حفاظت از منابع آب شهرستان ملارد

نخستین جلسه شورای حفاظت از منابع آب شهرستان ملارد در سال جاری

نخستین جلسه شورای حفاظت از منابع آب شهرستان ملارد در سالجاری با هدف هماهنگی میان دستگاه های مختلف به منظور استفاده بهینه از منابع آبی و مقابله با بحران کم آبی و اقدامات کارشناسی به ریاست مردانه ، سرپرست معاونتی فنی و عمرانی فرمانداری و دیگر اعضای این شورا برگزارشد.

به گزارش پایگاه خبری اقتدار ملارد،نخستین جلسه شورای حفاظت از منابع آب شهرستان ملارد در سالجاری با هدف هماهنگی میان دستگاه های مختلف به منظور استفاده بهینه از منابع آبی و مقابله با بحران کم آبی و اقدامات کارشناسی به ریاست مردانه ، سرپرست معاونتی فنی و عمرانی فرمانداری و دیگر اعضای این شورا برگزارشد. 

مردانه، معاون فرماندار ملارد گفت: استفاده از ظرفیت پساب تصفیه خانه شهرستان ملارد به منظور جایگزین با منابع آبهای زیرزمینی بعنوان یک راهکار اجرای حفظ منابع ارزشمند آبهای زیر زمینی مطرح بوده ، ضرورت دارد تا با همکاری مسئولین آبفای استان در این خصوص اتخاذ تدبیر گردد. وی افزود: تامین آب شرب روستاییان از دغدغه های اصلی فرمانداری است و آبفای روستایی راه حل مناسب  را در کمترین زمان برای رفع کم آبی روستائیان در دستور کارخود قراردهد . وی با اشاره به کاهش بارندگی ها ومنابع آب گفت:نظارت برشیوه مصرف وبرخورد با انشعابهای غیر مجاز ومشترکین پرمصرف از عوامل مدیریت بهینه مصرف آب است که باید با جدیت تمام پیگیری شود. مردانه بر برگزاری منظم جلسات به صورت ماهانه تاکیدداشته و پیگیری مصوبات را تاحصول نتیجه خواستارشد.
در ادامه این جلسه هرکدام از اعضای شورا به صورت جداگانه گزارشی از اقدامات و پیشنهادات خود را برای مدیریت آبهای زیرزمینی و استفاده از پساب در این شهرستان بیان نمودند. تعیین تکلیف حلقه چاهای فاقد پروانه با مصرف کشاورزی فرهنگ سازی بر الگوی مصرف ، نصب کنتور هوشمند چاه های کشاورزی و پلمپ چاه های غیر مجاز از مهمترین مصوبات این جلسه بود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *