نظر مثبت شورای فقاهتی درباره «فقیه جدید»

دبیرکل جبهه پایداری ضمن اشاره به نظر مثبت شورای فقاهتی درباره فقیه جدید معرفی‌شده، اعلام نام وی را بسته به رضایت شخص وی دانست و گفت: ما بنا داریم جلساتی با حضرات آیات مهدوی و یزدی داشته باشیم و احتمالاً پنجشنبه این هفته به عیادت آیت‌الله یزدی می‌رویم.

دبیرکل جبهه پایداری ضمن اشاره به نظر مثبت شورای فقاهتی درباره فقیه جدید معرفی‌شده، اعلام نام وی را بسته به رضایت شخص وی دانست و گفت: ما بنا داریم جلساتی با حضرات آیات مهدوی و یزدی داشته باشیم و احتمالاً پنجشنبه این هفته به عیادت آیت‌الله یزدی می‌رویم.
اقتدارملارد: نظر مثبت شورای فقاهتی درباره «فقیه جدید»/ جبهه پایداری به دیدار حضرات آیات یزدی و مهدوی‌کنی می‌رود

به  گزارش اقتدارملار به نقل از فارس،حجت‌الاسلام مرتضی آقاتهرانی دبیرکل جبهه پایداری در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب  درباره آخرین وضعیت جبهه پایداری و معرفی آیت‌الله رجبی به جای مرحوم آیت‌الله خوشوقت در شورای فقاهتی اظهار داشت: یکی از ویژگی‌های جبهه پایداری این است که باید چند نفر از فقها مثل شورای نگهبان بر مصوبات آن نظارت داشته باشند و از این رو سه نفر از فقیهان عادل، زمان‌شناس، عالم و آشنا به مبانی ولایت فقیه در شورای فقاهتی جبهه پایداری حضور دارند تا دقیقا رفتار و کارهای ما را با میزان ولایت فقیه تطبیق دهند.

حجت‌الاسلام آقاتهرانی ادامه داد: بجز آیت‌الله مصباح و آیت‌الله خوشوقت یکی دیگر از آقایان در شورای فقاهتی حضور داشتند که مایل نبود اسمش مطرح شود و ما هم گفتیم اشکالی ندارد چراکه ما می‌خواهیم از حضور ایشان استفاده معنوی کنیم.

دبیرکل جبهه پایداری در پاسخ به این سؤال که مردم می‌خواهند بدانند چرا جبهه پایداری در معرفی اعضای شورای فقاهتی خود پنهان کاری می‌کند، تصریح کرد: خیر این‌گونه نیست؛ ما امانتداریم، زمانی که فقیهی می‌گوید من به یک شرطی حاضرم با شما کار کنم که اسم مرا نبرید، ما باید اسم او را محفوظ نگه داریم؛ مثلا حدود 10 نفر در نظر ماست که باید ببینیم کدام یک از آنها اولی هستند لذا اگر یکی از آنها انتخاب شود و رای دو سوم به بالا را در شورای مرکزی کسب کند، به شورای فقاهتی معرفی می‌شود.

وی با بیان اینکه ما حزب نیستیم اما تشکلی هستیم که سازماندهی منسجمی داریم، افزود: وقتی ما با هدفی مشترک شروع به کار می‌کنیم باید نیروهایمان نیز با هم‌افزایی کار را آغاز کنند تا به هدف خوبی برسیم، از این رو ما برای این کار اساسنامه نوشتیم.

دبیرکل جبهه پایداری با بیان اینکه شورای فقها باید مصوبات ما را برای اجرایی شدن تائید کند، یادآور شد: اگر یکی از فقها اما و اگر بیاورد، ما مکلفیم مصوبه را اصلاح کنیم، اما اگر فقهای موجود آن را بپذیرند این مصوبه اجرا می‌شود.

وی ادامه داد: مصوبات جبهه ابتدا در شورای مرکزی نظرسنجی می‌شود و اگر دو سوم آراء را کسب کند، می‌نویسم که این مصوبِ جلسه است؛ سپس بنده آن را به آقایان ایمیل می‌کنم و حتی گاهی دستی خودم مصوبات را به آنها تقدیم می‌کنم؛ پس از تایید شورای فقاهتی من نیز می‌نویسم این مصوبه به تائید شورای فقاهتی رسید و آن را امضا می‌کنم و هفته بعد در جلسه شورای مرکزی تائید یا رد مصوبات را به اطلاع اعضا می‌رسانم.

*اعضای شورای فقاهتی عضو جبهه پایداری محسوب نمی‌شوند

حجت‌الاسلام آقاتهرانی در ادامه با بیان اینکه اعضای شورای فقاهتی عضو جبهه پایداری محسوب نمی‌شوند، گفت: رسانه‌ای نشدن نام اعضای شورای فقاهتی بستگی به خود این آقایان دارد چرا که ما نمی‌توانیم برای آنها تعیین تکلیف کنیم.

دبیرکل جبهه پایداری با تاکید بر اینکه فقهای بزرگوار، عضو جبهه پایداری محسوب نمی‌شوند اما نقش راهبری جبهه پایداری را بر عهده دارند، اظهار داشت:آنها مانند شورای نگهبانی هستند که به اصول دقت می‌کنند تا اشتباه نکنیم و این یک قاعده است.

«فرض کنید اگر یکی از اعضای شورای فقاهتی به هر دلیلی کنار برود ما باید جای خالی او را ترمیم کنیم و در اساسنامه نیز شورای فقاهتی سه نفر عنوان شده است و ما این کار را در حال حاضر انجام داده و سه نفر تکمیل شده‌اند.»

حجت‌الاسلام آقاتهرانی ادامه داد: اگر فقیه پس از آیت‌الله خوشوقت، شرط عدم رسانه‌ای شدن نام خود را بگذارد، ما نمی‌توانیم اسم او را مطرح کنیم.

دبیرکل جبهه پایداری در پاسخ به این سؤال که خبرنگار با آیت‌الله رجبی در این زمینه صحبت کرده است، ‌گفت: زمانی که فردی تصویب شود و دو نفر دیگر در شورای فقاهتی نیز بپذیرند، به شرطی که خود ایشان نیز قبول کنند، اسم وی را به صورت علنی اعلام خواهیم کرد.

* نظر شورای فقاهتی درباره فرد مورد نظر ما مثبت دارد

وی همچنین در پاسخ به این سوال که آیا فقیه جدید به تائید شورای فقاهتی رسیده است یا خیر تاکید کرد: بله. در شورای فقاهتی رای‌گیری شده و نظر مثبت بوده است؛ اما اعلام نام او بسته به رضایت شخص خودش است.

دبیرکل جبهه پایداری با بیان اینکه برخی آقایان صریحاً می‌گویند اگر اسم ما را اعلام کنید ما نمی‌آییم،گفت: این وضعیت را در شورای مرکزی هم داریم، یکی از دوستان به صراحت گفت من به شرطی جز اعضا خواهم بود که اسم مرا نبرید، ما هم اسم او را نبردیم و هیچکس هم نمی‌داند.

وی درباره رابطه جبهه پایداری با آیت‌الله یزدی و آیت‌الله مهدوی‌کنی تصریح کرد: ما نسبت به همه علما و بزرگان ارادتمند هستیم، به ویژه آقایانی که به نظام و ولایت اعتقاد دارند از این رو نسبت به آیت‌الله مهدوی‌کنی و آیت‌الله یزدی کمال صمیمت و احترام را قائل هستیم.

*جبهه پایداری به ملاقات آیت‌الله یزدی می‌رود

حجت‌الاسلام آقاتهرانی از عیادت جبهه پایداری از آیت‌الله یزدی خبر داد و افزود: ما بنا داریم جلساتی داشته باشیم و احتمالا هم قرار است پنجشنبه این هفته به عیادت آیت‌الله یزدی برویم.

* دیدار با آیت‌الله مهدوی‌کنی در دستور کار ما قرار دارد

وی درباره دیدار با آیت‌الله مهدوی‌کنی تصریح کرد: ترتیبی می‌دهیم تا انشاالله دیدار کنیم و در دستور کار ما دیدار با آقایان علما قرار دارد و نسبت به همه آنها احترام قائلیم و رفت‌و آمد و هم ‌می‌کنیم؛ خود من شخصا با خیلی‌ها رفت‌وآمد می‌کنم و اگر هم تلقی شود آنها جز پایداری هستند یا خیر، مهم نیست و دوستان نیز بناست به عنوان اعضای جبهه رفت‌و‌آمد خود را وسعت دهند.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *