چرا دولت وام ۲۵میلیونی به کشاورزان نمی‌دهد؟

نماینده مردم شهرستان‌های بجنورد در مجلس با اشاره به نیاز کشاورزان به ادوات کشاورزی گفت: چرا دولت مثل وام ۲۵ میلیونی برای ادوات کشاورزی مثل خرید تراکتور اختصاص نمی‌دهد.

به گزارش پایگاه خبری اقتدار ملارد، قاسم جعفری بیان داشت: لازم است تا دولت مثل وام ۲۵ میلیونی برای ادوات کشاورزی مثل خرید تراکتور هم اختصاص بدهد.

نماینده مردم پنج شهرستان خراسان شمالی در مجلس بیان داشت: هم‌اکنون کشاورزان مشکلات جدی در بخش تامین ادوات کشاورزی برای توسعه این بخش‌دارند.

نماینده مردم شهرستان‌های بجنورد، مانه و سملقان، راز و جرگلان، جاجرم و گرمه در مجلس شورای اسلامی تغییر کشاورزی سنتی به نوین را از ضرورت‌ها برشمرد و گفت: البته باید دولت سازوکار آن را نیز با حمایت از کشاورزی فراهم کند؛ مجلس شورای اسلامی در بودجه ۹۴ مبلغ چهار هزار و نه میلیارد تومان برای اشتغال گذاشته است.

دبیر مجمع نمایندگان خراسان شمالی تصریح کرد: اساسا باید مشخص شود که چه تعداد از متقاضیان از این تسهیلات استفاده کرده‌اند.

وی با یادآوری اینکه مجلس شورای اسلامی، پنج هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان برای یارانه تولید گذاشته است گفت: اساسا کدام کارخانه یا کارگاه تولیدی از این تسهیلات استفاده کرده است؟

جعفری، یادآور شد: همچنین در بودجه  ۹۴ خرید تسهیلاتی تا سقف ۱۰ میلیون خرید کالای قسطی برای زوج‌های جوان پیش‌بینی‌شده است اما هنوز از سوی دولت در این زمینه اقدامی نشده است.

استان خراسان شمالی دارای ۸۰ هزار بهره‌برداری کشاورزی بوده که در این بخش فعالیت دارند.

منبع: فارس

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *