شهردار ملارد :

هیچ کدام از شهرداری‌های کشور به تنهایی توانایی برخورد با زلزله را ندارند

شهردار ملارد گفت:هیچ کدام از شهرداری‌های کشور به تنهایی توانایی برخورد با یک بحرانی همچون زلزله را ندارند. چون همه از کافی نبودن امکانات رنج می‌برند.

به گزارش پایگاه خبری اقتدار ملارد، علی اکبر خراسانی شهردار ملارد در مجمع نخبگان بسیج شهرستان ملارد با اشاره به لزوم  ایجاد بستر لازم برای رویارویی هوشمندانه با بحران در شهرستان ملارد گفت: قبل از اینکه بحرانی به وجود آید اقدام پیشگیرانه باید صورت بگیرد. در شهرستان ملارد سعی شده مطالعات لازم انجام گرفته تا از بحران‌های قابل پیش بینی جلوگیری شود.

وی افزود: در حوزه آب آشامیدنی و چاه‌های فاضلاب که از مشکلات و معضلات شهر ملارد بوده، مطالعه‌های لازم انجام شد و اقداماتی از جمله سالم سازی آب و ایجاد فاضلاب شهری صورت گرفت.

خراسانی با اشاره به لزوم انجام نوسازی بافت‌های فرسوده اذعان کرد: مطالعات بافت فرسوده باید به سرعت انجام شود و بعد از تجمیع نسبت به تخریب نقاط مختلف و نوسازی اقدامات لازم صورت بپذیرد.

شهردار ملارد با اشاره به حادثه زلزله به عنوان یک حادثه بالقوه و خسارتی در شهرستان ملارد به تشریح این واقعه پرداخت و اظهار کرد: در ساعات اولیه زلزله ما با عدم امکانات و عدم توانمندی روبرو هستیم. در تجربه‌های گذشته شاهد هستیم اگر مردم توانمندی‌های اولیه رؤیایی با بحران زلزله را داشتند نتایج بهتری حاصل می‌شد.

وی افزود: پس از ساعتی که اطلاع رسانی در شهرها و مناطق مختلف صورت می‌گیرد،  وارد فاز جدیدی با انبوه امکانات و بی نظمی خاص مواجه می‌شویم که دلیل اغلب آن عدم آموزش مناسب است.

خراسانی با اشاره به اقدامات شهرداری ملارد در این حوزه تشریح کرد: شهرداری در شهر ملارد تمام ساختمان‌های عمومی که دارای استحکام بنا بودند شناسایی کرده است. چرا که اولین مرحله در بحران نجات جان شهروندان و اسکان آن‌ها است.

وی افزود: نیاز است تجهیزاتی که در شهرستان وجود دارد چه در نهادهای دولتی و چه در نهادهای شخصی باید شناسایی شود تا در بحران مورد استفاده قرار گیرند. همچنین برای رؤیایی با بحران نیازمند یک برنامه ریزی مدون در حوزه‌های مختلف از جمله آتش نشانی، هلال احمر و معاونت خدمات شهر هستیم که این برنامه ریزی‌ها نیز در جلسات مختلف انجام شده است.

شهردار ملارد تصریح کرد: هیچ کدام از شهرداری‌های کشور به تنهایی توانایی برخورد با یک بحرانی همچون زلزله را ندارند. چون همه از کافی نبودن امکانات رنج می‌برند. این مستلزم آن است که دولت جهت این موضوع به شهرداری‌ها کمک ویژه‌ای نماید. ما در این شرایط نیازمند دستگاه‌های بخش خصوصی خواهیم بود.

وی افزود: مطالعات نشان داده در بحرانی هم چون زلزله توانایی و دانش در مردم توانسته تا ۷۰ درصد تلفات جانی را کاهش دهد.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *