آیا عربستان پهباد یمنی را سرنگون کرده؟

ادعای جدید عربستان در رابطه سرنگونی پهباد یمنی

ائتلاف متجاوز سعودی امروز سه‌شنبه بار دیگر مدعی سرنگونی یک پهپاد بمب‌گذاری شده ارتش و کمیته‌های مردمی یمن بر فراز نجران شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اقتدار ملارد،ائتلاف متجاوز سعودی امروز سه‌شنبه بار دیگر مدعی سرنگونی یک پهپاد بمب‌گذاری شده ارتش و کمیته‌های مردمی یمن بر فراز نجران شد.

طبق گزارش شبکه سعودی «العربیه»، ائتلاف سعودی علیه یمن همچنین با این ادعای خود جنبش انصارالله یمن را به هدف قرار دادن غیرنظامیان و سرشناسان شهر متهم کرد.

ائتلاف متجاوز سعودی شب گذشته نیز مدعی شد که یک حمله تروریستی قریب‌الوقوع انصارالله در جنوب دریای سرخ را خنثی کرده و مدعی شد که انصارالله همچنان تهدیدی برای کشتیرانی و تجارت جهنی در جنوب دریای سرخ و تنگه باب‌المندب است.

عربستان سعودی در رأس یک ائتلاف عربی و تحت حمایت آمریکا، از ششم فروردین ۱۳۹۴ با ادعای تلاش برای بازگرداندن رئیس جمهور مستعفی یمن به قدرت اقدام به تجاوز نظامی به یمن و محاصره زمینی، هوایی و دریایی این کشور کرد. این تجاوز نظامی هیچ کدام از اهداف ائتلاف سعودی را محقق نکرد و فقط با کشته و زخمی شدن ده‌ها هزار یمنی، آواره شدن میلیون‌ها نفر، به بار آمدن خرابی برای زیرساخت‌های این کشور و گسترش قحطی و گرسنگی و بیماری‌های واگیردار همراه شده است.

انتهای پیام/احمدیان

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *