مدیر تنظیم بازار سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی:

قیمت تخم‌مرغ در خراسان رضوی کیلویی ۵۸۰۰ تومان

قیمت تخم‌مرغ در خراسان رضوی به کیلویی ۵۸۰۰ تومان رسید

به گزارش پایگاه خبری اقتدار ملارد به نقل از خبر گزاری مهر/ :مدیر تنظیم بازار سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی گفت: عرضه تخم‌مرغ به ازای هر کیلوگرم ۵۸۰۰ تومان در دستور کار مدیریت تنظیم بازار سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی قرار گرفته است.

سیدحمیدرضا جوادی در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهار کرد: مطابق توافق صورت گرفته با اتحادیه مرغ‌داران تخم‌گذار و در راستای حمایت از عموم مردم به‌ویژه اقشار کم‌درآمد عرضه تخم‌مرغ به ازای هر کیلوگرم ۵۸۰۰ تومان در دستور کار مدیریت تنظیم بازار سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی قرار گرفته است و هر شانه تخم‌مرغ به وزن یک کیلو و ۸۵۰ گرم تا ۲ کیلوگرم به قیمت مصوب ۱۱ هزار و ۶۰۰ تومان به مصرف کننده عرضه می‌شود.

وی افزود: در یکی دو هفته اخیر مردم از قیمت بالای تخم‌مرغ گلایه‌مند بودند که به دنبال کاهش و کنترل قیمت هستیم. حداکثر قیمتی که در این مدت بود ۷۵۰۰ تومان بوده و نرخ‌های عرضه ۸ تا ۹ هزار تومان به ازای هرکیلوگرم تخم‌مرغ تکذیب می‌ شود.

مدیر تنظیم بازار سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی خاطرنشان کرد: طی سه روز گذشته هماهنگی‌های لازم را جهت عرضه بیش از ۳۰ تن تخم‌مرغ در مشهد و استان داشته‌ایم تا نه تولیدکننده و نه مصرف‌کننده متضرر شود.

جوادی با بیان اینکه وزارت جهادکشاورزی از ابتدای این هفته مجوز واردات تخم‌مرغ را در قالب طرح حمایتی داده است، تصریح کرد: این اقدام به این جهت صورت گرفته تا قیمت این محصول که در هفته‌های اخیر به شکلی نامتعارف افزایش یافته بود شکسته شود و کار واردات تخم‌مرغ بدون سقف معین و به میزان مورد نیاز جهت تنظیم بازار این محصول انجام می‌شود.

وی تأکید کرد: نیاز روزانه استان ۱۰۰ تا ۱۱۰ تن تخم‌مرغ در مصارف خانگی و ۴۰ تن برای مجموعه‌های فعال در صنایع غذایی بوده است و ۲۰ درصد نیاز بازار این محصول از طریق واردات تأمین می‌شود.

مدیر تنظیم بازار سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی با تأکید بر اینکه بخش اعظمی از تخم‌مرغ تولیدی کشور در خراسان رضوی صورت می‌گیرد، بیان کرد: این استان روزانه ۲۵۰ تن تخم‌مرغ تولید می‌کند و سهم ویژه‌ای در این رابطه دارد. بخش اعظمی از تخم‌مرغ تولیدی استان به دلیل شیوع آنفلوآنزای مرغی در برخی از نقاط کشور به دیگر استان‌های کشور ارسال می‌شود.

جوادی گفت: با وجود افزایش قیمت تخم‌مرغ در خراسان رضوی این استان جزو استان‌های دارای کمترین قیمت این محصول به حساب می‌آید و در شرایط کنونی به دنبال مدیریت در کنترل قیمت‌ها هستیم تا ضمن رفع دغدغه مردم شاهد ثبات قیمتی در کلیه محصولات از جمله تخم‌مرغ باشیم.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *