شهرستان ملارد :

میزبان رئیس دانشگاه فنی حرفه ای کشور

ابراهیم صالحی عمران ، رئیس دانشگاه فنی حرفه ای کشور در جریان سفر نیمروزه خود به شهرستان ملارد ضمن بازدید از دو دانشکده تربیت بدنی امام علی (ع) و کشاورزی این شهرستان، در نشست با اصحاب رسانه و جرائد، با تبریک دهه کرامت گفت از ابتدای سالجاری بیش از یک میلیارد و هفتصد میلیون ریال برای امورات عمرانی در دانشکده تربیت بدنی امام علی (ع) صفادشت هزینه شده است.

به گزارش پایگاه خبری اقتدارملارد،ابراهیم صالحی عمران ، رئیس دانشگاه فنی حرفه ای کشور در جریان سفر نیمروزه خود به شهرستان ملارد ضمن بازدید از دو دانشکده تربیت بدنی امام علی (ع) و کشاورزی این شهرستان، در نشست با اصحاب رسانه و جرائد، با تبریک دهه کرامت گفت از ابتدای سالجاری بیش از یک میلیارد و هفتصد میلیون ریال برای امورات عمرانی در دانشکده تربیت بدنی امام علی (ع) صفادشت هزینه شده است.

وی با اشاره به راه اندازی مقطع کارشناسی رشته تربیت بدنی در این دانشگاه ها افزود در استان  تهران با وجود ۱۲ دانشگاه و  ۱۸ هزار دانشجو جای کار بیشتر وجود دارد و باید افزایش یابد چرا که در استان تهران این کشش وجود دارد و به طور حتم این رشد سبب بهبود شرایط می‌شود.
وی با اشاره به ماموریت دانشگاه فنی حرفه ای کشور در تربیت نیروی انسان ماهر و فنی اظهارداشت سیاست  دانشگاه فنی حرفه ای به این صورت است که به سمت رشد نیروی انسانی متخصص و ماهر  به جهت تولید،اشتغال و .. قدم بردارد و امروز مهمترین هدفی که دانشگاه فنی حرفه ای دنبال می‌کند تربیت نیروی انسانی ماهر و کارآمد در حوزه های مختلف می باشد.
رئیس دانشگاه فنی حرفه ای کشور در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد  ۱۷۳ دانشکده و ۲۰۰ هزار دانشجو در این دانشگاه مشغول هستندکه یکی از برنامه‌های  اساسی ما بحث تحول در حوزه امور دانشجویی می باشد. وی در ادامه به بهسازی و مرمت ۱۰۰ خوابگاه دانشجوئی اشاره کرد و از تشکیل شورای نظارت بر دانشگاه های فنی و حرفه ای خبرداد و افزود نظارت، بررسی سنجش و کیفیت دانشگاه های فنی بر عهده این شورا می باشد.
صالحی عمران، اساتید،کارگاهها، برنامه های درسی و دانشجو را چهارعنصر مهم و اصلی دانست و خاطر نشان کرد تهیه شناسنامه برای دانشگاه ها ،کارگاه ها و ارتقای کیفیت آموزشی با جدیت در تابستان امسال در دستور کار قراردارد.
رئیس دانشگاه فنی حرفه ای کشور گفت  ۳۷ درصدی بودجه این دانشگاه در سال ۹۷  افزایش یافته است که این توجه دولت به دانشگاه  های مهارتی را نشان می دهد. تدوین۲۰۰ فعالیت و سیاست راهبردی از دیگر فعالیت های این دانشگاه می باشد که رئیس دانشگاه فنی حرفه کشور به آنها اشاره داشت.
در ابتدای این نشست روسای دانشکده تربیت بدنی امام علی (ع) و دانشکده کشاورزی شهرستان ملارد گزارشی از وضعیت این دانشکده ها ارائه نمودند. سلطانی معاون برنامه ریزی و اداری و مالی فرمانداری ملارد هم در این نشست با تاکید بر ضرورت پرورش نیروهای ماهر و متخصص در مراکز علمی کشور ، بخشی از سیاست ها و اقدامات دولت در ایجاد اشتغال را تشریح کرد. طرح کارورزی و طرح های مهارت افزائی نمونه هایی از این طرح هاست که با همکاری دانشگاه فنی و حرفه ای به تولید اشتغال پایدار کمک شایانی می کنند.
انتهای پیام/م.احمدیان

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *