مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ملارد

ملارد به‌عنوان سلطان قارچ کشور شناخته شده است / شهرستان ملارد با بیش از ۳۴۰۰ هکتار باغ میوه مستعد صنایع تبدیلی است

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ملارد گفت: در شهرستان ملارد بیش از ۳۴۰۰ هکتار باغ میوه وجود دارد که در آن ظرفیت‌های بسیار خوبی برای صنایع تبدیلی می‌توان احصا نمود . در حال حاضر در این حوزه با کمبودهایی روبرو هستیم که می‌توانیم با بهره‌گیری و مشارکت بخش خصوصی برنامه‌ها و پروژه‌های خوبی را انجام دهیم.

به گزارش پایگاه خبری اقتدار ملارد، اسماعیل صارمی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ملارد در جمع خبرنگاران با اشاره به وضعیت باغات و زمین‌های کشاورزی پس از گذران روزها بارانی و سرد بهاری گفت : خوشبختانه تا به امروز گزارشی در خصوص سرمازدگی باغات به دست ما نرسیده است . اگرچه در چند روز اول بهار با سرمای شدید مواجه شدیم اما کاهش دما از مرز هشدار عبور نکرد و خساراتی از باب سرمازدگی باغات ملارد را تهدید نمی‌کند .

وی افزود : در حال حاضر باید منتظر شد تا گرمی هوا بیشتر خود را نشان دهد سپس گزارش‌ها آمار دقیق را نشان خواهد داد اما آنچه ما پیش‌بینی می‌کنیم آن است که سرمازدگی خسارتی به باغات شهرستان ملارد وارد نکرده است .

صارمی در پاسخ به سؤال خبرنگار ما مبنی بر برنامه‌های جهاد در خصوص ورود به صنایع تبدیلی تشریح کرد: در شهرستان ملارد بیش از ۳۴۰۰ هکتار باغ میوه وجود دارد که در آن ظرفیت‌های بسیار خوبی برای صنایع تبدیلی  می‌توان احصا نمود . در حال حاضر در این حوزه با کمبودهایی روبرو هستیم که می‌توانیم با بهره‌گیری و مشارکت بخش خصوصی برنامه‌ها و پروژه‌های خوبی را انجام دهیم.

وی افزود: قابل‌ذکر است امروز شهرستان ملارد در تولید قارچ به یک برند کشوری تبدیل‌شده است که موجب گشته که ملارد به‌عنوان سلطان قارچ کشور شناخته شود. در این راستا نیز با راه‌اندازی رستوران قارچ در شهرستان شهریار این برند در حال گسترش و بهبود وضعیت است. البته باید حمایت‌هایی را در تولید این محصول در نظر بگیریم چه را که با توجه فعالیت‌های مناطق دیگر کشور در این حوزه ممکن است این برند را از دست بدهیم.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ملارد با اشاره به احداث کارخانه بزرگ قارچ در منطقه گمرگان بخش صفادشت اذعان کرد: شرکت قارچ گل سرخ منطقه گمرگان در حال حاضر بیش از ۷۰ درصد عملیات عمرانی و فیزیکی خود را پشت سر گذاشته است. این شرکت به لحاظ تجهیزات یکی از مدرن‌ترین شرکت‌ها خواهد بود که می‌تواند در آینده نزدیک در حوزه اشغال و تولید قارچ نقش بسزایی را در شهرستان ملارد ایفا کند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *