در بیانیه چندین تشکل دانشجویی مطرح شد؛

محکومیت انتقال سفارت آمریکا به قدس

چندین تشکل دانشجویی در بیانیه ای ضمن محکومیت انتقال سفارت آمریکا به قدس تاکید کردند: ما جوانان قاطعانه مقابل توطئه های خطرناک آمریکا و متحدانش می ایستیم.

به گزارش پایگاه خبری اقتدار ملارد به نقل از خبر گزاری مهر ،چندین تشکل دانشجویی در بیانیه ای ضمن محکومیت انتقال سفارت آمریکا به قدس تاکید کردند: ما جوانان قاطعانه مقابل توطئه های خطرناک آمریکا و متحدانش می ایستیم و با اعلام تظاهرات بزرگ دانشجویی مقابل سفارتخانه های آمریکا و رژیم صهیونیستی در سراسر جهان ، از همه دانشجویان فهیم و آزاده برای شرکت در این اعتراضات دعوت به عمل می آوریم. همچنین به سران رژیم ظالم آمریکا و دونالد ترامپ هشدار میدهیم که از امروز مسئولیت عواقب انتقال سفارت آمریکا به شهر قدس، برعهده آنان خواهد بود و از این لحظه به بعد هیچ سفارتخانه و پایگاه نظامی آمریکایی در کشورهای اسلامی در امان نخواهد بود!

متن این بیانیه به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

درحالیکه موعد انتقال سفارت آمریکا به قدس به عنوان نمادی از خوی امپریالیستی ایالات متحده نزدیک و نزدیک تر می شود، شاهد تشدید وحشیگری رژیم اشغالگر صهیونیستی در مرزهای غزه با سرزمین های اشغالی هستیم. تا امروز بیش از ۵۰ فلسطینی کشته و افزون بر ۱۰هزار غیرنظامی مجروح شده اند، اتفاقی که در برابر دیدگان جهانیان و در سکوت مدعیان رخ می نماید و بی شک در روزهای آتی بر تعداد کشتگان و مجروحین افزوده خواهد شد.

حال و در آستانه هشتمین دهه از اشغالگری رژیم آپارتاید و کودک کش اسرائیل، فلسطینیان آموخته اند مقاومت مردمی تنها راه حل مساله فلسطین است، و در روزهای اخیر با حضور گسترده در راهپیمایی بزرگ بازگشت نشان دادند که هنوز هم بر حق مسلم خویش مبنی بر بازگشت به سرزمین های اشغالی پایدارند و آن را فراموش نکرده اند.

ما جوانان و دانشجویان انقلابی حامی فلسطین در سراسر جهان اسلام، ضمن محکومیت انتقال سفارت آمریکا به قدس، اعلام می کنیم که شهر قدس پایتخت ابدی فلسطین و متعلق به همه مردم فلسطین است.

ما دانشجویان نسبت به طرح خائنانه تقسیم قدس به دو بخش شرقی و غربی که توسط برخی از حکومتهای فاسد مسلمان و با همراهی مدعیان صلح مطرح شده، هشدار می دهیم و معتقدیم قبول چنین طرحی مقدمه ای بر تحمیل سازشی دیگر به ملت فلسطین است.

ما جوانان قاطعانه مقابل توطئه های خطرناک آمریکا و متحدانش می ایستیم و با اعلام تظاهرات بزرگ دانشجویی مقابل سفارتخانه های آمریکا و رژیم صهیونیستی در سراسر جهان ، از همه دانشجویان فهیم و آزاده برای شرکت در این اعتراضات دعوت به عمل می آوریم. همچنین به سران رژیم ظالم آمریکا و دونالد ترامپ هشدار میدهیم که از امروز مسئولیت عواقب انتقال سفارت آمریکا به شهر قدس، برعهده آنان خواهد بود و از این لحظه به بعد هیچ سفارتخانه و پایگاه نظامی آمریکایی در کشورهای اسلامی در امان نخواهد بود!

ما دانشجویان انقلابی ضمن تاکید مجدد بر طرح آزادی قدس از نحر تا بحر، از حق فلسطینیان مبنی بر بازگشت به سرزمین های مادری حمایت می نماییم. بی تردید پیروزی از آن ملت فلسطین است و بیت المقدس آزاد خواهد شد.

لیست کامل و نهایی تشکل های دانشجویی امضا کننده بیانیه محکومیت انتقال سفارت آمریکا به قدس:

Muslim Student Alliance, Jakarta –
( اتحادیه دانشجویان مسلمان جاکارتا , اندونزی)

Voice of Palestine, Jakarta –
انجمن دانشجویی صدای فلسطین , اندونزی

work together for oppressed people
– انجمن دانشجویی همکاری برای مظلومین, اندونزی

اتحادیه جوانان و دانشجویان عراق

الحشد الجامعی فی العراق
(بسیج دانشجویی عراق)
اتحاد الشباب العربی التقدمی فی مصر – (اتحادیه جوانان پیشرفت عربی مصر)

انجمن اسلامی دانشجویان پاکستان

سازمان دانشجویان امامیه پاکستان

الاتحاد الطلابی الفلسطینی فی ایران – (اتحادیه دانشجویان فلسطینی ایران)

رابطه بیت المقدس للطلاب فی لبنان – (انجمن دانشجویان حامی بیت المقدس در لبنان)

رابطه فلسطین الطلابیه فی سوریا – (انجمن دانشجویان فلسطینی مقیم سوریه)

الاتحاد العام للطلبه العرب (اتحادیه عمومی دانشجویان عرب)

ملتقی الطالب الجامعی فی الیمن (انجمن دانشجویان دانشگاهی یمن)

الملتقی العالمی للطلاب الیمنی (اتحادیه جهانی دانشجویان یمنی)

ملتقی الوعی والتلاحم الشبابی فی الیمن – (انجمن آگاهی و شور جوانی یمن)

الملتقی العالمی لشباب الیمن (انجمن جهانی جوانان یمن)

الاتحاد العام للطلبه فی تونس
(اتحادیه عمومی دانشجویان تونسی)

اتحاد الشباب و الطلبه مستقلون
(اتحادیه جوانان و دانشجویان مستقل تونس)

إتحاد الطلبه مناهض للأمبریالیه فی تونس (اتحادیه دانشجویان ضد امپریالیست تونس)
شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی
دفتر تحکیم وحدت
اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان
اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان مستقل
جنبش عدالتخواه دانشجویی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *