دکتر توکلی سخنران پیش از خطبه های نماز جمعه ملارد

مشارکت مردمی را برای مبارزه با مواد مخدر افزایش میدهیم

فرماندار ملارد: با حضور پلیس های تخصصی میزان رشد توزیع و استفاده و حتی قاچاق مواد مخدر را در این شهرستان را کم خواهیم کرد

به گزارش پایگاه خبری اقتدار ملارد ، سخنران پیش از خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان ملارد ، دکتر توکلی کجانی بود که در آستانه آغاز هفته مبارزه با مواد مخدر ، مطالب تخصصی در این مورد برای حاضرین ارائه نمود.

توکلی در ابتدا گفت: مشارکت مردمی در اولویت مبارزه با مواد مخدر قرار بگیرد.پیشرفت در امر مبارزه مخدر در کشور روند صعودی دارد و در کشور رونق بسیاری داشته است و تمامی توان نهاد ها جلوگیری از بلای جهانی بوده است.اعتیاد بنیان خانواده هارا تحت شعاع قرار داده است و امید است خیلی از خانواده های درگیر شده به این بیماری هرچه سریع تر جلوگیری شود. بیش از سه هزار شهید و بیش از دوازده هزار جانباز در امر مبارزه با مواد مخدر داشته ایم و اعضای شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر تمام تلاششان کم کردن میزان این آمارهاست.
مواد مخدری که امروزه در جامعه ما در حال توزیع است کاملا صنعتی و خطرناک است و میبایست تمامی خانواده ها هشیار  باشند .از زمان حضور آمریکایی ها در افغانستان میزان تولید و قاچاق مواد مخدر به کشور ما افزایش چند برابری داشته است. در دوران کودکی باید نظارت های ویژه ای صورت بگیرد تا در بزرگسالی ، فرد برای رفع کمبود ها و مشکلات روبه مواد مخدر نیاورد و آموزش و پرورش نقش بسیار مهمی در تحقق این امر دارد .
فرماندار ملارد در ادامه اشاره نمود: با تدابیر ویژه قضایی باید جلوی قاچاقچیان و مواد فروشان خورد و عمده مواد مخدر گرفته شود.
شهرستان ملارد با بیش از ۴۰۰ هزار نفر جمعیت در حوزه آسیب های اجتماعی وضعیت مناسبی نداشته است . نیروی انتظامی تلاش های بسیار خوبی داشته ولی این میزان رضایت بخش نیست و میبایست استفاده از پلیس های تخصصی و متخصص در اولیت کاری قرار بگیرد و در حوزه اعتیاد مشارکت مردمی در آغاز این ماه در دستور کار قرار گرفته است و چندین کمپ ترک اعتیاد استاندارد داریم و انشالله هرچه سریع تر معتادین شهرستان از این مشکل بزرگ رهایی یابند و در کنار دولت و نیروی انتظامی و مقامات قضایی ، مردم هم باید پای کار بیایند و کمک حال مسئولین باشند.

انتهای پیام/احمدیان

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *