وضع حمل مادر دیشموکی در تراکتور

اقتدارملارد-با تلاش تیم بهداشتی مرکز بهداشت و درمان کهگیلویه مادر باردار دیشموکی از مرگ حتمی نجات یافت و نوزاد این مادر در تراکتور به دنیا آمد.

 

خبرگزاری فارس: وضع حمل مادر دیشموکی در تراکتور

به گزارش پایگاه خبری اقتدارملاردبه نقل از فارس ، عصر امروز با تلاش تیم سلامت مرکز بهداشتی درمانی دیشموک، جان مادر بارداری در روستای چندار واقع در 6 کیلومتری بخش دیشموک از توابع کهگیلویه نجات یافته و به مرکز شبانه‌روزی درجه یک سلامت شهر دیشموک انتقال داده شد.

دکتر عبدالحسین موسویان‌زاده با اعلام این خبر اظهار داشت: در پی تماس تلفنی بهورز روستای “چندار” و درخواست کمک فوری با توجه به شرایط خاص مادر باردار و نیاز به انتقال فوری وی به مرکز بهداشتی درمانی موضوع از طریق شبکه بهداشت و درمان کهگیلویه پیگیری و اقدامات لازم صورت گرفت.

رئیس مرکز بهداشت و درمان کهگیلویه تصریح کرد: از آنجا که امکان ارتباط راه زمینی به دلیل بارش برف شدید وجود نداشت، تلاش برای نجات جان مادر باردار آغاز شد.

موسویان‌زاده با بیان اینکه بارش شدید برف و وضعیت نامناسب راه ارتباطی دیشموک به روستای چندار، امکان حرکت خودرو، با مشکل جدی مواجه شده بود، افزود: با همکاری مردم و در اختیار گذاشتن یک دستگاه تراکتور جهت تسطیح مسیر و اعزام تیم درمانی متشکل از ماما و مسئول مرکز به منطقه اعزام شدند.

این مسئول خاطرنشان کرد: تیم اعزامی به همراه تجهیزات درمانی مورد نیاز وارد منطقه شده و سپس به سمت دیشموک حرکت کردند که با توجه به شرایط خاص مادر باردار، در مسیر چندار به دیشموک، زن باردار با اقدامات فوری و لازم پزشکی در تریلی تراکتور وضع حمل کرده و سپس به مرکز بهداشتی و درمانی دیشموک انتقال داده شد.

به گفته موسویان‌زاده پس از تلاش تیم درمانی، سومین فرزند مادر جوان سالم چشم به جهان گشود و حال عمومی مادر و فرزند رضایت بخش اعلام شده است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *