رئیس هیئت نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی شهرستان ملارد :

هیئت نظارت هرگز تسلیم موارد خارج از قانون و صلاح مردم نخواهد شد /کاندیداها تمامی فعالیت‌های انتخاباتی خود را با میزان قانون مطابقت دهند

رئیس هیئت نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی شهرستان ملارد گفت:به‌عنوان خدمتگزاران مردم در هیئت نظارت بر اجرای صحیح و دقیق مٌرّ قانون و حفظ و حراست از آرای مردم تأکید مؤکد داریم و تمامی تلاش‌های هیئت نظارت در راستای قانون و صیانت از آرای مردم متمرکز است.

به گزارش پایگاه خبری اقتدار ملارد، در نخستین روزهای بهار طبیعت که دل همه‌ی ایرانیان سرسبز و جوان شده و شکوفه‌های امید از پیام نوروزی رهبر معظم انقلاب به نام “اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال” در سایه‌سار دولت تدبیر و امید بر شاخه سار درخت انقلاب زینت داده است، به دیدار حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدفاضل یغمائی رئیس هیئت نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی شهرستان ملارد رفتیم تا از زبان ایشان در جریان کم و کیف نظارت بر مراحل پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا قرار بگیریم. نظر شما بزرگواران را به متن این گفتگو که در ۳ مرحله تقدیم خواهد شد جلب می‌نمایم .

س ۱: جناب آقای یغمایی ابتدا باب گفتگو را با شهروندان عزیز شهرستان ملارد آغاز بفرمایید:

ج: ضمن عرض سلام و احترام محضر مردم شریف ، بزرگ ، انقلابی و شهیدپرور شهرستان ملارد به اطلاع مردم شریف این شهرستان   می‌رسانم که مردم شهر ما همگام با سراسر کشور از هم‌اکنون خود را برای بروز و ظهور یک حماسه ملی دیگر آماده می‌نمایند . حماسه‌ای که خالق آن خود مردم هستند و با این حماسه آینده خوش و درخشان برای خود و آیندگان رقم می‌زنند. به اعتقاد بنده امام خمینی (ره) به زیبایی نقش مردم را در انتخابات ترسیم کرده و فرمودند”میزان رأی ملت است” و این بیانگر این است که همه‌چیز نظام از مردم و ملت عزیز ایران است . مردم بدانند که نقش بسیار مهم در کمیت و کیفیت انتخابات دارند و ما به‌عنوان خدمتگزاران مردم در هیئت نظارت بر اجرای صحیح و دقیق مٌرّ قانون و حفظ و حراست از آرای مردم تأکید مؤکد داریم و تمامی تلاش‌های هیئت نظارت در راستای قانون و صیانت از آرای مردم متمرکز است.

س ۲: جناب آقای یغمایی هیئت نظارت شهرستان ملارد از چه تاریخی و با چه ساختاری کار خود را آغاز کرده است:

ج: فعالیت هیئت نظارت شهرستان حدوداً از ۱۵ اسفندماه به‌موجب ابلاغیه هیئت مرکزی نظارت “مجلس شورای اسلامی” آغازشده است . در ساختار این هیئت همکاران به‌عنوان اعضای اصلی ، محققین ، ناظرین و… مطابق ضوابط و دستورالعمل‌های مربوطه در حال همکاری با هیئت نظارت شهرستان می‌باشند.

س ۳: در پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا که همزمان با انتخابات ریاست جمهوری در ۲۹ اردیبهشت‌ماه برگزار خواهد شد چه توصیه‌های مهمی به کاندیداها و طرفداران به‌ویژه مردم شریف شهرستان ملارد دارید:

ج: مردم شریف بدانند که خدمتگزاران آن‌ها در هیئت نظارت تمامی تلاش خود را بکار می‌برند تا انتخابات پٌر شور و سالم ازهرجهت برگزار شود و نمایندگان واقعی مردم مطابق رأی و خواست مردم انتخاب شوند . بنده به‌عنوان رئیس هیئت نظارت به مردم عزیز این اطمینان را می‌دهم که در تمامی مراحل انتخابات به‌ویژه در مرحله بررسی صلاحیت کاندیداها خط و مشی هیئت فقط اجرای قانون و مقررات مربوطه خواهد بود و هیئت نظارت هرگز تسلیم موارد خارج از قانون و صلاح مردم نخواهد شد . به کاندیداها نیز که احساس مسئولیت کرده‌اند و خود را در معرض انتخاب مردم قرار داده‌اند ، ضمن تشکر از همه آن‌ها ، اعلام می‌کنم که هیئت نظارت برحسب وظیفه ذاتی خود و با محوریت قانون بر تمامی مراحل انتخابات اشراف کامل خواهد داشت و توصیه می‌کنم که همه کاندیداها تمامی فعالیت‌های انتخاباتی خود را با میزان قانون مطابقت دهند. تا مشق مردم‌سالاری دینی را بدون اشتباه به درگاه مردم عزیز ارائه نمایند .حرف آخر اینکه کار انتخابات را به مردم بسپاریم چراکه مردم ولایت مدار ایران اسلامی خود خوب بلد هستند که چگونه دشمنان دین و میهن را مأیوس کنند.

س ۴: با توجه به فرمایش مقام معظم رهبری که فرمودند: “هدف مهم شوراها گزینش مدیریت شهر و روستا در جهت تسهیل زندگی مردم و برطرف کردن معضلات شهر و روستا است” شما چقدر سلایق سیاسی و شخصی افراد کاندیداها را در بررسی صلاحیت‌ها موردنظر قرار خواهید داد:

ج: همان‌طور که گفته شد از منظر مقام معظم رهبری وظیفه خطیر و مهم شوراها انتخاب مدیر متخصص و متعهد شهری است برای اینکه مردم شهرآباد و توسعه‌یافته می‌خواهند و این بر‌نمی‌آید جز باوجود یک شخص متفکر، برنامه‌ریز ، متخصص و از همه مهم‌تر تعهد واقعی ، در رأس مدیریت شهری . لذا ضمن احترام به‌تمامی سلایق سیاسی و شخصی افراد و کاندیداها که در چهارچوب نظام فعالیت می‌کنند. هیئت نظارت بر اجرای دقیق قانون برای همه‌ی افراد حاضر درصحنه انتخابات تأکید دارد. و مطابق موازین و شرح وظایف قانونی عمل خواهد کرد. مردم خوب می‌دانند که مدیریت شهری باوجود یک شورای قوی ، کاردان و کار بلد می‌تواند خدمات شایسته و خوب از خود بروز و ظهور دهد.مردم عزیز و شریف شهرستان ملارد بهترین‌اند و قطعاً بهترین‌ها را انتخاب خواهند کرد.

 

این گفتگو ادامه دارد…

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *