سرنوشت جاسوس سیا

محمود موسوی مجد به اعدام محکوم شد

کیارا کلاوسی، در یادداشت کوتاهی با عنوان «جاسوس سیا در ایران به اعدام محکوم شد» در روزنامه ایل جورناله ایتالیا نوشت:

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اقتدار ملارد، ایران حکم مرگ جاسوسی را که شهید سردار قاسم سلیمانی را به آمریکایی ها فروخته بود، اعلام کرد. به اعتقاد تهران این فرد خائن اطلاعاتی در اختیار آمریکا و اسرائیل قرار داده بود که باعث گردید آنها بتوانند با استفاده از پهباد یک حملۀ هدف دار را به منظور ترور توانمندترین فرماندۀ سپاه پاسداران ایران طراحی کنند. حمله ای که واشنگتن و تهران را تا مرز درگیری مسلحانه کشاند.
به عقیدۀ قوۀ قضائیه ایران محمود موسوی مجد باید به جرم جاسوسی به نفع سازمان سیا و موساد به اعدام محکوم شود و به زودی نیز به دار آویخته خواهد شد. البته اسماعیلی، سخنگوی قوۀ قضائیه توضیحی در خصوص اینکه مجد چگونه از جابجایی های شهید سردار سلیمانی خبر داشت، نداد.
پس از آن حادثه، تنش میان این دو کشور بالا گرفت لیکن در نهایت آنها از وارد شدن به جنگی آشکار خودداری نمودند.
بی شک ترور شهید سردار سلیمانی منجر به اوج درگیری میان آمریکا و ایران گردید اما اکنون به نظر می رسد که مواضع آنها به ویژه پس از تبادل زندانی نرم تر شده باشد. حتی ترامپ اعلام کرد که آمادگی مذاکره با ایران در خصوص یک توافق جدید هسته ای را دارد. مقامات ایران نیز اعلام کردند که تنها در صورتی که آمریکا تحریم ها را لغو کند، حاضر خواهند بود تن به این کار بدهند.

انتهای پیام/احمدیان

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *