معاون محیط زیست مازندران اعلام کرد:

پیش بینی ۳ مرکز اطفای حریق در مناطق حفاظت شده مازندران

ساری – معاون توسعه و مدیریت منابع انسانی محیط زیست مازندران گفت: سه مرکز اطفای حریق در مناطق حفاظت شده واقع در شرق، مرکز و غرب استان پیش بینی شده است.

به گزارش پایگاه خبری اقتدار ملارد به نقل از خبر گزاری مهر،محمدرضا کنعانی شامگاه پنجشنبه در نشست با خبرنگاران در ساری با بیان اینکه متولی اطفای حریق در عرصه های طبیعی محیط زیست است، افزود: در این راستا سه مرکز اطفای حریق در میانکاله، سمسکنده و البرز مرکزی تعریف شده است.

وی کمبود محیطبان را از مشکلات برشمرد و گفت: ۵۲ درصد از پست های محیط زیست استان مازندران بدون تصدی است و کمبود محیط بان فشار را برحوزه محیط زیست بیشتر می کند.

کنعانی در عین حال تصریح کرد: میانگین جذب محیط بان در سال ۹۵ حدود ۱۶ نفر، سال گذشته شش نفر و در سال جاری نیز چهار نفر بوده است و تلاش می کنیم تا شمار محیطبانان را افزایش دهیم.

وی افزود: متاسفانه به لحاظ حقوق دریافت و مزایا جزو رده های آخر در بین دستگاه های اجرایی هستیم و براساس دستورالعمل سقف قانونی کار ۲۵۶ ساعت کار است و برای اضافه کار نیازمند تامین اعتبار هستیم.

معاون محیط زیست مازندران در زمنیه اعتبارات عمرانی گفت: اعتبارات مصوب سال گذشته نسبت به سال قبل از آن رشد داشته است.

وی به وضعیت ساختمان های اداری و محیطبانی در استان اشاره و اضافه کرد: از نظر ابنیه و ساختمان های اداری ۵۴ درصد نیازمند تعمیر و ۶۵ درصد ساختمان های محیطبانی نیازمند تعمیر است این درحالی که در تعمیر ساختمان های اداری در سال جاری روند روبه رشدی را داشتیم اما برای تکمیل تعمیرات نیازمند اعتبارات بیشتر هستیم.

معاون محیط زیست مازندران فرسودگی ناوگان را مشکلات برشمرد و میانگین عمر ناوگان محیط زیست را ۱۱ سال بیان کرد و گفت: این امر سبب می شود تا انجام ماموریت ها با مشکل مواجه شود اما در سال گذشته ۱۵۰ درصد ناوگان موتوری رشد داشته است و در سال جاری سه خودرو به ناوگان محیط زیست اضافه شد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *