شاهقلیان:

نشاط اجتماعی سرلوحه برنامه‌های اوقات فراغت جوانان و نوجوانان باشد

طرح‌های غنی سازی اوقات فراغت باید به کاهش ناهنجاری‌های اجتماعی کمک کرده و از حالت خشک و رسمی به افزایش نشاط اجتماعی و فردی منجر شود. وی افزود: برنامه ریزی ها بر اساس اقتضائات، ظرفیت ها و انتظارات بازه های سنی باشد. معاون فرماندار ملارد تدوین برنامه های مناسب و جامع برای غنی سازی اوقات فراغت نسل جوان را از مهمترین شیوه های مقابله با آسیب های اجتماعی و فرهنگی عنوان کرد

به گزارش پاگاه خبری اقتدار ملارد به نقل ازروابط عمومی فرمانداری شهرستان ملارد، مجتبی شاهقلیان معاون سیاسی انتظامی فرمانداری شهرستان ملارد در نخستین جلسه ستاد غنی سازی اوقات فراغت جوانان و نوجوانان این شهرستان با بیان این مطلب که در برنامه ریزی‌های انجام شده برای پر کردن اوقات فراغت جوانان و نوجوانان، نشاط اجتماعی در کنار آموزش و کلاس به یک اندازه مورد توجه قرار گیرد، گفت:

طرح‌های غنی سازی اوقات فراغت باید به کاهش ناهنجاری‌های اجتماعی کمک  کرده  و از حالت خشک و رسمی به افزایش نشاط اجتماعی و فردی منجر شود. وی افزود: برنامه ریزی ها بر اساس اقتضائات، ظرفیت ها و انتظارات بازه های سنی باشد. معاون فرماندار ملارد تدوین برنامه های مناسب و جامع برای غنی سازی اوقات فراغت نسل جوان را از مهمترین شیوه های مقابله با آسیب های اجتماعی و فرهنگی عنوان کرد . وی به وجود دغدغه در بسیاری از مسائل اجتماعی و امنیتی همانند طلاق،اشاره و تصریح کرد:  نقش جوانان در این زمینه‌ها بسیار تأثیرگذار بوده و نبود برنامه ریزی مناسب برای ساماندهی امور جوانان سبب بروز خسارت های جبران ناپذیری می شود. شاهقلیان تابستان را فرصت مغتنمی برای ارائه کلاس ها و دوره های آموزشی دینی ، تفریحی و اردوئی برای اقشار مختلف جامعه به ویژه جوانان و نوجوانان برشمرد و از دستگاههای مرتبط خواست تا برنامه های خود را بصورت مکتوب به دبیرخانه این ستاد در فرمانداری اعلام نمایند . انجام ارزیابی های محسوس و غیر محسوس ، سرکشی و بازدید از برنامه ها و همچنین اخذ مجوز لازم برای برگزاری دوره ها و کلاس ها با استفاده از اساتید نخبه و کارآزموده از دیگر مواردی بود که بر حسن اجرای آنها تاکید شد . در این جلسه از اعضا خواسته شد تا ویژه برنامه هائی نیز برای غنی سازی اوقات فراغت فرزندان و خانواده کارکنان دستگاههای دولتی برگزار نمایند . در ادامه هرکدام از دستگاههای دولتی اعم از آموزش و پرورش ، تبلیغات اسلامی ، ورزش و جوانان ،شهرداریها ، جمعیت هلال احمر و دانشگاهها رئوس برنامه های خود پیرامون غنی سازی اوقات فراغت در تابستان پیشرو را اعلام نمودند .

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *