نخستین دوره بازی های بومی و محلی مدارس شهرستان ملارد برگزار شد

نخستین دوره بازی های بومی محلی یک روزه ویژه مدارس شهرستان ملارد امروز با حضور ۱۰ تیم دانش آموزی در مجتمع شهید ثمری برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری اقتدارملارد، محمد قادری تفرشی رئیس اداره آموزش و پرورش ملارد روز دوشنبه در این مراسم گفت: نخستین دوره بازی های بومی محلی به منظور ترویج ورزش های بومی و وفاق با فرهنگ های گذشته و انتقال به نسل حاضر از صبح تا عصر امروز با انجام انواع مسابقات محلی بومی برگزار شد.
وی با اشاره به اینکه کلمه «بازی» در فرهنگ لغت فارسی برابر با سرگرمی، مشغولیت، تفریح و کار آمده است، افزود: جامعه شناسان معتقدند بازی یک نوع نیاز اجتماعی است که انسان ها با پرداختن به آن رفتارها و گرایش های اجتماعی خویش را تمرین می کنند و به ارزش نظم و قانون در جامعه پی برده و مهارت های زندگی را می آموزند.
وی ادامه داد: هدف از برگزاری بازی های بومی ارتقا بخشی و مهارت آموزی به دانش اموزان برای قبول مسئولیت در جامعه است با این بازی های بومی تمام خواص پنج گانه انسان درک دانش آموزان مقاطع ابتدایی و متوسطه افزایش می یابد.
قادری گفت: در فرهنگ بومی اسلامی رقابت و بازی به عنوان ارتقا توانمندی و افزایش سلامت روحی جامعه مطرح است در حالیکه در فرهنگ یونان و غربی بازی های بومی ترویج گر فرهنگ غیر انسانی و نابودی طرف مقابل است.
در اولین دوره بازی های بومی محلی مدارس شهرستان ملاردهای دانش آموزان در زمینه ها بازی های رایج بومی مثل طناب کشی، وسطی (داژبال)، تورماهی گیری و جنگ گنجشک ها توسط ۱۰ تیم دانش آموزی به اجرا گذاشته شد.
در این مراسم امام جمعه، معاون سیاسی انتظامی فرمانداری و دیگر روسای ادارات شهرستان ملارد حضور داشتند.
حدود ۷۲ هزار دانش آموز در مقاطع تحصیلی مختلف از ابتدایی تا متوسطه شهرستان ملارد در حال تحصیل هستند که نیمی از آن پسر و نیمی دیگر را دختران تشکیل می دهند.

انتهای پیام /*

ایرنا

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *