حجت الاسلام پناهیان:

مدیرانی با خلوص مشابه شهید حججی باید اقتصاد کشور را به دست بگیرند

اصفهان – کارشناس مسائل مذهبی گفت: همانگونه که در مقاومت‌های مردمی الگویی مانند شهید حججی مطرح است باید در عرصه اقتصاد مقاومتی و مردمی نیز مدیرانی با خلوص ناب شهید حججی وارد عمل شوند.

به گزارش پایگاه خبری اقتدارملارد به نقل از خبر گزاری مهر،حجت‌الاسلام علیرضا پناهیان عصر پنج شنبه در مراسم نخستین سالگرد شهادت شهید محسن حججی در نجف آباد اصفهان با بیان اینکه دولت‌ها تنها با کمک گرفتن از مردم در مسیر خود موفق به پیشرفت در امور مختلف می‌شوند، اظهار داشت: تجربه سال‌های انقلاب و پس از آن نشان می‌دهد مردم هرگاه هدایت امور مختلف را به دست گرفته‌اند موفق بوده‌ایم.

وی با اشاره به تجربه بسیج در ایران افزود: با استفاده از قدرت بسیج مردمی در کنار دیگر نیروهای مسلح جنگ تحمیلی را بدون اینکه سر سوزنی از مرزهای خود را واگذار کنیم پشت سر گذاشتیم و این الگوی موفق می‌تواند در مباحث اقتصادی و دیگر امور نیز موثر باشد.

بزرگ کردن دولت‌ها نتیجه‌ای جز رانت خواری فساد ندارد

این کارشناس مسایل مذهبی با اشاره به اینکه باید مطابق سخن امام خمینی (ره) حد توان امور را به شکل غیردولتی انجام دهیم، تصریح کرد: بزرگ کردن دولت‌ها نتیجه‌ای جز افزایش رانت‌خواری و فساد ندارد، در چنین شرایطی قوه قضائیه هرچند فعال و قوی عمل کند نمی‌تواند از پس این همه مشکل و رانت‌خوار بربیاید.

حجت‌الاسلام پناهیان شهید حججی را بزرگترین دستاورد از مردمی بودن انقلاب توصیف کرد و بیان داشت: ما الگوی بسیج را حتی به عراق،  شام، لبنان و یمن نیز صادر کردیم به نوعی که بیشترین مقاومت در برابر سلطه استکبار توسط این نیروها انجام می‌شود.

نیازمند مدیرانی با خلوص مانند شهید حججی در کشور هستیم

وی با بیان اینکه مقاومت مردمی موثرترین ابزاری است که مقدمات ظهور حضرت ولی عصر (عج) را فراهم می‌کند، تصریح کرد: ما الگوهای مقاومت مردمی مانند شهید حججی را به چشمم دیده‌ایم و با وجود پیش چشم داشتن  موفقیت حرکت‌های مردمی در طول ۴۰ سال پس از پیروزی انقلاب اسلامی هنوز نتوانسته‌ایم همین الگو را در اقتصاد کشورمان پیاده کنیم.

پناهیان با اشاره به مشکلات معیشتی مردم و ضرورت چاره‌اندیشی عاجل برای آن ابراز داشت: رهبر معظم انقلاب الگو و طرح اقتصاد مقاومتی را سال‌هاست مطرح کرده‌اند و بر مردمی کردن اقتصاد تاکید دارند اما هنوز نتوانسته‌ایم به این امر دست پیدا کنیم.

کدام باندهای مافیایی جلوی مردمی شدن اقتصاد و امور کشور را گرفته‌اند

وی با طرح این سوال که کدام باندهای مافیایی جلوی مردمی شدن اقتصاد و امور کشور را گرفته‌اند، تصریح کرد: بر این مطلب تاکید می‌کنیم که همانگونه که در مقاومت‌های مردمی شهید حججی مطرح است باید در عرصه اقتصاد مقاومتی و مردمی نیز مدیرانی با خلوص ناب شهید حججی وارد عمل شوند تا موفق شویم.

این کارشناس مسایل مذهبی ادامه داد: تنها مدیرانی شایسته خدمت به این مردم فهیم و صبور ایران هستند که صفای باطنی مانند شهید حججی داشته باشند به نوعی که فعالیت آنها در راستای خدمت به مردم و نه خیانت در امانت باشد.

برخی مدیران بزدل پشت میز قدرت پنهان شده‌اند

وی ادامه داد: سالهاست در مرزها و سنگر جنگ با دشمنان دین و انقلاب شجاعتی ناب ماند شهید حججی‌ها را شاهد هستیم اما در عرصه خدمت به نظام برخی مدیران بزدل تنها پشت میز و قدرت پنهان شده‌اند و خیانت می‌کنند.

پناهیان با تاکید بر اینکه شهید حججی تنها الگوی تامین امنیت برای کشور نیست، ابراز داشت: مروری بر زندگی این شهید بزرگوار نشان می‌دهد در تمامی عرصه‌های کشور به ویژه عرصه اقتصادی به این انسان‌های و الگوهای بی بدیل نیاز داریم.

محسن حججی تربیت یافته خانواده علما بود

کارشناس مسائل دینی با اشاره به تاثیر تربیت خانواده در رشد انسان‌هایی مانند شهید حججی گفت: محسن حججی تربیت یافته خانواده علما بود به نوعی که پدربزرگ وی عالم مجاهد با معرفتی در اصفهان بوده است گرچه شاید مردم وی را به درستی و به طرز شایسته هنوز  نشناخته اند و باید پرده از غربت این عالم مجاهد برداشته شود.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به اینکه در بحران سوریه تمام جهان بسیج شده و داعش را به پیشرفته ترین اسلحه ها مجهز کردند، ابراز داشت: شرایط در سوریه به اندازه‌ای پیچیده بود که خوشبین‌ترین فرماندهان نیز احتمال پیروزی نمی‌دادند اما سرانجام مقاومت در این مسیر با شهدای کمتری نسبت به دفاع مقدس پیروز شد که نشانی از قدرت ماست.

صدام رجزخوان کجاست تا به ثمر نشستن نهال‌های انقلاب را ببیند

حجت الاسلام پناهیان با یادی از شهدای دفاع مقدس ابراز داشت: افرادی مانند صدام که رجز می‌خواندند امروز بغداد و فردا تهران امروز کجا هستند که ببینند نه تنها به اهداف شوم خود دست نیافتند بلکه نهال های نسل سوم و چهارم انقلاب مانند شهدای حججی‌ها به ثمر رسیده است، جوانانی که جان برکف امیدوارند سربازان امام زمان (عج) باشند.

وی با یادی از مراسم استقبال از شهید حججی در سال گذشته گفت: این حضور باشکوه مردم در تشییع نخل سرافراز وطن به راستی از چنین مردم با وفایی انتظار می‌رود، آن هم در شرایطی که کشور در هجمه بی امان تبلیغات رسانه‌های دشمن است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *