آخرین نماز جمعه صفادشت در ماه مبارک رمضان برگزار شد

معامله قرن سند خیانت اعراب و غرب به فلسطین

روز قدس یادگار امام خمینی(ره) است و مبنای این نظام فکری امام ریشه در اندیشه های ناب اسلامی دارد که مبارزه با استکبار جهانی است و درسال ۱۳۵۸، آخرین جمعه مبارک رمضان را «روز قدس» نامید

به گزارش پایگاه خبری اقتدار ملارد،امام جمعه بخش صفادشت شهرستان ملارد در خطبه های نماز جمعه این هفته که آخرین جمعه از ماه مبارک رمضان و روز قدس به نکات زیر در خصوص حماسه این روز جهانی پرداختند.

ابتدا از همه شما مردم عزیز و انقلابی و بصیر بخش صفادشت که در راهپیمایی امروز شرکت فرمودید صمیمانه تقدیر و تشکر میکنم. و همچنین از عزیزانی که تلاش کردند تا این برنامه به خوبی برگزار بشود تشکر و قدردانی میکنم.
این روز قدس یادگار امام خمینی(ره) است و مبنای این نظام فکری امام ریشه در اندیشه های ناب اسلامی دارد که مبارزه با استکبار جهانی است و درسال ۱۳۵۸، آخرین جمعه مبارک رمضان را «روز قدس» نامید تا مسلمین جهان را با اتکا به اعتقادات اسلامى و نه با اتکا به دولت‏ها و سران خود، علیه این رژیم اشغالگر بسیج نماید و آرمان رهایى فلسطین را به آرمانى همگانى و اعتقادى – سیاسى تبدیل کند.
همانطور که مطلع هستید در شرایط کنونى، آمریکا در حال زمینه‏ سازى براى اجراى معامله قرن در مورد فلسطین است و کشورهاى مرتجع عربى نیز با این طرح همراه شده‏اند.
طبق معامله قرن که سند خیانت اعراب و غرب به فلسطین می باشد. قرار است دولت فلسطینى جدیدى به نام «فلسطین جدید» در اراضى کرانه باخترى و نوار غزه بدون شهرک‏هاى یهودى (صهیونیستى) ایجاد شود. هم‏چنین فلسطین جدید حق داشتن ارتش و سلاح ندارد و تنها مى‏تواند پلیس مسلح داشته باشد. علاوه بر این، حماس تمام سلاحش را تحویل می‏دهد و این موضوع حتى شامل سلاح فردى و شخصى رهبر حماس نیز مى‏شود که باید به مصر تحویل داده شود. حق بازگشت آوارگان فلسطین نیز از بین خواهد رفت. البته این طرح خائنانه معامله قرن محکوم به شکست است.
روز قدس در چند دهه گذشته باعث شده تا رژیم صهیونیستى جرات اجراى طرح‏هاى اشغالگرانه خود را نداشته باشد اما همکارى ارتجاع عرب با این رژیم باعث شده که اکنون این رژیم جرات خیانت بزرگى را پیدا کند.
لذا امروز هم مثل سال های گذشته با لبیک گفتن به فرمان امامین انقلاب به صحنه آمدیم تا با قراردادن قدرت ملت ایران در کنار قدرت مردمی و موشکی و نظامی مقاومت فلسطین، مرگ و نابودی رژیم پلید و غاصب صهیونیسم و اربابان جلادش و برخی کشورهای بی عرضه عربی را جلو بیندازیم.

پیروزی انقلاب اسلامی در سال ۵۷ ریشه در قیام ۱۵ خرداد ۴۲ دارد. قیامى که به فرموده حضرت امام خمینى(ره)، «مفتاح نجات اسلام» شد چون «براى اسلام بود و به اسم اسلام بود و به مبدأئیت اسلام و راهنمایى روحانیت.». به ‏همین‏دلیل این قیام عظیم را باید «خمیرمایه نهضت مبارک ملت بزرگ ایران و روز بذر انقلاب بزرگ اسلامى ما» و به تعبیرى «نقطه عطف» انقلاب اسلامى دانست که بساط سلطه سال‏هاى طول و دراز طاغوتیان و مستکبران و ظالمان جهانى بر ملت مسلمان ایران را برچید.
این قیام ایستادگی یک ملت در برابریک قدرت بود که ۱۵ هزار نفر از مردم و روحانیت به شهادت رسیدند. هرچند پانزده خرداد یک مصیبتی بود برای ملت ما اما مبدا جنبش بود و حکومت ظالمی را متلاشی کرد و انقلاب اسلامی را پایه ریزی کرد. بنابر این در شرایط فعلی و جنگ اقتصادی و تحریم و تهدید و… باید نگاه کنیم به قیام پانزده خرداد و الگو بگیریم و دشمنانی که جنگ اقتصادی را برعلیه ملت ایران شروع کردند را با مقاومت متلاشی کنیم همان‏طور که آن رهبر شجاع و فرزانه فرمود: «ملتى که ‏۱۵خرداد، روز خون و۱۷شهریور، روز نوید پیروزى خون و جمعه سیاه، روزى که رژیم را با افتخار و پیروزى پشت سر گذاشته است، از این محاصرات اقتصادى و نظامى باک ندارد..

انتهای خبر/م.احمدیان

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *