مرحله دوم رزمایش ارتش/ آزمایش موفق سلاح‌ها وتجهیزات ساخت نیروی زمینی ارتش

در مرحله دوم رزمایش مشترک محمد رسول الله(ص)یگانهای نیروی زمینی تک گسترده خود را با بکارگیری موفق سلاحهای انفرادی و اجتماعی شاهر، اخگر، تانکهای ذوالفقار وصمصام اجرا کردند.

به گزارش پایگاه خبری اقتدار ملارد به نقل از قرارگاه فرهنگی و رسانه‌ای رزمایش محمد رسول الله(ص) اجرای عملیاتهای هلی‌برن و ضد هلی‌برن نیروهای ویژه در قالب نیروهای مهاجم و مدافع در رزمگاه‌های مختلف و همچنین استفاده از نیروهای احتیاط بسیج نیروی زمینی در آفند و پدافند با پشتیبانی جنگنده بمب افکن های نیروی هوایی از دیگر اقدامات این مرحله از رزمایش بود که در حضور مقامات و ناظران عالی رتبه قرار گاه خاتم و ستاد کل نیروهای مسلح و داوران ستاد ارتش جمهوری اسلامی ایران اجرا شد.

جانشین نیروی زمینی ارتش و سخنگوی این مرحله از رزمایش گفت: انطباق این تمرین بزرگ صحرایی با شرایط واقعی نبرد با نگاه دقیق به تهدیدات، استفاده از گلوله های حقیقی، اشراف مطلوب اطلاعاتی در سطح منطقه با اتکا به درجه داران و افسران متخصص سامانه ارتباطی و اطلاعاتی و رصد هرگونه تحرکات مرزی از ویژگی های مرحله دوم رزمایش محمد رسول الله(ص) بود.

امیر سرتیپ حیدری افزود: حضور دانشجویان دانشگاه فرماندهی وستاد ارتش برای کسب تجارب عملیاتی ،تقویت فضای معنوی در زرمایش و اجرای عملیات مردم یاری و درمانی در منطقه عمومی رزمایش نیز از وجوه قابل توجه این مرحله از رزمایش بوده است.

وی گفت : قرارگاه پدافند هوایی نیز امروز با استفاده از ۲ قرار گاه اصلی وتاکتیکی وبرقراری ارتباط امن وچند لایه ومقابله با ایجاد اختلال الکترونیکی دشمن، یگانهای زمینی و دریایی حاضر در منطقه عمومی رزمایش را پشتیبانی کرد.

 همزمان با این مرحله از رزمایش پروازهای تاکتیکی جنگنده های اف ۴ ومیراژ نیروی هوایی در پشتیبانی از یگانهای زمینی ارتش با موفقیت اجرا شد.

همچنین  فاز تاکتیکی ناوگان دریایی با اجرای  عملیات و تمرینهای مختلف تخصصی در عمق آبهای دریای عمان با موفقیت  اجرا شد.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *