پیشگیری از حوادث اقدامات اساسی میخواهد نه شعاری

لازمه پیشگیری از حوادث اقدامات اساسی

امام جمعه صفادشت:پیشگیری از حوادث اقدامات اساسی میخواهد نه شعاری

به گزارش پایگاه خبری اقتدارملارد به نقل از پایگاه اطلاع رسانی امام جمعه صفادشت/ :امام جمعه صفادشت گفت: ستاد بحران باید تجهیزات بالایی داشته باشد تا بتواند در بروز حوادث به داد مردم برسند لذا باید برای تجهیز ستاد بحران شهرستان اقدامات اساسی و نه شعاری داشته باشن و نباید شانه خالی کنند.

حجت الاسلام والمسلمین حسینی در خطبه های نماز جمعه این هفته صفادشت گفت : باید با مقاوم سازی و رعایت استاندارد ها در ساخت و ساز ها و بیمه اماکن و محصولات کشاورزی و مصرف بهینه از منابع ملی، خود را از بلایای طبیعی دور نگه داشته و بیمه کنیم.
امام جمعه صفادشت با اشاره به وقوع زمین لرزه در شهرستان ملارد و صفادشت گفت :ستاد بحران شهرستان ملارد باید تجهیزات بالایی داشته باشد تا بتواند در بروز حوادث به داد مردم برسند و مسئولین شهرستانی و استانی باید برای تجهیز ستاد بحران شهرستان اقدامات اساسی و نه شعاری داشته باشند و نباید شانه خالی کنند چون وظیفه آنها خدمت به مردم است .
حسینی افزود :یکی دیگر از بلایای طبیعی، آلودگی هوا در برخی کلان شهرها است که رفع آلودگی هوا نیاز مند توجه جدى و اقدام سریع همه‏ دستگاه‏هاى مسئول را می طلبد.
نماینده ولی فقیه در صفادشت با مقایسه وضعیت هواى کشور در سالهاى اخیر گفت : مسأله آلودگى هوا سال به سال وضع بدترى پیدا مى‏کند ، از این‏ رو با توجه به وضعیت آلودگى در بعضی از شهرهاى کشور به‏ خصوص کلان‏ شهرها و برخى از شهرهاى مرزى، شایسته است که مسئولان اجرایى و نیز مسؤولان قضایى کشور توجه داشته باشند که تداوم این وضعیت علاوه بر فشارهاى شدیدى که بر مردم وارد مى‏ سازد، هزینه ‏هایى غیر قابل محاسبه براى سلامتى مردم، اقتصاد و حتى آموزش و رفاه عمومى دارد.
امام جمعه صفادشت خاطر نشان کرد:اکتفا کردن به برخی راهکارهاى موضعى مثل تعطیلى مراکز آموزشى و یا ایجاد مقررات خاص آمد و رفت و تردد خودروها ،نشان از جدى نگرفتن این مسأله مهم و کوتاهى در انجام وظیفه دارد.
وی افزود : توقع حل ناگهانى مشکلات زیست‏ محیطى توقعى نابه ‏جاست اما روند فعلى حکایت از آن دارد که اصلاح تدریجى و اقدامات مؤثر اصلاحى به‏ درستى انجام نشده است و به ‏جاى بهتر شدن تدریجى هوا، با بدترشدن گاه سریع آن مواجه هستیم.
حسینی با تاکید بر لزوم رفع آلودگی هوا توسط مسئولین گفت : در چنین شرایطى مسؤولان کشور باید مسأله را اضطرارى تلقى کرده و با تشکیل یک کارگروه مشترک واقعا فعال براى حل مسأله، راه‏ حل‏ هایى کوتاه‏ مدت، میان‏ مدت و بلندمدت ارائه کنند.

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *