پیشرفته و حتی خود آمریکا تعداد خبرگزاریها کمتر از انگشتان دست است ، این بیانگر این است که رسانه ها در این کشورها به صورت علمی و حرفه ای اخبار و رویدادهای داخلی و خارجی را رصد و انتشار می دهند و رسانه های مکتوب و تصویری یکی از ابزارهای مهم رسیدن به قدرت در این کشورها مطرح است.
وی بیان داشت: خبرنگاران ما در امر اطلاع رسانی فعالیت خوبی دارند ، اما در مسیر تولیدات اخبار که نیاز واقعی جامعه است که می تواند مدیران و مردم را در مطرح کردن شکلات و راه حل آن به نتیجه برساند متأسفانه به صورت نظریه پردازی انتشار پیدا می کند.
وی گفت: از خبرنگاران عزیز انتظار داریم اخبارشان به صورت منصفانه و بدون هیچ گونه جهت گیری عملکرد دولت یازدهم را طی چهار سال گذشته در بخشهای عمرانی ، اقتصادی و سیاسی و فرهنگی به صورت مقایسه ای همراه با آمار و اعداد شفاف برای آگاهی عموم انتشار دهند.
حجت اسلام و المسلمین ‘ سید حسین حسینی نوری ‘ امام جمعه ملارد در این جلسه گفت: عزت و اقتدار امروز ملت ایران و نظام جمهوری اسلامی به برکت خون شهداء مثل شهید محمود صارمی و شهید محسن حججی ها به دست آمده و شهادت این عزیزان و سایر شهدا در خارج از کشور بیانگر ذلت و خواری دشمنان و کشورهای مرتجع منطقه است و چگونه دیدیم شهید محسن حججی در برابر دشمنان داعشی شجاعانه ایستاده گی و با نثار خون از اسلام و ائمه اطهار (ع) و ازملت مظلوم سوریه دفاع کرد.
وی گفت: اولین خبرنگار تاریخ اسلام حضرت زینب (س) است که رسالت و پیام عاشورا حراست و تا به امروز به امت خود رساند و امروز شما خبرنگاران نیز چنین مسئولیتی دارید و بدانید اخبار و گزارشهای شما برای معضلاب بسیار ارزشمند است و مدیران مسئولان نقش خبرنگاران را برای رفع نارسائیها یک فرصت بدانند.
وی افزود: خبرنگاران پل ارتباطی مردم با مسئولان هستند و هر کجا که این ارتباط قوی بود مشکلات نیز مرتفع می شود و لازم است مشکلات حرفه ای خبرنگاران در تمام زمینه ها مورد توجه دستگاه های ذیربط قرار بگیرد نه اینکه در روز خبرنگار مطرح شود و بعد از مدتی فراموش شود.
وی اظهار داشت: ساماندهی خبرنگاران از سوی وزارت ارشاد یک حرکت خوب و ارزشمند است و خبرنگاران نیز باید به طور جدی با این سامانه همکاری لازم را برای رفع مشکلات صنفی خود داشته باشند و اجازه ندهند افراد غیر صالح در این شغل مقدس نفوذ کنند.
در این مراسم از تعدادی از خبرنگاران و شورای هماهنگی روابط عمومی های ادارات و شهرداری ها تجلیل شد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *