معاون امنیتی استاندار کرمان: ما از دانشجویان به خاطر احساس مسئولیتشان تقدیر می کنیم.

مهندس جواد کمالی در گفت و گوی اختصاصی با بوتیا : ما از دانشجویان به خاطر احساس مسئولیتشان تقدیر می کنیم. بوتیا:وضعیت کلی امنیت استان کرمان چگونه ارزیابی می شود؟ به لطف خدا و همت متولیان امر و شوراهای تامین استان و شهرستان ها و هماهنگی و همدلی در شرایط مطلوبی قرار دارد. در دوسال […]

مهندس جواد کمالی در گفت و گوی اختصاصی با بوتیا : ما از دانشجویان به خاطر احساس مسئولیتشان تقدیر می کنیم.

بوتیا:وضعیت کلی امنیت استان کرمان چگونه ارزیابی می شود؟

به لطف خدا و همت متولیان امر و شوراهای تامین استان و شهرستان ها و هماهنگی و همدلی در شرایط مطلوبی قرار دارد.

در دوسال گذشته نسبت به دو سال قبل از آن  ۳۴درصد کاهش نا امنی داشته ایم که از لحاظ ملی و بین المللی قابل توجه است.

در سال ۹۰ نزدیک به ۵۵۰ جلسه شورای تامین در شهرستان های استان برگزار شد و به صورت مرتب شورای تامین استان و شهرستانها مسایل امنیتی را رصد می کردند.

مسئولین امنیتی استان با وحدت توانسته اند مسایل را حل نمایند همچنین ارتباط خوبی با مسدولین امنیتی کشور داشته اند که موجب ایجاد امنیت پایدار شده است.

وسعت استان و موقعیت حساس جغرافیایی آن در کشور موجب شده است مشکلات امنیت استان پیچیده تر شود، با بسته شدن مرزها در شمال استان سیستان بلوچستان موجب بهبود وضعیت امنیت شمال استان کرمان شده است و امیدواریم با بسته شدن مرزهای جنوبی استان وضعیت امنیت در جنوب کرمان بهبود یابد.

با توجه به شرایط خاص اقلیلمی وقرار گرفتن در مسیر ترانزیت مواد مخدر افغانستان مشکلات زیادی وجود دارد اما در جمع کار علی رغم تلاش های صورت گرفته می بایست قدم های بیشتری برداشته شود.

بوتیا:با توجه به ناامنی هایی که در سالهای پیش وجود داشته است از لحاظ امنیتی چه اقداماتی در راستای بهبود وضعیت گردشگری صورت گرفته است؟

 دوره های قبل نا امنی هایی وجود داشت که موجب شد متاسفانه با جوسازی های رسانه ها در سطح ملی و بین الملی نام کرمان  از لحاظ گرشگری در لیست سیاه قرار بگیرد.

اما در چند سال اخیر با تلاشهای صورت گرفته و کاهش ناامنی ها مجامع بین المللی کرمان را منطقه گردشگری عادی تلقی نمودند. نمونه بارز این امر حضور ۷۰ سفیر خارجی در منطقه گردشگری کلوت های شهداد می باشد.

بوتیا:وضعیت مهاجران غیر قانونی در کرمان چگونه است؟

سال گذشته ۱۰۳هزار نفر از مهاجرین غیر قانونی افغانستان ثبت نام کرده اند که ۷۶هزار نفر نیز از اتباع افغانستان به صورت قانونی وارد کشور شده اند که در داخل و خارج از اردوگاه ها فعال شده اند.

درباره کسانی که بدون مجوز وارد کشور شده اند، پیشنهاد شده است که از طریق طرح ساماندهی افاغنه در شرکتها فعالیت نمایند. این طرح توسط وزارت کشور به طور جدی پیگیری می شود و با آنها طبق قانون برخورد خواهد شد.

بوتیا:درباره قتل های اخیر که در کرمان رخ داده است چه پیگیری هایی صورت گرفته است؟ آیا گفته دادستان کرمان درباره معتاد بودن مقتولین را تایید می کنید؟

درباره گفته های دادستان، ایشان به طور حتم مدارکی دارند و باید از خود وی مستندشان را خواست. اما درمورد اطلاعیه ای که توسط کانون آزاد اندیشی در دانشگاه منتشر شده است متاسفانه بخشی از آن ناشی از عدم اطلاع بوده است اما عزیزان اگر می خواهند از سر دلسوزی مطلبی را منتشر کنند باید قبل از آن از متولیان امر امنیت اطلاعات کسب نمایند.

با این حال ما از دانشجویان به خاطر احساس مسئولیتشان تقدیر می کنیم.

بوتیا: آیا طرح خواهر خواندگی کرمان و جزیره ابوموسی مورد تایید استانداری است؟

خواهر خواندگی دو تعریف دارد یکی داخلی و دیگری بین المللی که در مسایل خارجی می بایست دو شهر با یکدیگر سنخیت داشته باشند اما در مسایل داخلی نقاط مختلف می توانند با یکدیگر خواهر خواندگی داشته باشند.

درباره این موضوع هم ابتدا باید مصوبات شورای شهرهم باید توسط فرمانداری تایید گردد و این طرح می بایست در فرمانداری بر اساس مستندات شورای شهر مورد بررسی قرار بگیرد و بر طبق موازین مقررات تصمیم گیری شود.

بوتیا: آیا فرمانداران می توانند در بخش شدن یک منطقه دخالت نمایند؟ نظر شما درباره وعده های بعضی نمایندگان درباره تغییر در تقسیمات کشوری چیست؟

شرایط بخش شدن مانند وسعت، جمعیت و… باید برای منطقه ای وجود داشته باشد تا بتوان براساس ضوابط  آن منطقه را بخش اعلام کرد و تمامی تغییرات در تقسیمات کشوری و استانی نیز براساس مستندات و با طی روال قانونی انجام می گردد.

استان شدن جنوب کرمان نیز در اختیار استانداری کرمان نیست و دولت باید لایحه مربوطه را دراختیار مجلس شورای اسلامی قرار دهد و پس از بررسی کمیسیون صحن علنی مجلس تصمیم می گیرد.

متاسفانه عده ای با وعده های نادرست سعی در گرم کردن انتخابات و گرفتن رای دشته اند که هیچ گونه مستندات قانونی ندارد.

بوتیا:مصوبه شورای فرهنگی عمومی درباره بکار گیری منشی زن آیا اجرایی می شود؟

این چنین مصوبه ای نبوده است و این برداشتی اشتباه بوده است.

مدیر کل اجتماعی تحلیلی کرده بود از مسایل اجتماعی که موجب سو برداشت شده بود وهیچ گونه دستورالعملی هم دراین مورد ابلاغ نشده است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *