پایگاه خبری تحلیلی اقتدار ملارد - http://eghtedaremalard.ir

ماموریت نیروی دریایی ارتش دیپلماسی فعال نظامی و دفاعی است

به گزارش پایگاه خبری اقتدار ملارد به نقل از خبر گزاری مهر،امیر دریادار حمزه علی کاویانی معاون هماهنگ کننده نیروی دریایی ارتش  در خصوص میزان آمادگی این نیرو برای مقابله با تهدیدات احتمالی با توجه به مواضع اخیر رئیس‌جمهور آمریکا، اظهارداشت: سلسله مراتب فرماندهی نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران بارها اعلام کرده اند که این نیرو برای مقابله با هر گونه تهدیدی کاملا آماده است و به هیچ متجاوزی اجازه دست درازی و چشم طمع دوختن به منافع ملی و آب های سرزمینی کشور عزیزمان را نمی دهد.

وی در ادامه با اشاره به خودکفایی نیروی دریایی در تولید تجهیزات گفت: امروز به برکت انقلاب اسلامی و با اتکا به دانش و توان بومی، تمامی تجهیزات و سامانه های مورد استفاده در نیروی دریایی اعم از شناوری، زیرسطحی، موشکی، اژدر و سایر تجهیزات ویژه در نیروی دریایی توسط صنعتگران و صنایع وابسته به وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح تولید و در اختیار نیروی دریایی راهبردی ارتش قرار می گیرد که موجب ارتقای توان بازدارندگی و دفاعی کشور شده است.

معاون هماهنگ کننده نیروی دریایی ارتش در خصوص امکان صادرات تجهیزات تولیدی در حوزه دریا گفت: بحث فروش و صادرات تجهیزات دریایی و نظامی به سیاست‌های کلی نظام مرتبط می‌شود و در حوزه اختیارات و برنامه های نیروی دریایی راهبردی ارتش نیست و من نیز نمی‌توانم در این خصوص نظری بدهم. نیروی دریایی یک یگان عملیاتی و بهره بردار از تجهیزات ساخت داخل است و تصمیمی در خصوص صادرات در اختیار نهادها و دستگاه های دیگر است.

وی در پایان درباره برنامه های نیروی دریایی ارتش برای گسترش دیپلماسی دفاعی گفت: نیروی دریای راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران با تدابیر فرماندهی معظم کل قوا یک نیروی بین المللی، سیاسی، نظامی و علمی است به همین دلیل نیروی دریایی در زمینه دیپلماسی دفاعی و نظامی به موازات وزارت امور خارجه در راستای اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران حرکت می‌کند. روند این دیپلماسی فعال نظامی با قدرت و جدیت ادامه پیدا خواهد کرد.