تا ما ولایت داریم نخواهیم گذاشت مسیر انقلاب عوض بشود.

هرکجا دیدی که حق عمل نمیشود بی تفاوت نباشید

درس عاشورا این است که شما اگر نان انقلاب را میخورید باید به انقلاب خدمت کنید ،دوست را بشناسیم و دشمن رابشناسیم و به وظیفه خود عمل کنیم، این مخصوص مسئولین است.

به گزارش پایگاه خبری اقتدار ملارد،امام جمعه صفادشت در خطبه های نماز جمعه این هفته به موضوعات زیر اشاره کردند:با شروع ماه محرم وارد هفته امربه معروف و نهی از منکر می شویم امام حسین(ع) می فرمایند:آیا نمی بینید به حق عمل نمی شود و جلو باطل راهم کسی نمیگیرد لذا من قیام میکنم.

هرکجا دیدید به حق عمل نمیشود بی تفاوت نباشید .

ایشان افرود:مقام معم رهبری فرمودند مراسم عزاداری باید دارای سه ویژگی باشد:۱-تقویت محبت به اهل بیت نه تقویت محبت به ابزار الات عزاداری هیئت ۲-معرفت بیشتر و واضح تر نسبت به عاشورا ۳- افزایش ایمان و معرفت دینی مردم ،بعد از محرم باید امار جرایم کاهش یابد صفا و میمیت ها باید بیشتر شود،اگر معرفت ما به دین بیشتر شود قطعا این اتفاق خواهد افتاد.

اما نگاه میکنیم اگر قبل از محرم با بعد از محرم هیج تفاوتی نداشته باشدبدانید که ما معرفتمان افزایش پیدانکرده به دین و عاشوذرا خیلی توجه نکرده ایم

یکی از درسهایی که امروز باید از عاشورا گرفت این است که از دشمن نترسیم به خود متکی باشیم و به شایعات و دروغ پردازی های دشمن گوش نکنیم.

بعضی از اتفاقاتی که در کشور می افتدواقعی نیست برخی از احتکار های که داخل کشور اتفاق می افتد این ها احتکار است اما علت ان چیست ؟

کاری که دشمن انجام داده و عده ای را ترسانده این است که انقلاب اسلامی ایران در آستانه فروپاشی است.عده ای گوش میکنند و میترسندو دست به جم کردن سرمایه ها و احتکار میزنند.

درس عملی که میتوان از عاشورا گرفت درس ولایتمداری است.مقام معظم رهبری در نشستی کهدر مجلس خبرگان داشتند فرمودند :انقلاب ما به سمت مفاهیم انقلاب و اسلام درحال حرکت است.

این شایعات دشمن است که مسیر انقلاب تغییر کرده است تا ما ولایت داریم نخواهیم گذاشت مسیر انقلاب عوض بشود.

درس عاشورا این است که شما اگر نان انقلاب را میخورید باید به انقلاب خدمت کنید ،دوست را بشناسیم و دشمن رابشناسیم و به وظیفه خود عمل کنیم، این مخصوص مسئولین است.

مردم امروز درفشارند از نظر مسائل معیشتی و مشکلات اقتصادی مردم را به شدت آزار میدهد.همه بار روانی که در کشور است همه را رهبر انقلاب به دوش میکشدمتاسفانه خیلی از مسئولین بی تفاوت هستند .

ان چیزیکه تصور میشود با واقعیت کاملا متفاوت است ان چیزی که دشمن القا میکند با ان چیزی که در کشور ما واقعبیت دارد کاملا متفاوت است  و این را باید شناخت وبا بصیرت به انها نگاه کرد.

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *