واکنش محمودی شاه نشین به روشنگری های امام جمعه ملارد;گزارشات و مستندات خود را ارائه دهید!

در پی سخنرانی های امام جمعه ملارد در خصوص ضعف دستگاه های نظارتی و برگزار کننده انتخابات شوراهای شهر و روستا در شهرستان ملارد ، هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی کشور از خود واکنش نشان داد.

به گزارش پایگاه خبری اقتدار ملارد ، پس از برگزاری انتخابات شورای شهر ملارد و بروز برخی تخلفات کوچک و بزرگ در روند برگزاری انتخابات از سوی برخی کاندیدا های انتخابات و ضعف برخی از دستگاه های نظارتی و اجرایی، صدای مردم و برخی از مسئولین و نامزدهای انتخاباتی دیگر در آمد .

بارز ترین تخلفی که مردم دهان به دهان از آن یاد می کنند خرید آرا و تبلیغات مالی گسترده برای جذب آرا است . اگر چه دستگاه های نظارتی نیز گاها به این تخلفات اشاره دارند اما هنوز هیچ دستگاه مسئول و نظارتی در این خصوص به صورت قطعی سخن بر میان نیاورده است به صورتی که نمی شود برای این سخن سند و مدرکی ارائه کرد .

پس از برگزاری انتخابات شورای شهر ملارد عده زیادی از نامزدهای انتخاباتی که رأی نیاوردند به فرمانداری ملارد مراجعه و از بروز تخلفاتی گسترده سخن به میان آوردند. با مطرح شدن این ادعاها موضوع به هیئت نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی کشیده و جلسات متعددی در این خصوص با حضور نامزدهای انتخابات، فرماندار شهرستان ملارد و نماینده مردم شهرستان‌های ملارد، شهریار و صفادشت در مجلس شورای اسلامی که مسئولیت هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی کشور را نیز بر عهده است برگزار شد.

در این بین حجت الاسلام سید حسین حسینی نوری امام جمعه ملارد از بروز تخلفات در این دوره از انتخابات شورای شهر ملارد پرده برداشت و انتقادهای شدید خود را از هیئت نظارت شهرستان ملارد و هیئت نظارت استان تهران و همچنین هیئت اجرایی شهرستان ملارد اعلام کرد.

انتظار بنده از هیئت نظارت شهرستان این است که همه از سمت خود استعفا بدهند/ اگر ترامپ و نتانیاهو هم در انتخابات شرکت می‌کردند ، تایید می شدند

حسینی نوری از پس از اعلام نتایج تایید صلاحیت کاندیدا های انتخابات شورای شهر ملارد با انتقاد از تایید صلاحیت دسته جمعی رد صلاحیت شده ها توسط هیئت نظارت استان تهران تشریح کرد: هر کسی در برگزاری انتخابات وظایفی دارد و باید به آن عمل کند. سؤال ما این است که وظیفه هیئت اجرایی یا وظیفه هیئت نظارت بر انتخابات شوراهای شهر و روستا چیست؟

وی با اشاره به تأیید افراد رد صلاحیت شده در هیئت نظارت استان تهران تصریح کرد: اگر بنا بر این بود که هرکسی از راه رسید و نام نوشت و تأیید شود  چه نیازی به حضور این مجموعه‌ها است. متأسفانه هم هیئت اجرایی در سطح  شهرستان ملارد و هم هیئت نظارت در سطح استان علاوه بر اینکه هیئت نظارت در سطح شهرستان هم ایراداتی داشت و برخی از افراد نباید تأیید می‌شدند ولی تأیید شدند، در انجام وظایف خود ناموفق عمل کردند. عده‌ای توسط هیئت نظارت در سطح شهرستان رد شدند لیکن هیئت نظارت استان همه را تأیید کرد.

من مطمئن هستم دست هایی پشت صحنه بوده است که این اتفاقات افتاده است
حسینی نوری بیان این که اتفاقاتی پشت صحنه این تأیید بوده است اذعان کرد: اگر ترامپ و نتانیاهو هم در انتخابات شرکت می‌کردند حتماً مورد تأیید هیئت نظارت استان قرار می‌گرفتند. لذا هم هیئت نظارت استان در این امتحان مردود شد و هم هیئت اجرایی به تکلیف و وظایف خود به درستی عمل نکرد.

وی با اشاره به موارد لیست رد صلاحیت برخی داوطلبین انتخابات شورای شهر و روستا اظهار کرد: برخی از داوطلبین با چهار یا پنج مورد از جمله عدم التزام به قانون و نقاط سیاه اعتقادی و مالی و حتی اعتیاد رد صلاحیت شدند دوباره هیئت نظارت استان آن‌ها را تأیید نمود. هیئت نظارت باید جوابگو باشد که برمبنای چه اصلی این افراد تأیید شدند.

امام جمعه ملارد تاکید داشت: انتظار بنده از هیئت نظارت شهرستان این است که همه از سمت خود استعفا بدهند چون وقتی که نظر آن‌ها هیچ اثر و فایده‌ای ندارد ماندن آن‌ها به صلاح نیست.

این انتقادات ادامه داشت تا پس از برگزاری انتخابات و اعلام نتایج بسیاری از نامزدهای انتخاباتی شکایات خود را در خصوص بروز تخلفات گسترده به میان آوردند .

انتخابات شوراها را مزایده بگذارند/پول برای تأیید صلاحیت‌ها مؤثر بود / انتخابات شوراها رقابت بین ثروت، اشرافی گری و صداقت و پاک دستی بود

 

امام جمعه ملارد با انتقاد از نحوه برگزاری این انتخابات اذعان کرد: انتخابات اخیر شوراهای شهر و روستا رقابت بین ثروت، اشراف گری، دلال بازی و صداقت و پاک دستی و شایسته سالاری بود. اگر این چنین هست و قرار است پول تعیین کننده نتیجه انتخابات باشد چرا این همه سازوکار و این همه زحمت و تلاش.

وی افزود: از زمانی که جرقه حضور کاندیداها خورد و هیئت نظارت و هیئت اجرایی همه را تأیید کرده بودند نتیجه انتخابات معلوم بود این چنین می‌شود. از آن زمانی که پول برای تأیید صلاحیت‌ها مؤثر بود مطمئناً در نتیجه انتخابات برای خیلی از کاندیداها هم پول تعیین کننده بود.

حسینی نوری اظهار کرد:  در کنار آن که بسیاری از کاندیداها سالم بودند و مردم به آن‌ها رایی دادند اما عده زیادی متأسفانه در شهرستان ملارد این پول بود که آنها را انتخاب کرد. پیشنهاد ما این است که در دوره‌های بد انتخابات شوراها را مزایده بگذارند. بیشترین پیشنهاد را هر که داد به آن‌ها واگذار کنند.

 

پس از این موضع گیری های انقلابی از سوی امام جمعه ملارد در خصوص آن چه در انتخابات شورای شهر ملارد رخ داده است محمودی شاه نشین رئیس هیئت نظارت بر انتخابات شورای های اسلامی کشور،طی نامه ای نسبت به این موضع گیری ها از خود واکنش نشان داده است .

محمودی شاه نشین در نامه ای که البته در آن به اشتباه نام حجت الاسلام حسینی نوری را با اسم فامیل امام جمعه بخش صفادشت ( حسینی همدانی ) نامیده است ، خطاب به امام جمعه ملارد از ایشان درخواست داشته تا در خصوص سخنرانی های خود مستندات و گزارش های بررسی را به آن هیئت ارسال نماید .

انتشار این نامه در فضای مجازی بازتاب های اجتماعی فراوانی را در این خصوص داشت که باعث شد مردم هم اظهار نظر های گوناگونی در خصوص بروز تخلفات در انتخابات شوراها داشته باشند .

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *