نماز جمعه بخش صفادشت برگزار شد

آل سعود در خدمت استعمارگران است

وداع باشکوه با امام جمعه شهید در کازرون بی نظیر بود

به گزارش پایگاه خبری اقتدار ملارد، نماز جعه این هفته بخش صفادشت شهرستان  ملارد به امامت حجت السلام حسینی همدانی  و با حضور پرشور مردم و مسئولین بخش در گرمای شدید ۳۵ درجه خرداد ماه اقامه گردید .

حسینی همدانی  در ابتدای سخنانش گفت : حاکمان آل سعود با پشتوانه درآمدهاى کلان نفتى، در خدمت استعمارگران هستند و سیاست‏ها و برنامه‏ هاى آنان را اجراى میکنند که تخریب دین اسلام به معنای حقیقی و نابودی آن است . چون این فرقه نه تنها با شیعه بلکه با عقاید اهل تسنن نیز مخالفت میکند.بنابراین تخریب بقیع ، سندى بر جنایت این فرقه انحرافى و افکار افراط گرایانه آنان و نقشه شوم استعمار براى همیشه تاریخ استو سامان دادن جریان تروریستی تکفیری داعش و تکرار جنایات در عراق و سوریه و تخریب قبور و حتى مساجد و بقاع متبرکه و بسیاری از مدفونان در آن را نبش قبر کرد و در این زمان نیز  علماى آنان نه‏ تنها بر تخریب قبور، بلکه بر مباح بودن ریختن خون شیعیان فتوا مى‏دهند و پاداش آن ‏را بهشت برین معرفى مى‏کنند.امید  است با وحدت امت اسلامی دست پلید  این خبیسشان  از سر مسلمانان برداشته و به درک واصل بشوند.

حسینی همدانی در ادامه سخنانش گفت : سازمان برنامه و بودجه و صندوق بازنشستگىکشور عینا پژوهش‏ هاى صورت‏ گرفته از سوى این دانشگاه را در قالب «برنامه ملى سازگارى با کم‏ آبى در ایران» و «چشم‏ انداز اقتصادى ایران در سال ۲۰۴۰» منتشر کرده‏ اند و مسأله قابل‏ تاسف این که ین برنامه‏ ها به‏ عنوان اقتصاد مقاومتی هم تلقى شده‏ اند ! در واقع در شرایط کنونى خطر بزرگ این است که نهادهاى ایران در حالى تحقیقات  دانشگاه خارجى را به‏ عنوان راهبرد کلان خود اعلام کرده‏ اند که به نظر مى‏رسد پاى نهادهاى جاسوسى آمریکا با هدف متوقف کردن پیشرفت علمى کشور در میدانباشد.

مقام معظم رهبر ی به دو آفت مهم دانشگاه ها که التقاط و ارتجاع بود اشاره کردند که توجه به آن از ضروری است:

التقاط یعنی جریان های روشنفکری غرب زده و شرق زده در بین مردم نفوذ بکنند و برای تزیرق نظرات خود به عامه مردم از ظواهر دینی و اسلامى بهره بگیرند . این عین همان تفکر منحط مارکسیستی که خود را به اسم عدالت جا می زند و از تفکر لیبرالیستی  و از سرمایه سالار ی و غارت اموال عمومی و از اندیشه های ضد دینی  دفاع می کنند . و این ادبیات چپگرایانه از آن‏جا که در بین عامه مردم خاستگاهى ندارد، این جریان منحرف امروز چتر خود را در میان جامعه دانشگاهى پهن کرده است.

و ارتجاع هم  مطرح کردن تفکرات از مد افتاده غربى به اسم حرف نو در کشور و دانشگاه ها است . که مقام معظم رهبر ی هشدار جدی دادند .

یک این واقعه نشان داد، روحانیتانقلابى، به‏ خصوص ائمه محترم جمعه، سربازان و افسران صف مقدم حوادث‏ اند و در متن زندگى مردم حضور داشته و شریک غم و شادى آنان هستند. همه ی شانکه اکثریت قریب به تمامشان، با تحمل شرایط سخت زندگى در شرایط کنونى مانند عموم مردم زیست مى‏کنند و فاصله‏ اى بین مردم و خودشان نمیگذارند.

دو . وداع با شکوه مردم کازرون در شب جمعه گذشته و پس از دعاى کمیل، که مملو از جمعیت بود و حضور همه اقشار و اصناف و از همه طیف ها ی سیاسی و اجتماعی ، نشان از محبوبیت والاى یک روحانى خدمتگزار و انقلابى داشت.

سه . در این حادثه، خانواده‏ ى فرد قاتل با صدور اطلاعیه های ، از اقدام جنایت بار این فرد اظهار برائت و نفرت کرده اند و خواستار مجازات مجرم و اجراى قانون شدند. متقابلا خانواده شهید در اطلاعیه ها ، اعلام کردند، حساب خاندان درخشنده را از قاتل جدا کرده و براى این خانواده احترام قائلند. این اتفاق زیبا نظیر این حادثه بود که از برکات انقلاب اسلامى است.

چهار . خانواده شهید، به ‏خصوص همسر مکرمهی شان که خواهر دو شهید است و سه پسربرومندش که دو نفر در کسوت طلبگى و د یگرى در دبیرستان به تحصیل اشتغال دارند، نمونه‏ اى از یک تربیت اسلامى و انقلابى هستند که با متانت و استوارى و استقامت مثال زدنى و حزم و دوراندیشی بصیرانه با این حادثه مواجه شدند و بسیاری از فرصت‏ طلبى‏ هاى خائنانه را خنثى کردند.

پنج . کازرون، در سال گذشته از برخى التهابات و حوادث تلخِ ناشى از برخى کم تدبیری ها رنج مى‏برد و گه گاهى شعله‏ ى فتنه و حادثه افروخته مى‏شد. شهید خرسند نقش زیادى در کاهش این التهابات داشت .

لذا انتظار مى‏رود دست اندرکاران امور هرچه سریع تر وقاطع تر در این باره تدابیر بازدارنده و جایگزینی را اتخاذ کنند.

حسینی همدانی ار ادامه ی خطبه گفتند: ۲۰ خرداد؛ شهادت آ یت ‏الله سید محمدرضا سعیدی در زندان رژیم پهلوى (۱۳۴۹ ش) :

شهید آیت لله سعیدى؛ مجاهدى خستگى‏ ناپذیر در راه اسلام و انقلاب اسلامى‏ بود .

او ولایت را درک کرده بود و مى‏گفت: «حضرت امام شبی ه‏تر عالمان نسبت به ولى الله، امام زمان(ع) و آباء طاهرینش مى‏باشد.» رژیم پهلوى که از این اقدامات و گسترش مبارزات ترسیده بود، آیت الله سعیدی را دستگیر و در زندان قزل‏قلعه محبوس کرد و تحت شدید ترین شکنجه‏ ها، در روز چهارشنبه‏۲۰خرداد ۱۳ آن عالم مجاهد را به شهادت رسانید.

 ۲۰ خرداد؛ سالروز صدور فرمان عزل «بنى صدر» از فرماندهى کل قوا از سوى امام خمینی (۱۳۶۰٫ ش) :

بنى‏ صدر ؛ شکل‏ گیرى جریان نفوذ و استحاله در آغازین سال‏هاى انقلاب اسلامى‏

که بنیصدر با خیانت و رفتن به آغوش دشمن دو حربه استعمار در مبارزه با اسلام راستین در عصر حاضر ؛ حکم بی کفایتی از مجلس گرفت و با ذلت از ایران گریخت و زندگی خفت باری را هم ادامه داد.

 

 

انتهای پیام /احمدیان

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *