امام جمعه ملارد

نصیحت میکنم شورای جدید ملارد ، شهر را به سمت قومیت گرایی نبرد / شهردار نباید با پیشنهادات مالی انتخاب شود

امام جمعه ملارد گفت: در شهرستان ملارد قدم های خوبی در سال های اخیر برداشته شده است اما هنوز در زیر ساخت ها مشکل داریم . در بحث اشتغال امنیت، فرهنگ و اجتماعی، بهداشت و سلامت نیاز به توجه، همت و تلاش بیشتر داریم.

به گزارش پایگاه خبری اقتدار ملارد ، حجت الاسلام و المسلمین سید حسین حسینی نوری امام جمعه شهر ملارد در خطبه دوم نماز جمعه این هفته شهر ملارد با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در دیدار با مسیولین و فعالان فرهنگی گفت : رهبر انقلاب در این دیدار فرمودند: جوانان کشور امروز در معرض مضرات تبلیغات دشمن قرار دارند . بر همه ما شفاف و روشن است که دشمن با صدای بلند می گویید تمام تلاش من این است که بتوانم سبک زندگی ایرانیان را عوض کنم.
وی افزود : در این خصوص یکی از کارشناسان امریکایی می گوید: اگر می خواهید به خانواده ایرانی آسیب بزنید مادر را مورد نشانه قرار دهید . مادر خانواده ایرانی را بزنید می توانید جوان و خانواده ایرانی را مورد آسیب قراردهید.
در این زمینه دشمن به شدت در حال کار است و سبک زندگی ما را دارند عوض می کنند . با تمام امکانات خود برای ضربه زدن به دین و اعتقادات جوان ایرانی وارد میدان شده اند .

حسینی نوری تشریح کرد : دشمن با تبلیغات زیبا و فریبنده خودش تلاش میکند جوان مسلمان را از مسیر درست خارج کند. جوانان در این چنین فضایی نیاز به شاخص دارند . ما باید شاخص ها را مثل شهید محسن حججی که تربیت شده مسجد و هییت های دینی و مذهبی است باید این مدل جوان مسلمان را به عنوان شاخص برای جوانان خودمان مطرح کنیم .
وی اظهار کرد : رهبر معظم انقلاب افزودند: امروز مهم ترین وظیفه ما تقویت روحیه دینی و انقلابی جوانان است . در این عرصه همه ما وظیفه داریم فعالیت کنیم .
اگر ما جوان متدین ،مومن و انقلابی تربیت کنیم دیگر هیچ مشکلی در ادارات، سازمان ها و نهاد ها نخواهیم داشت و این همه فساد های مالی و اداری و تبعیض های ناروا وجود نخواهد داشت. مردم از تبعیض های ناروا در جامعه اعتراض دارند .
امام جمعه ملارد با اشاره به لزوم ایجاد مراکز تربیتی دینی تصریح کرد : در شهر ۴۵۰ هزارنفری ملارد آیا از خودمان سوال کردیم چرا یک حوزه علمیه نداریم تا جوان متدین را تربیت کند . علت این است که عملا دغدغه دینی نداریم .
وی افزود : مقام معظم رهبری فرمودند :  مسئولان به گونه ای عمل نکنند که جریان انقلابی تضعیف و جریان مقابل آن در محیط های فرهنگی و دانشگاهی و تبلیغات دینی تقویت شوند.کاری نکنیم که جوان مذهبی ما سرخورده شوند . در نظام مقدس جمهوری اسلامی که ماه عسل خون هزاران شهید است همه ما وظیفه داریم فرهنگ دینی را در جامعه گسترس دهیم.

حسینی نوری با اشاره به آغاز هفته دولت یاد شهیدان عزیز رجایی و باهنر و همه شهیدان دولت را گرامی داشت.
وی افزود: مقام معظم رهبری می فرمایند از وظایف رییس جمهور یکی گشایش افتصادی دوم ارتقا فرهنگ دینی است . امروز درد جامعه ما بیکاری و رکود است .خیلی از خانواده ها ، جوانان تحصیل کرده ای دارند که جایی برای اشتغال آن ها پیدا نمی کنند . این گرفتاری بزرگ جامعه امروز ما است .باید همه تلاش کنیم . در راه حل مشکل بیکاری کاری از پیش نمی رود مگر با مدیریت جهادی . ما خیلی ظرفیت هاو زیر ساخت هاداریم اما در حال حاضر از پایین ترین حد این ظرفیت ها بهره گرفته می شود . خیلی از شرکت ها داریم که اگر به اندازه ظرفیت های خود کار کنند بسیاری از مشکلات جوانان در حوزه اشتغال حل می شود .

امام جمعه ملارد اذعان کرد: در شهرستان ملارد قدم های خوبی در سال های اخیر برداشته شده است اما هنوز در زیر ساخت ها مشکل داریم . در بحث اشتغال امنیت، فرهنگ و اجتماعی، بهداشت و سلامت نیاز به توجه همت و تلاش بیشتر داریم.

وی با اشاره دوران خدمت شورای چهارم شهر ملارد گفت: از زحمات و تلاش شورای چهارم و شهردار سابق شهر ملارد در دوره تصدی امور تقدیر و تشکر می کنبم .

حسینی نوری با کنایه به اعضای دوره پنجم شهر ملارد اظهار کرد: شنیدم در شهر ملارد ۹ نفر به عنوان شورای شهر ملارد انتخاب شدند اگر آدرسی از آن ها دارید و آن ها را می شناسید سلام ما را به آن ها برسانید چون ما هنوز توفیق نداشتیم بعد از گذشت چند ماه از انتخابات آن ها را ببینیم.
وی  افزود: آنچه که خبر دارم و شنیدیم این است که این افراد جلسات شبانه زیادی داشتند که بتوانند شهری را که با تمام تلاش ها و همت ها یک وحدت و همدلی در آن ایجاد شده به سمت قومیت گرایی ببرند. و تلاش شان این است که یک فرقه و طائفه را {مقابل دیگر قومیت ها برتری دهند} و این خطرناک است برای این شهر و به ابشان نصیحت میکنم به این سمت و سو نروند و از جلسات شبانه و این نوع تفکرات دور باشند که این اقدامات برای شهر سم است .

امام جمعه ملارد با اشاره به لزوم دقت در انتخاب شهردار آینده شهر ملارد گفت: در انتخاب شهردار باید شورای شهر دقت کند. شهرذاری قوی ،مدیر ،مدبر ،کارآمد ، باتجربه، متدین و پاک دست بتوانند انتخاب کنند . خبر هایی که می شنویم خبرهای زیبایی نیست . پیشنهاداتی که برای شهردار شدن مطرح است ان شاالله که نادرست است . در این زمینه توجه کنند که از شروع کار به سمت مسائل حاشیه ای و مادی نروند .

وی افزود: شهر ملارد زیر ساخت های خرابی دارد . همت بسیاری می طلبد .اگر بخواهیم از ابتدای کار وارد مسائل حاشیه ای شویم جلسات شبانه بگیریم و بخواهیم بحث مالی و قومی گرایی را مطرح کنیم این واقعا برای شهر خطرناک است .انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *