مراسم میلاد و نخستین مسابقات قرآن «شیخ الحصری» برگزار می‌شود

اقتدارملارد-مراسم میلاد و نخستین مسابقات قرآن «شیخ الحصری» از قراء مشهور مصری و جهان اسلام در مصر برگزار می‌شود.

 

خبرگزاری فارس: مراسم میلاد و نخستین مسابقات قرآن «شیخ الحصری» برگزار می‌شود

به گزارش پایگاه خبری اقتدارملاردبه نقل از فارس ، «جمعیت الخیری» که از انجمن‌های فعالیت‌های قرآنی در مصر است، مراسم سالگرد ولادت «شیخ محمود خلیل الحصری» قاری برجسته مصری را برگزار می‌کند.

این کانون که به نام این قاری برجسته مصری این مراسم را در سه شنبه آینده ۱۷ تا ۲۰ سپتامبر(۲۶ تا ۲۹ شهریور) در مقر این کانون در شهر «شش اکتبر» مصر برگزار می‌کند.

در این مراسم که در مسجدی که «شیخ الحصری» سال‌ها در آن قرآن می‌خواند، برگزار می‌شود، دور نهایی نخستین دوره مسابقات قرآنی شیخ الحصری برگزار می‌شود و سپس «احمد نعینع» به تلاوت قرآن می‌پردازد.

پس از مجموعه‌ای از ابتهالات و تواشیح دینی توسط بزرگان ابتهال در مصر برگزار می‌شود و در روز چهارشنبه با همکاری «صندوق مبارزه با مواد مخدر و الکلی» مصر فعالیت‌های ورزشی و مسابقات فوتبال برگزار می‌شود و نهایتا در روز جمعه با نماز جمعه و همایش مناسک حج و توزیع جوایز مسابقات به کار خود پایان می‌دهد.

به گزارش فارس، «شیخ محمود خلیل الحصری» از قراء مشهور مصری و جهان اسلام بود که قرآن را به ده روایت قرائت می‌کرد.

وی در سال ۱۹۱۷ در روستای «شبرا» از اتباع «طنطا» در استان غربی مصر به دنیا آمد و در سال ۱۹۸۰ درگذشت؛ وی از قاریان قرآن در رادیو قاهره بود و قاری مسجد امام حسین(ع) قاهره بود و نخستین فردی بود که ترتیل ضبط شده‌ای را بر اساس روایت «حفص از عاصم» ارائه کرد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *