پروژه بیمارستان ملارد، وعده‌ای از دولت در مسیر زنگ زدن! / عضو شورا: ریالی از اعتبارات برای بیمارستان نیامده است

ساخت بیمارستان ۱۶۲ تختخوابی در شهرستان ملارد که حتی یک تخت بیمارستانی ندارد یکی از وعده‌های رییس جمهور در سفر به این شهرستان بود که تا به امروز مصوبه پرداخت اعتبارات آن عملی نشده است.

به گزارش پایگاه خبری اقتدار ملارد، ساخت بیمارستان در شهرستان ملارد یکی وعده‌های دکتر حسن روحانی ریاست جمهوری کشور در سفر به شهرستان‌های غرب استان تهران در سال گذشته بود. وی در سفر به شهرستان ملارد قول پیگیری و ساخت بیمارستان ۱۶۲ تختخوابی در ملارد را به مردم این شهرستان داد اما تا به امروز این وعده در کنار وعده‌های دیگر دولت تلنبار شده است.

شهرستان ملارد به عنوان غربی‌ترین شهرستان استان تهران دارای ۴۵۰ هزار نفر جمعیت است که با وجود مساحت و جمعیت انسانی بالا حتی یک تخت بیمارستانی ندارد.

در این سال‌ها همیاری و همدلی ویژه و سازنده‌ای در میان مسئولان این شهرستان وجود داشته است تا ساخت بیمارستان به نتیجه برسد تا جایی که در تأکیدات مکرر ائمه جمعه، فرمانداری، شورای اسلامی و حتی شهرداران در تریبون‌های مختلف سخنرانی و مجامع رسیدگی، موضوع اعلام نیاز این منطقه به بیمارستان از سال‌های گذشته به‌صورت جدی و مستمر مطرح شده است.

با سفر هیئت دولت و شخص رئیس جمهور در سال ۹۴ به این شهرستان، پروژه ساخت و احداث بیمارستان ملارد آغاز شد اما به دلیل عدم پرداخت اعتبارات پیش بینی شده، میزان پیشرفت پروژه در مسیر زنگ زدن میل گردهای سازه اولیه قرار گرفته است.

بیمارستان ملارد بیمارستان ملارد
با پیگیری‌های صورت گرفته توسط مسئولان شهرستانی و در اعلام خبر سفر قریب‌الوقوع وزیر بهداشت و درمان در هفته دولت سال جاری به شهرستان ملارد توسط فرماندار ملارد به نظر می‌رسید نگاه ویژه‌ای به این پروژه در هفته دولت می‌تواند گام سازنده‌ای در پیشرفت این پروژه باشد و در پرداخت اعتبارات ساخت پروژه بیمارستان ۱۶۲ تختخوابی ملارد تسریع شود. اما عدم حضور وزیر بهداشت در شهرستان ملارد در میان بنرهای خوش آمد گویی این خوش بینی را نیز با یاس روبرو ساخت.

سید کاظم زمانی عضو شورای اسلامی شهر ملارد در گفت و گو با خبرنگار اقتدار ملارد در خصوص پیشگامی مسئولین شهرستان ملارد در احداث بیمارستان گفت: برای احداث بیمارستان در شهرستان چهار هکتار زمین در بهترین نقطه از شهر با شرایط ویژه از جمله شرایط مکانی مناسب برای دسترسی مناسب مردم و مراجعات از اقصی نقاط شهرستان پیش بینی و توسط شورای شهر و شهرداری اهدا شد.

وی افزود: در این راستا همچنین پروانه ساختان را نیز به صورت کاملاً رایگان در آوردیم تا در خصوص موضوعی که برای انجام یک پروژه مهم‌ترین چالش است برای ساخت بیمارستان مشکلی ایجاد نکند. این اقدامات انجام شد و حتی از آن ۴ هکتار زمین هم، ۵ هزار متر تغییر کاربری اداری_تجاری داده شد تا درآمدهای آن در هزینه بیمارستان تزریق شود.

زمانی با اشاره به اقدامات صورت گرفته اذعان کرد: این اقدامات نشان از یک اراده قوی در سطح شورای شهر برای ساخت بیمارستان است چرا که ناپسند است در یک شهرستان با این وسعت و جمعیت یک تخت بیمارستانی وجود نداشته باشد.
وی با اشاره به سفر استانی رییس جمهور در سال گذشته تشریح کرد: در سفر ریاست جمهوری به شهرستان ملارد موضوع ساخت بیمارستان برای شهرستان ملارد در کمیته‌های مختلف بیان شد و  بالاخره در کمیته‌ای که در تهران تشکیل شد در حالی گفته بودند موضوع بیمارستان را کنار بگذاریم و طرح‌های ۸۰ درصدی را اعتبار بدهند، با پا فشاری دنبال شد.

عضو شورای اسلامی شهر ملارد تصریح کرد: سرانجام طی سفر ریاست جمهوری به شهرستان ملارد اعتباری بالغ بر ۴۵ میلیارد تومان برای ساخت و ۴۵ میلیارد تومان هم برای تجهیز این بیمارستان اختصاص داده شد،  ولی متاسفانه تا به امروز ریالی از این اعتبارات برای بیمارستان نیامده است. تنها نزدیک به ۳ میلیارد از ماده ۱۸۲ که در اختیار نماینده بوده تزریق شده است که در حال حاضر پروژه را تا حد امروز پیش برده است.

وی با اشاره به پیگیری‌های صورت گرفته در خصوص تأمین اعتبارات گفت: امروز امیدی که در دل داریم نماینده جدید شهرستان است. با توجه به اینکه ایشان فردی تازه نفس و فعال است بیشترین امید ما به ایشان است تا بتوانیم پول و اعتباراتی را دریافت کنیم.

این مقام مسئول با گلایه از شبکه بهداشت و درمان شهرستان ملارد گفت: شبکه بهداشت و درمان باید در خصوص احداث بیمارستان در ملارد خیلی فعال باشد اما متاسفانه در این خصوص تقریباً کنار نشسته است و این موضوع در حال حاضر از طریق شورا و حتی امام جمعه و فرمانداری پیگیری می‌شود.

بیمارستان ملارد بیمارستان ملارد بیمارستان ملارد

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *