استاندار خراسان رضوی:

قطار برقی مشهد تهران وارد مرحله اجرایی می شود

نیشابور- استاندار خراسان رضوی گفت: خوشبختانه با قطعی شدن فاینانس، پروژه قطار برقی مشهد تهران وارد مرحله اجرایی می شود.

به گزارش پایگاه خبری اقتدار ملارد به نقل از خبر گزاری مهر ،علی رضا رشیدیان بعدازظهر دوشنبه در حاشیه سفر به نیشابور در جمع خبرنگاران اظهار کرد: طبق برنامه ریزی انجام شده اولین بخش از پروژه قطار برقی مشهد تهران که به بهره برداری می رسد در  محدوده مشهد – نیشابور خواهد بود و تامین سهم ۱۵ درصدی  ایران و قطعی شدن فاینانس، این پروژه  وارد اجرایی می شود.

 

وی افزود: تامین کشنده های برقی و تغییرات و اصلاحات در ریل ها و سیستم های برقی ریلی آن به صورت همزمان با اجرای مباحث کالبدی انجام شود که با بهره برداری آن سرعت انتقال مسافر بین مشهد – نیشابور بسیار کوتاه می شود.

استاندار خراسان رضوی تصریح کرد: باید با اتخاذ تدابیری در راستای هماهنگی بین دستگاه ها برای کنترل قیمت هااز موضوعاتی که باعث تنش در حوزه های اقتصاد و نیازهای مردمی می شود جلوگیری شود.

وی افزود: با توجه بر تمرکز دشمن بر حوزه اقتصاد و تلاش برای وارد کردن فشارها و ایجاد اختلاف و فاصله بین دولت ومردم ، باید هوشیارانه عمل کرده و ملت و دولت در کنار هم برای رفع چالش ها و کاهش مشکلات قدم برداریم .

رشیدیان تصریح کرد : در این میان نقش دستگاه های اجرایی مضاعف و وظیفه ای سنگین در راستای کاهش فشارها بر اقشار کم درآمد و محروم است.

استاندار خراسان رضوی گفت : امروز دولت در کنار همه اقدامات عمومی و اضطراری برای خدمت به مردم بویژه روستائیان و محرومان ظرفیت تسهیلاتی خوبی در نظر گرفته که از جمله آنها ۱۲ هزار میلیارد تومان تسهیلات توسعه اشتغال روستایی است .

وی عنوان کرد: این تسهیلات با سود پایین فرصت خوبی برای ایجاد توسعه در مناطق روستایی است اما به دلیل عدم آموزش صحیح فعالان اقتصادی در این حوزه عمده طرح های از ابتدای سال توجیه اقتصادی لازم را نداشت از این رو از ۲۰ هزار طرح ارائه شده به کارگروه های مربوطه ۱۵ هزار مورد رد شد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *