معامله با اتباع بیگانه جرم است

همشهریان دور املاک غیر مجاز خط قرمز بکشند

مصاحبه جالب و خواندنی با مهندس صباغی رئیس اتحادیه املاک داران شهرستان ملارد

به گزارش پایگاه خبری اقتدار ملارد ، در آستانه فصل جابه جایی های منازل مسکونی به سراغ رئیس اتحادیه املاک داران رفتیم تا اوضاع شهرستان ملارد را جویا شویم و در همین راستا توجه شمارا به این گفتوگو جلب میکنیم.
صباغی رئیس اداره املاک داران شهرستان ملارد گفت: در سه ماهه ابتدای سال رونق اجاره و خرید و فروش را در شهرستان ملارد شاهد بودیم ولی به دلیل رکود و متغیر بودن قیمت ها فعلا در رکود نسبی به سر میبریم ودر بحث بازرسی بنده به اتفاق هیئت رئیسه به جهت بازدید از تمامی املاک های سطح شهرستان حاضر بودیم تا خدایی نکرده هیچ شهروندی در دام املاک نماها و کلاهبرداران گیر نکند و به جدیت با متخلفان و واحد های بدون مجوز برخورد جدی صورت گرفت  و تاکنون بیش از ۳۰۰ اخطاریه و ۲۵۰ پلمپ ارسال شده است و ۱۲۰ پلمپ در انتظار اجرا میباشند و اتاق اصناف و پلیس اماکن به یاری ما آمد که جای تشکر ویژه دارد . املاک هایی هستند که با بالا بردن قیمت بازار را خراب میکنند و صاحبین ملک ها هم در این تخریب بازار بی تاثیر نبوده اند . دولت در هر منطقه ای کارگروه ای را با حضور چندین ارگان تشکیل دهد تا نرخ اصلی بنا و ملک با کارشناسی تخصصی مشخص شود .
صباغی در مبحث شکایت های مردمی گفت: بیشتر شکایت های مردمی عدم آگاهی از قانون املاک و خرید و فروش است و به جهت آگاه سازی مردم بنر هایی در سطح شهرستان و فضای مجازی منتشر کردیم که با املاک های غیر مجاز و بدون کد عضویت و بدون جواز و نرخ نامه وارد معامله نشوند ولی با وجود این اطلاع رسانی ها مردم فروش املاک چند صد ملیونی خود را به این املاک غیر مجاز می سپارند و مردم بدانند که اگر دفتر املاکی این موارد را نداشته باشد کاملا غیر مجاز است . لازم به ذکر است تمامی دفاتر املاک شهرستان ملارد که موفق به کسب جواز می شوند قبل از آن در کلاس های ۸۰ ساعته اتحادیه با حصور اساتید و حقوقدانان مطرح حاضر می شوند و در مایان در صورت قبولی در آزمون می توانند جواز خود را دریافت کنند. برخی از دفتر داران املاک سواد کافی برای نوشتن یک قولنامه ساده راهم ندارند و بیشتر این شکایات از همین دفاتر غیر مجاز خروج پیدا میکند و در طول سال کلا ۳ الی ۴ کلاه برداری داشته باشیم و با نظارت های روزانه سعی داریم این عدد را به صفر نزدیک کنیم . شهروندان ملک به افراد غیر موجه منتقل نکنند تا گیر دادگاه و مقام قضایی نباشند.
صباغی در ادامه تشریح کرد: کمسیون نظارت بر شهرستان نسبت به تورم و اوضاع شهرستان و با استعلام از شهرستان های همجوار نرخ نامه را در صورت مصوب شدن تعیین میکند و املاکی که تا ۱۵۰ ملیون تومان ارزش ریالی دارند از مبلغ کل قرار داد ۱% فقط شامل کمسیون می شود که در کنار آن ۹% مالیات بر ارزش افزوده دریافت می شود و شهروندان حتما قبل از پرداخت حق کمسیون از متصدی دفتر املاک نرخ نامه را طلب کنند و پس از پرداخت رسید وجه پرداختی را نزد خود حفظ کنند.
صباغی اشاره کرد که : بازرس ویژه اتحادیه با یک خودرو هر روز در حال گشت زنی برای شناسایی املاک غیر مجاز است و از ابتدای سال بیش از ۶۰۰ دفتر املاک غیر مجاز شناسایی شده است و از مردم درخواست می کنیم که با املاک غیر مجاز بدون مجوز و نرخ نامه و کد رهگیری وارد معامله نشوند و تمامی شکایت های مردمی از همین املاک غیر مجاز است و ودر مقابل ارائه وجه یا مدارک حتما رسید دریافت کنند و تمامی قرارداد ها باید با آرم اتحادیه باشد .
املاک داران از گرفتن جواز حراس نداشته باشند : املاک داران کلا با مبلغ یک ملیون و پنجاه هزار تومان میتوانند صاحب جواز شوند و پس از حضور و قبولی در دوره هشتاد ساعته میتوانند مجوز خود را بسیار راحت دریافت کنند در همین راستا بانک اطلاعاتی جامع اتحادیه تشکیل شده است و در حال تکمیل شدن است.

انتهای پیام/احمدیان

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *