امام جمعه ملارد :

مسئولین در برابر زورگویی‌ دشمنان باشجاعت باید پاسخ دهند/سپاه یک قدرت مؤثر و تعیین کننده در منطقه است

امام جمعه ملارد گفت: متأسفانه برخی از مسئولین ما انقدر کوتاه آمدند که آمریکا به خود اجازه می‌دهد و با گستاخی و پررویی تمام می‌گوید ایران حق برگزاری رزمایش در خلیج فارس را ندارد که به تعبیر مقام معظم رهبری چه غلط‌ها!

پایگاه خبری تحلیلی اقتدار ملارد ،حجت الاسلام سید حسین حسینی نوری امام جمعه ملارد در خطبه های دوم این هفته نماز جمعه با اشاره به فرارسیدن ماه شعبان اعیاد این ماه با برکت را تبریک و تهنیت گفت.

امام جمعه ملارد با اشاره به میلاد حضرت عباس (ع) و روز جانباز گفت: جانبازان، شهدای زنده ما هستند. باید قدر این سرمایه‌های کشورمان را بدانیم چرا که امنیت، استقلال و عزت امروز ما مدیون جان‌فشانی های این جانبازان عزیز است.

وی با اشاره به مظلومیت جانبازان در کشور اظهار کرد: در بسیاری از کشورها قهرمانان و جانبازان جنگ حرمت و جایگاه والایی دارند و امتیازات ویژه و خاصی دارند اما در جانبازان کشور ما در مظلومیت به سر می‌برند و توجه خاصی به آن‌ها نمی‌شود. آن‌ها اعضای بدن خود و سلامتی خود را برای سلامتی و امنیت ما داند و ما باید قدر این عزیزان را بدانیم.

حسینی نوری با اشاره به ولادت حضرت امام حسین (ع) و روز پاسدار، ضمن تبریک این روز به پاسداران انقلاب اسلامی اذعان کرد: پاسداری فرهنگ عزت و افتخار است. پاسداری چون روحیه تکلیف گرایانه دارد، ایمان، یقین و هدفی مقدس دارد.

وی افزود: پاسداری یعنی ایستادگی در مقابل زور، تزویر، ظلم و استکبار و زیاده خواهی دشمنان. روز پاسدار را باید گرامی داشت.

امام جمعه ملارد با اشاره به جایگاه والای سپاه پاسداران تشریح کرد: رمز موفقیت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی این است که متصل به عاشورا و کربلا است. برای همین موفق و مقدس است. چرا آمریکا، صهیونیست و شیوخ منطقه میلیاردها دلار هزینه می‌کنند تا چهره سپاه را نزد افکار عمومی تخریب کند، علت آن است که سپاه عامل اصلی ناکامی مستکبران در منطقه است..

وی تصریح کرد: سپاه یک قدرت مؤثر و تعیین کننده در منطقه است. سپاه خار چشمی برای دشمنان انقلاب اسلامی است چرا که  سرباز ولایت است. سپاه سرزنده، بصیر و بیدار  ، در خدمت نظام مقدس اسلامی و ملت عزیز ما است  . لذا دشمنان بسیاری هم در داخل و در بیرون دارد. قدر این سپاه عزیز را باید بدانیم.

نماینده ولی فقیه در ملارد با اشاره به قدرت نفوذ سپاه در معادلات منطقه‌ای گفت:  امنیت امروز ما و آنچه امروز شما در عراق و سوریه می‌بینید که یک قهرمان و سرداری از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افتخارات بسیاری برای ما کسب می‌کند باعث می‌شود ما قدر دان نیروهای مسلح خود باشیم.

وی افزود: سپاه عزیز، ارتش قدرتمند، نیروی انتظامی و بسیجی که در همه سنگرها و در همه میدان‌ها حضور دارند، قدر همه این نیروهای عزیز را بدانیم. از زحمات بی دریغ و همت والای سپاه پاسداران به خصوص سپاه ناحیه ملارد در انجام مأموریت های خود تشکر می‌نمایم.

امام جمعه ملارد با اشاره به دیدار جمعی از معلمان با رهبر معظم انقلاب اظهار کرد : از بیاناتی که رهبر انقلاب در در این دیدار به همه مسئولین مخصوصا به معلمان و فرهنگیان داشتند و باید به آن توجه کرد توجه به مباحث تربیتی و پرورشی در مدارس است .

وی افزود: ایشان به فضای مجازی در اختیار همه است اشاره کردند که باید بیش از این مورد توجه قرار گیرد. امروز بعضی‌ها در فضای مجازی تنفس می‌کنند، اگر مراقبت و مدیریت  نشود مسموم می‌شوند و درمان آن سخت خواهد بود. مسمومیت در فضای مجازی برای جوانان و نوجوانان و خانواده‌ها خطرناک‌ترین است. پس باید مراقبت و مدیریت کرد. یک دره بزرگ است که اگر سقوط کند نجات سخت خواهد بود. لذا خانواده‌ها باید توجه ویژه داشته باشند.

وی تشریح کرد: نکته دیگری که رهبر انقلاب به آن اشاره کردند آن بود که برخی خیال می‌کنند هزینه کردن برای آموزش و پرورش هدر است. این گونه نیست بلکه هر چه در آموزش و پرورش هزینه شود سرمایه است. پس باید برای این وزارت خانه‌ای که مهم و امانت دارا است توجه ویژه‌ای شود. و این امر هم نمی‌شود مگر با توجه به معلمان عزیز. باید به معیشت فرهنگیان و معلمان توجه شود. در امر معیشت این قشر عزیز و زحمت کش سستی می‌شود. مسئولین امر باید در این زمینه توجه کافی داشته باشند.

حسینی نوری با اشاره به سخنان دیگر مقام معظم رهبری در خصوص مقابله با استکبار گفت: نکته دیگری که مقام معظم رهبری به آن اشاره داشتند، ایستادگی و جواب قاطع مسئولین در مقابل عربده کشی‌های جبهه استکبار است. جبهه استکبار هر زمان که می‌خواهد در امور داخلی ما دخالت می‌کند. این کار را نمی‌شود با لبخند جواب داد. این جا باید با قاطعیت جواب آن‌ها را داد  . مسئولین در برابر زورگویی‌ها و زیاده خواهی های دشمنان با صلابت و شجاعت باید پاسخ دهند.

وی افزود: متأسفانه برخی از مسئولین ما انقدر کوتاه آمدند که آمریکا به خود اجازه می‌دهد و با گستاخی و پررویی تمام می‌گوید ایران حق برگزاری رزمایش در خلیج فارس را ندارد که به تعبیر مقام معظم رهبری چه غلط‌ها! شما چه کاره هستید که برای ما تصمیم می‌گیرید. گذشت زمان طاغوت. اگر خوابید بیدار شوید انقلاب اسلامی در منطقه شکل گرفته است. شعار انقلاب اسلامی هم مبارزه با ظلم و زور استکبار در منطقه است.

امام جمعه ملارد با اشاره به لزوم پاسخ گویی مسئولین به عربده کشی آمریکا گفت: مسئولان در برابر این گستاخی‌های آمریکا باید به خود بیایند .

وی اعلام کرد: ای گستاخان بدانید! ایران قدرتمند، رهبری شجاع و ملتی سلحشور دارد که اگر کوچک‌ترین اشتباه و غلطی را مرتکب شوید باسیلی محکمی روبرو خواهید شد .

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *