بیانیه بسیج دانشجویی دانشگاه فردوسی پیرامون حضور عنصر اطلاعاتی فرانسه در دانشگاه؛

مسئولان با چه استدلالی سفیر فرانسه را به دانشگاه راه می‌دهند؟/ تبادل علمی به قیمت انتقال نخبگان به خارج از کشور!

مسئولان باید پاسخ دهند به چه قیمتی غیرت ملی خود را به حراج گذاشته‌اند که به بهانه تبادل علمی اجازه می دهند هر فردی به کشور و مراکز آموزش عالی وارد شود؟

به گزارش پایگاه خبری اقتدارملارد؛ به نقل از صبح توس بسیج دانشجویی دانشگاه فردوسی مشهد پیرامون حضور عنصر وابسته امنیتی فرانسه در دانشگاه بیانیه صادر کرد.

 

متن این بیانیه به شرح زیر است:

 

امام خامنه ای : ”الان هم شروع کرده‌اند و برنامه‌ریزی کرده‌اند برای نفوذ؛ انواع و اقسام طُرق را – من محاسبه میکردم با خودم، دیدم شاید حدود ده راه مهم را- برای نفوذ در کشور پیدا کرده‌اند و دارند عمل میکنند؛ همین حالا دارند عمل میکنند. یکی‌اش راه علمی است؛ از طریق ارتباط با دانشگاه‌ها، ارتباط با دانشمندان، ارتباط با استاد، ارتباط با دانشجو – کنفرانس‌های به‌ ظاهر علمی ولی در باطن برای نفوذ – افراد امنیّتی را اینجا میفرستند؛ این یکی از راه‌ها است.”
۹۴/۱۲/۲۰

 

نظام جمهوری اسلامی ایران همواره از ابتدای انقلاب اسلامی بدلیل ماهیت متضاد و ناسازگار با نظام سلطه به سرکردگی آمریکا همواره در تقابل بوده است. مرحله اول این تقابل برخورد سخت بود که طی ۱۰ سال ابتدای انقلاب در قالب جنگ و کودتا و درگیری های قومیتی صورت گرفت. مرحله دوم از سال ۶۸ به بعد بود که تهاجم فرهنگی توسط دشمن رقم خورد. مرحله سوم رجوع به تقابل از طریق براندازی نرم صورت گرفت ( دو مرتبه در سال های ۷۸ و ۸۸ مورد استفاده قرار گرفت) که البته با هوشیاری و بصیرت مردم و رهبر فرزانه انقلاب این راه نیز با شکست مواجه شد. مرحله چهارم اما با مراحل قبل متفاوت است چرا که در این مرحله دشمن بصورت آشکار بدنبال اضمحلال جمهوری اسلامی نیست؛ بلکه سعی دارد از درون و بواسطه نفوذ سیاسی، جریانی، امنیتی، فرهنگی و اقتصادی مسئولان را دچار خطای محاسباتی و در نهایت استحاله نظام جمهوری اسلامی کند.

 

یکی از این راه های نفوذ برای استحاله، نفوذ از طریق علمی است که با حضور عناصر اطلاعاتی دستگاه های امنیتی کشورهای غربی در پوشش هیات های علمی به منظور مثلا دیپلماسی علمی صورت می گیرد که در اولین اقدام پس از امضای برجام هیاتی آمریکایی به تهران آمدند و از ۱۳ مرکز آموزشی علمی در کشور بازدید کردند.

 

شاید در وهله اول حضور هیات علمی آمریکایی در ایران و تمایل برای توسعه همکاری‌ های علمی و ایجاد شبکه‌ای از دانشگاهیان و هنرمندان برای همکاری مشترک، موضوع پیچیده‌ای نباشد اما سفر آمریکایی‌ها به ایران زمانی قابل تأمل شد که پیشینه آلن گودمن، رئیس هیات آمریکایی و نیز رئیس موسسه آموزش بین‌المللی IIE مورد بررسی قرار گرفت. وی در حال حاضر رئیس مؤسسه آموزش بین‌المللی IIE و مقام ارشد معاونت تبادل علمی و فرهنگی سازمان سیا است؛ مؤسسه آموزش بین‌المللی مؤسسه‌‌ای است که در حوزه تبادل آموزش بین‌المللی کار می‌کند و اداره برنامه فولبرایت که مبتنی بر کمک‌های مالی است که برای تبادل آموزشی دانشجویان، دانشگاهیان، معلمان، دانشمندان، هنرمندان و… را تحت حمایت وزارت خارجه آمریکا برعهده دارد.

 

بنظر می رسد در سایه غفلت مسئولین امنیتی و بی خیالی و عدم درک مناسب مسئولان وزارت علوم و روسای دانشگاه ها دومینوی نفوذ علمی قرار است در کل کشور رخ دهد. چنانکه طی همین یکسال جاسوسانی همچون جفری ساکس مشاور جورج سورس پدر انقلاب های رنگی به دانشگاه امیرکبیر رفت و جلساتی را در این دانشگاه داشت.
در همین خصوص چند روز پیش خبری مبنی بر حضور سفیر فرانسه جناب فرانسو سنمو در دانشگاه فردوسی مشهد منتشر شد. جالب اینکه ایشان بنا به گفته رادیو فرانسه یکی از افراد عالی رتبه سازمان امنیتی فرانسه موسوم به DGSI است که اردیبهشت ماه امسال سفیر فرانسه در ایران شد.

 

حال سوال اینجاست که حضور مقام عالی رتبه دستگاه امنیتی فرانسه به دانشگاه به چه منظوراست؟ ساده لوحی است که فکر کنیم این امر فقط برای تبادل مسائل است بلکه اینگونه سفرها به منظور اولا ایجاد یک پل ارتباطی برای شناسایی و انتقال نخبگان به خارج از کشور است.ثانیا برای دور شدن دانشگاه ها از رسالت اصلی خود و تغییر نگاه و سبک زندگی و سبک فکری آمریکایی و غربی می باشد.

 

حال سوال اینجاست که مسئولان دانشگاه با چه استدلالی حضور سفیر(عنصر اطلاعاتی) کشوری که – خون های آلوده به ویروس ایدز به ملت ایران هدیه داد، با کمک تسلیحاتی و شیمیایی به صدام جوانان کشور را به خاک و خون کشید، کشوری که درنهایت وقاحت به پیامبر اسلام توهین کرد و حتی عذرخواهی هم نکرد،کشوری که پناهگاه منافقینی شد که دستشان تامرفق در خون ۱۷۰۰۰ ایرانی بود- را پذیرفتند.

 

مسئولان باید پاسخ دهند به چه قیمتی غیرت ملی خود را به حراج گذاشته اند که به بهانه تبادل علمی اجازه می دهند هر فردی به کشور و مراکز آموزش عالی وارد شود؟

 

مسئولان دانشگاه بدانند اگر آنان چوب حراج به غیرت ملی و دینی خود زده اند، دانشجویان انقلابی هنوز غیرت ملی و دینی در خونشان می جوشد و حضور عوامل نفوذی دشمن را در دانشگاه هایی که درختش با خون شهیدان دانشجو تنومند شده است را به صلاح دانشگاه،این مکان مقدس،نمی دانند. لذا از مسئولین دانشگاه انتظار داریم مانع حضور و سخنرانی ایشان در دانشگاه شوند.

 

لازم به ذکر است بسیج دانشجویی دانشگاه فردوسی مخالفت خود را با هرگونه حرکت که منتج به تشنج و خشونت گردد ابراز می دارد.

 

والسلام علی من اتبع الهدی
شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه فردوسی مشهد

انتهای پیام/ر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *