راه آهن آستارا

هیئت های ایران وجمهوری آذربایجان از راه آهن آستارا بازدید کردند

آستارا – مسئولان مرزبانی و راه آهن های ایران و جمهوری آذربایجان از پل ریلی راه آهن آستارا-آستارا بازدید کردند.

به گزارش پایگاه خبری اقتدار ملارد به نقل از خبرگزاری مهر / :مدیرکل دفترامور بین الملل راه آهن ایران، معاون فنی و ساخت و ساز راه آهن جمهوری آذربایجان، مرزبان درجه یک جمهوری اسلامی ایران در شهرستان مرزی آستارای ایران، مرزبان درجه یک جمهوری آذربایجان در منطقه لنکران، پیمانکار پروژه راه آهن آستارا و مدیر پروژه خط آهن بین المللی آستارا-آستارا بعدازظهر شنبه از پل ریلی مشترک ۸۰ متری و سه دهنه مرزی و همچنین محل احداث پایانه بار راه آهن آستارای جمهوری اسلامی ایران بازدید کرده و درجریان روند اجرای این پروژه مهم بین‌المللی قرار گرفتند.

 

در این بازدید خط صفر مرزی بر روی پل ریلی راه آهن ایران و آذربایجان در آستارا تعیین و توسط مرزبانان درجه یک دو کشور همسایه در آستارای ایران و منطقه لنکران جمهوری آذربایجان و کارشناسان فنی، زمین سنجی و جغرافیایی دو کشور علامت گذاری شد.

مدیر کل دفتر امور بین الملل راه آهن ایران درحاشیه این بازدید در جمع خبرنگاران با بیان اینکه کریدور شمال-جنوب برای جمهوری اسلامی ایران بسیار مهم است، به عزم و اراده سیاسی روسای جمهور دو کشور ایران و جمهوری آذربایجان درتکمیل و اتمام هر چه سریعتر پروژه ریلی آستارا-آستارا و رشت-قزوین، اشاره و تصریح کرد: راه آهن آستارا-آستارا یک فرصت بی نظیر برای کشور درتجارت جهانی است.

عباس نظری افزود: سیاست مداران و اقتصاد دانان کشورهای روسیه و همچنین کشورهای شمال و جنوب همیشه در طول تاریخ به کریدور شمال به جنوب نظر جدی داشته اند، اما اقدام عملی در این خصوص صورت نگرفته بود.

وی تصریح کرد: خط ریلی آستارا-آستارا آماده پذیرش قطارهای باری جمهوری آذربایجان است و مذاکرات قطارهای مسافربری مسکو به آستارا و بالعکس در حال انجام است.

شهرستان مرزی بندر آستارا در ۲۰۰ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان و نوار مرزی جمهوری آذربایجان واقع است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *